Folytatjuk a legjobb (és legrosszabb) egységeket összegyűjtő sorozatunkat, ezúttal a legrosszabb támadófallal. A legjobb és legrosszabb elkapószekciókról itt és itt írtunk, a legjobb támadófalakról pedig itt.
5. Minnesota Vikings OT: Riley Reiff, Brian O'Neil iOL: Pat Elflein, Garrett Bradbury, Josh Kline
Az első négy helyezett viszonylag egyértelmű volt, de az ötödik helyre több csapat is pályázott. Végül azért döntöttem a Minnesota mellett, mert jelenleg a legjobb falembernek az újonc Garrett Bradbury tűnik. Reiff tavaly 43 nyomást engedett 13 meccsen (3 sack), O’Neil és Elflein 14 meccsen összesen 64-et (4 sack), Kline pedig 16 meccsen 38-at (4 sack) – egyik sem valami dicséretes. Cserébe futáshoz sem blokkoltak valami jól, a 10. legrosszabb egység volt tavaly a Vikingsé (igaz, Kline és Bradbury nélkül).
4. Arizona Cardinals OT: DJ Humphries, Marcus Gilbert iOL: JR Sweezy, Mason Cole, Justin Pugh
Hiába szerezte meg a Cardinals Marcus Gilbertet a Steelerstől – aki az utóbbi két szezonban csak 12 meccsen játszott összesen – és igazolta le JR Sweezy-t (4 sack, 26 nyomás, 9 zászló), ez a támadófal nem lett jó. Mason Cole-nál nem nagyon van rosszabb center, a 35 engedett nyomás iszonyúan sok, Humphriesnak pedig csak kilenc meccs kellett a 28 nyomás (4 sack) eléréséhez. Justin Pugh-ra sem lehet büszke a csapat, mindössze 343 snapen engedett 19 nyomást. Az egység tele van vagy nagyon gyenge, vagy nagyon sérülékeny, vagy a két tulajdonságot egyszerre felmutatni képes játékosokkal, ebből nagyon nehéz lesz várat építeni.
3. Cincinnati Bengals OT: Cordy Glenn, Bobby Hart iOL: John Jerry, Billy Price, John Miller
A Bengals támadófala nem lenne annyira pocsék, ha az 1/11-es Jonah Williams nem sérül meg, a korrektül blokkoló Clint Boling pedig nem vonul vissza. Velük gyakorlatilag két kezdő esett ki, a maradék pedig nagyon gyenge. Glenn még a Billsben, a nagy szerződése előtt elég jó kis tackle-volt, de az utóbbi időben vagy gyatrán játszik, vagy sérült. A túloldalon Bobby Hart pedig a liga talán legrosszabb RT-je: tavaly 39 nyomásgyakorlás, 11 büntetés és 10 engedett sack volt a mérlege. A fal belseje sem az igazi: Jerry 2018-ban egy snapen sem játszott, előtte pedig közepes volt, Miller átlag alatti és tavaly 30 nyomást engedett, míg az első körös Billy Price pocsék újonc éven volt túl, és bár ő fejlődhet, rajta kívül egyszerűen nincs tehetség az egységben.
2. Miami Dolphins OT: Laremy Tunsil, Jordan Mills iOL: Michael Deiter, Daniel Kilgore, Jesse Davis
A Dolphins támadófala tökéletes a tankolásra, egy ilyen egység mögött gyakorlatilag lehetetlen a jó teljesítmény. Jesse Davis, Ted Larsen és Travis Swanson tavaly 98 nyomást engedélyeztek, pedig utóbbi kettő csak 14 és 12 meccsen játszott. Előbbi ennek ellenére marad a kezdőben, Larsen helyére jött is az idei draft harmadik körében Michael Deiter, illetve Swanson helyén a tavaly sérülés miatt csak négy meccsen játszó Kilgore kap szerepet, aki jobb napjain is csak erős közepes. Laremy Tunsil egész jó – nem annyira, mint amennyire egy korábbi első köröstől elvárható, de legalább egy stabil szintet tud hozni. A Billstől megszerzett Millsről ez már nem mondható el, az elmúlt három évben átlagosan 41 nyomást és hat sacket engedett, illetve hét sárgát dobtak rá, óriási visszalépés Ja’Wuan Jameshez képest. Futásblokkolásban sem jeleskedik az egység, Josh Rosennek nagyon nincs szerencséje (tavaly a Cardinals támadófala mögött kellett helytállnia).
1. Houston Texans OT: Julie’n Davenport, Tytus Howard iOL: Senio Kelemete, Nick Martin, Zach Fulton
Davenport tavaly 12 sacket és 67 nyomást engedett, emellett volt 16 zászlója, nehéz nála rosszabb tackle-t mondani a ligában. A túloldalán pedig ott az első körös Howard, akire katonadani WTF osztályzatot adott az értékelésében, mondván: “potenciálja van, de borzasztóan nyers – gimiben még QB volt -, nagyon gyenge a technikája, így nem látom, hogy hamar jó kezdő lehet belőle”. A fal belseje már jobb, hárman együtt csak kilenc sacket engedtek tavaly, illetve egyikük sem engedett harmincnál több nyomást, de cserébe nem sok haszon volt belőlük a futójátékoknál, közepesnél egyikük sem jobb játékos. Ha valamin elmehet a Texans szezonja, az a támadófal.
+1 Los Angeles Chargers OT: Russell Okung, Sam Tevi iOL: Forrest Lamp, Mike Pouncey, Michael Schofield III
A Chargers támadófala nincs a legrosszabbak között, de elég lyukas ahhoz, hogy akár a szezon rámenjen. Okung rendben van, de Tevi nyolc sacket és 61 nyomást engedett tavaly. A fal belseje felemás: Schofield tűrhető volt, de Pouncey továbbra is csak a nevéből él, a nyolc zászlója a legtöbb volt a csapatban, illetve a futást sem tudja segíteni. Nagyon kell egy egészséges Lamp, mert a tavaly a helyén játszó Dan Feeney 8 sacket és 46 nyomást engedett.
Legfrissebb cikkeink
- BREAKING: A Giants kivágja Daniel Jonest!
- Rex Ryan kész azonnal visszatérni a Jets élére
- A Dolphins kezdője a legöregebb, a Packersé messze a legfiatalabb
- Jaire Alexandernek elszakadt az egyik szalag a térdében
- Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Veszélyben Brock Purdy hétvégi játéka
- Daniel Jones: Kezdő irányítóból scout team safety
- A Brownst nem lehet legyőzni csütörtök este
- Őrült Browns-siker