Nem sok teendője maradt a draft előtt a Vikingsnak. Egy jóra sikerült szabadügynök piac után a mindig előkerülő támadófalat kellett végleg befoltozniuk és tehetséget pakolni a pass rusher egységbe. Rick Spielman tudomásul vette a problémákat és tökéletesen oldotta meg mindkettőt!
1/23 Christian Darrisaw, OT (Virginia Tech)
Ha a legnagyobb neededet sikerül a draft első körében orvosolni, akkor már elégedett lehetsz, ha lecsere után sikerül, akkor külön jár a vállveregetés. A Vikings ugyanis úgy vágott neki a draftnak, hogy a legnagyobb kérdés az volt, ki fogja védeni Cousins vakoldalát 2021-ben. A három top offensive tackle prospectből kettő már kiment, mire a Vikings került volna sorra az 1/14-es választás jogával, ekkor azonban az egyértelmű pick helyett lecserélt a csapat.
Vikings adja: 1/14 + 4/15
Jets adja: 1/23 + 3/2+ 3/22
[ppp_patron_only level=”3″ silent=”no”]
Kilenc helyes lemozgásért kaptak egy nagyon magas és egy középső 3. körös picket és csupán egy 4. kör közepit adtak fel. Az érték remek, de kissé furcsállta az egyszeri szurkoló, hogy nem rohantak a pulthoz Darrisaw nevével. A terv azonban tökéletesen bevált. Kilenc hellyel később is ugyanazt a játékost választhatták ki, akit vélhetően alapból is szerettek volna.
Darrisaw tökéletesen illeszkedik a Vikingsba. A liga egyik legtöbbet zónablokkoló falába érkezik az egyetemi liga egyik legjobb zónablokkoló tackle-je. Darrisaw kiemelkedő lábmunkával bír, megvan az atletikussága, hogy a 2. szintre is pillanatok alatt odaérjen, így a választásnak első sorban Dalvin Cook örülhet, aki (nem véletlenül) talán a liga legjobb zóna futója. Bár személyi változás történt, hiszen Gary Kubiak már nem a csapat támadókoordinátora, a helyére fia érkezett, aki hasonló szisztémát fog futtatni.
A futó mellett azonban Kirk Cousins se szomorkodhat, Darrisaw rendkívül tapasztalt. 35 tétmérkőzés van a háta mögött az elmúlt 3 évből, mind left tackle-ként. Az ACC konferenciából szoktak kiemelkedő edge rusherek kikerülni, de remekül állt helyt ellenük. Ereje kiemelkedő, de még nem minden alkalommal tudja megfelelően használni. Bár tapasztalt, erősen futásorientált sémából jön. Kevés 5-7 lépéses passzjátékot futtattak a Virginia Techen és ezekben is ritkán hagyták 1-1-ben elszigetelve. Jó passzblokkolónak számított az NCAA-ben, de nem kértek tőle bonyolult dolgokat. Első hónapjaiban is highligtokba illő blokkolásokat lehet tőle elvárni a futójátékban, de egyes passzszituációknál lehet, hogy szoknia kell majd az NFL ritmusát. Mindenképp érdekes lesz megnézni, hogy hogyan fejlődik a játéka év végére.
A 23. helyen már toronymagasan BPA picknek számított Darrisaw, ami pontosan egybeesett a Vikings needjével. Érdekesség, hogy a 3 top OT prospect közül neki van egyedül 34′-nél hosszabb karja, ami egyfajta kritérium is szokott lenni a tackle poszton. Rick Spielmannek jár a gratuláció, ezt az első kört nem lehetett volna jobban intézni.
Második körös cetlije nem volt a csapatnak, hiszen azt a Jaguarsnak küldték még a Yannick Ngakoue-csere keretein belül. A továbbcserélésével érkezett egy 3. kör a Ravenstől, ezzel és az első körben kapott 2db pickkel 4 alkalommal is választhatott a Vikings a 3. körben.
3/66 Kellen Mond, QB (Texas A&M)
3/78 Chazz Surratt LB North Carolina
3/86 Wyatt Davis OG Ohio State
3/90 Patrick Jones II ED Pittsburgh
A 3. körös 4 választásból először is egy irányító érkezett Cousins mögé, vagy később a helyére? Kellen Mond pontosan az a QB, akiben lehet reménykedni, hogy egyszer érdemes legyen a kipróbálásra. No persze egyértelműen nem 2021-ben. RPO sémából érkezik, meglehetősen távol a profi rendszerektől. Hosszú, 5-7 lépéses passzjátékoknál csak a center alóli játékok voltak ritkábbak az A&M-ben. Nem kész az olvasása, jelenleg egy first read QB. Ugyanakkor ágyú karja van, álló helyzetből képes 60-70 yardos bombákra, megvan az atletikussága és előszeretettel használta is ki ezeket futásoknál, ergó illik a modern NFL standardjaiba. Fejleszteni való bőven akad rajta, de nem csak egy buta futkározós irányító. Ha sikerül elsajátítania a zseben belüli mozgást, javítani tud olvasási képességein és megtanul egy NFL playbookot, 1-2 év múlva bőven az a kategória lehet, aki kap majd egy bizonyítási évet a távozó Cousins után.
A védő pickek előtt Wyatt Davisszel zárnám a támadósor korai körös erősítéseit. Ha van pick, ami vetekszik Darrisaw-val, az ez. Davis tavaly ilyenkor bőven első körös tehetségnek számított, de még a draft előtt is azt lehetett gondolni, hogy a 2. körben el fog kelni. A 3. kör közepén igazi steal. Rendelkezik a megfelelő mérettel, mozgással és tapasztalattal zónablokkoló sémában, hogy már a training camp alatt kiszorítsa Dakota Doziert az LG posztról. Ezzel a Vikings azt is elérné, hogy minden kezdő támadófalembere újonc szerződés alatt játszana és senki se lenne idősebb 25 évnél. Éveken keresztül fogta vissza ez a csapatrész a Vikings támadósorát a komolyabb sikerek elérésében, Davis lehet az utolsó építőkocka, ezen időszak elsöprésében.
A sok dicsérő szó után azonban jöjjön pár kritikusabb sor is. Chazz Surratt kiválasztása rontotta el az amúgy nagyon jól sikerült első két napot. Eric Wilson távozásával megüresedett 3. számú LB poszt, de ennek megoldására sem a pozíció, sem a játékos nem tűnik a legjobb választásnak. Surratt ugyanis csupán 2 éve linebacker. 2017-ben még 7 mérkőzésen vezette a North Carolina csapatát irányítóként és a 2018-as sérülése után váltott posztot. Bár atletikusnak számít és gyorsan is adaptálta az alapokat, sok csiszolni való van még a játékában, különösen a blokkokról való leválásban futásoknál. Egy projekt, atletikus alapokkal bíró linebacker kiválasztása a 3. körben, aki coverage-ben nincs is teljesen elveszve még érhető is volna, de Surratt az egyik legidősebb rookie lesz, és már 24 és fél éves is el fog múlni az első héten. Kérdés, hogy ennyi idősen egy posztváltás mennyire lehet sikeres, különösen, hogy most már erősebb, gyorsabb és tehetségesebb ellenfelek ellen kéne helyt állnia.
A kérdőjeles választásokból azért jutott még egy a 3. körre. Nehéz értékelni a Patrick Jones picket, mert nem egy rossz játékosról van szó, de egyetemi szinten sem volt kiemelkedő. Remek első lépéssel bír, amivel időnként zavart tud okozni a tackle-öknek, de ha itt nem nyeri meg a párharcot, nemigen fogja később. Nincs kiemelkedő atletikussága, nem tud mélyre menni, vagy éles irányváltást csinálni és nem is kifejezetten erős. Mivel nincs megoldás Hunter túloldalára (remélhetőleg ő azért marad), már idén sok snapet kaphat, de egy átlagos szintű játékosnál többet nem látni benne és még ehhez a szinthez is van hova fejlődnie.
4/119 Kene Nwangwu RB Iowa State
4/125 Camryn Bynum CB California
4/134 Janarius Robinson ED Florida State
5/157 Ihmir Smith-Marsette WR Iowa
5/168 Zach Davidson TE Central Missouri
6/199 Jaylen Twyman DT Pittsburgh
A hátsó körökben arányosan 3-3 játékos érkezett a támadó- és védőoldalra is. Az offense kapott egy 3. számú futót a 4. körben. Kene Nwangwu kiválasztása luxus picknek is tűnhet, hiszen a Cook – Mattison tandem eddig is tökéletesen megoldotta a feladatot. Az Iowa State futója elsősorban ezért a visszahordó képességei miatt kaphatott ilyen magas értékelést a csapattól. Cordarrelle Patterson távozása óta nem volt domináns visszahordó Minnesotában, Kene 26.8-es kickoff return átlaga a valaha volt 3. legjobb a Big 12 történetében. Visszahordásokból is következtethető, hogy elit sebességgel bír és megvan benne a big play potenciál, hogy ha egyszer elszabadul, akkor nem fogják utolérni, de klasszikus futóként fejlődnie kell még a nyíló lyukak olvasásában.
Ihmir Smith-Marsette kiválasztása mögött is lehet hasonló érveket találni, mint Nwangwu esetében. Ő is kifejezetten tehetséges returnernek számít, de mivel a Vikings 3. számú elkapó posztja évek óta megoldatlan, így ezért a posztért akár még harcban is lehet. Használható akár a szélen, akár a slotban, a sebességére figyelmet kell fordítania a védelmeknek. Labdaérzéke nem a legjobb, de gadget játékossá kinőheti magát a két sztárjátékos mögött. Mindazonáltal talán érkezhetett volna jobb elkapó is a korábbi körökben, aki komolyabb versenyhelyzetre készteti Chad Beebet vagy Bisi Johnsont.
Zach Davidson története igazán különleges. Jelenleg egy rendkívül nyers prospect, akiből a szó legszorosabb értelmében még akármi kijöhet. Köszönhető ez annak, hogy 2019-ig mindössze 11 elkapása volt tight endként, hiszen punterként recruitolták és használták főként egyetemi karrierje elején. 2019-ben jó szezonja volt új posztján, de a pandémia miatt tavaszra tolt másodosztályban 2020-ban ő sem lépett pályára. A váltás miatt nyilván rengeteg csiszolni való van a játékán, de megvan a mérete, az atletikussága és labdaérzéke is a TE poszthoz.
A védelemre áttérve, bár Camryn Bynum jelenlegi posztja corner, könnyen lehet, hogy a jövőben safetyként fognak vele számolni. Roppant tapasztalt játékos, 4 éves egyetemi karrierje alatt az összes mérkőzésen pályára lépett, kiemelkedő a játékintelligenciája és jól érzi a zóna sémákat. Azonban nem rendelkezik megfelelő atletikussággal a poszthoz, így hosszútávon egy sorral hátrébb számolhatnak talán vele, ahol kevésbé fontos, hogy valaki a felmérőkön villogjon.
Látva az edge poszton való talent hiányt Jones után duplázott Spielman a passz siettetőknél. Janarius Robinson felépítése megvan a poszthoz, de hiányzik belőle az ösztönösség. Egyenes vonalban jó a sebessége, melyet remekül konvertál erővé (speed to power), jó szerelő, de nem rendelkezik megfelelő első lépéssel és a hajlékonysága sem túl lenyűgöző. Jó mentalitású játékos, aki maximum rotációs ember lehet. Ide lehet kötni Jaylen Twymant is, aki Jonesszal együtt költözhet át Pittsburghből Minnesotába. Twyman egy alulméretezett DT, akit inkább érdemes pass rusher specialistának hívni. Jó spin move-val bír, robbanékony, tudja hogy verje meg a falembereket, de nincs meg a kellő mérete és ereje a kezdő DT poszthoz. Ha messziről – nagyon messziről – néz rá az ember, felfedezhető benne a mérete, mozgása és stílusa miatt egy korábbi Pittsburgh defensive tackle, aki jóval tehetségesebb prospect volt nála és akit az 1/13. picken választott ki a Rams. Természetesen senki sem hasonlítható össze Aaron Donalddal, de szigorúan a stílust nézve lehetnek nosztalgikus érzéseink.
A csapat 7. körös pickjét elvette a liga még egy 2019-es eset kapcsán, amikor egy practice squad játékos szerződése körül találtak hibás könyvelést.
Összegzés
Kevés GM értékeli annyira a mennyiséget a drafton, mint Rick Spielman. A Vikings az elmúlt 3 évben 38 játékost választhatott ki a börzén, melyből 12-t az első 3 körben. A tavalyi class még Gladney jelenlegi balhéja után is igen impresszívnek tűnik és az ideiről is elismerően lehet beszélni. Az első 2 nap nem kifogástalan, de jó munkát végeztek el Minnesotában, a 3. napon pedig több projekt játékos érkezett. Összességében a draft előtt 2 fő hiányposztot lehetett találni a rosteren. A támadófal volt az első és talán még a második helyen is és a két legjobb játékos ennek megfelelően ide érkezett. A pass rush poszt is kapott izgalmas tehetségeket és mondhatni, hogy hiányposzt nélkül zárja a Vikings a 2021-es offseasont. Jobb munkát talán csak akkor végezhettek volna, ha hamarabb csapnak le egy potenciális 3. számú elkapóra, esetleg egy valódi safetyt hoznak a vélhetően posztváltás előtt álló Bynum helyett.
Értékelés: A
[/ppp_patron_only]
Legfrissebb cikkeink
- Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- FK! FIRST Craft Beer Fantasy League 2024 – a 11. forduló
- Annyi jó teljesítmény volt az előző fordulóban, hogy Jared Goff is kimaradt
- Andy Reid vasárnap bebiztosíthatja a 19. kétszámjegyű győzelmes szezonját
- Megsérült az Eagles legdrágább pass rushere
- Mike Evans visszatér a héten!
- Másodéves figyelő – NFC
- A Steelers és a Browns nyitja a 12. fordulót
- Playoff Ranking 11#
- Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- Trey Lance helyett ismét Cooper Rush fog kezdeni a Cowboysban
- A Steelers holnap bebiztosíthatja zsinórban 21. nem-negatív szezonját
- A Giants játékosai ki vannak akadva Daniel Jones leültetése miatt
- A Jets tulaja a 4. forduló után le akarta ültetni Aaron Rodgerst
- Miért teljesítenek jobban a kirúgott főedzős csapatok?
Legutóbbi hozzászólások
- Ragi on Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- vicgeordie on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- camillo7777 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- camillo7777 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- Kopi3.14 on Döntsétek el Ti, milyen témákról írjunk!
- Kopi3.14 on Döntsétek el Ti, milyen témákról írjunk!
- Cseh Tibor on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- Sir Lancelot on Döntsétek el Ti, milyen témákról írjunk!
Daniel Hunter rel mi újság?
Egyelőre nem tudni róla semmit. Ez jó hír. Zimmer beszélt vele pár héttel ezelőtt telefonon és bizakodóan nyilatkozott arról, hogy játszani fog.
Alatriste túl szépeket írt, hogy igaz legyen. Én közel sem látom ennyire jónak az idei draftunkat. Az első nap oké, az A+ valóban. A második nappal már több bajom is van. Mond kiválasztásával bár kezdek megbarátkozni, de akkor is luxus picknek érzem, tök nem volt rá szükségünk. Surratt hatalmas reach volt. Jones kiválasztását pedig kicsit már a kényszer szülte. Olyan Edge-t akart a csapat, aki használható futás ellen is, ilyen pedig addigra már nem sok maradt. Ellenben, ha Dani 2. napos mockjának megfelelően adtunk volna 2 harmadik kört a Seahawksnak, akkor kiválaszthattuk volna Bashamet. Úgyhogy ezt a napot valóban Davis menti B- -ra. A harmadik napon pedig tovább folytatódott a lejtmenet. Mert az oké, hogy úgy döntött a csapat, hogy az ST-t kell megerősíteni (rá is fért szó se róla), de azt nem a 4. körben szokás. Itt simán jöhetett volna inkább még egy IOL mélyítésnek. De ha az nem, mivel a kiválasztott játékosok valószínűleg jóval később is bent lettek volna, legalább hátra cserélhettünk volna párat jövő évi harmadik napos pickekért cserébe.
Összességében nincs nagy bajom, a drafttal azért, mert a legnagyobb needre potenciális játékosok érkeztek. De a meglévő drafttőkéből szerintem sokkal többet is ki lehetett volna hozni. Ezért nálam ez csak B-ét érdemel.
CB poszt tavalyhoz képest változott?
Gladney valószínűleg idén nem fog játszani. Lehet soha többet. De visszaigazoltuk Mackensie Alexandert, és leigazoltuk a veterán Patrick Petersont is.
Tenx, akkor jóformán ugyanolyan gyenge ott a helyzet, mint tavaly.
Az attól függ, hogy Patrickban mennyi maradt még? Ha annyit hoz, mint az elmúlt két évében Arizonában, akkor az nekünk már nagy előrelépés lesz. Ráadásul nálunk várhatóan a CB2 posztot kell “csak” betöltenie.
Egyébként bizonyára nem követted, de a szezon végére nem volt már annyira gyenge az egység, mint amikor még veletek találkoztunk. Dantzler például egész belejött és a tavalyi CB class legígéretesebb játékosává nőtte ki magát. Viszont értékelhető pass rush hiányában eléggé szélmalomharcot vívtak a srácok a szezon végén.
” és a tavalyi CB class legígéretesebb játékosává nőtte ki magát.”
megerősítés szükséges
Megerősítem!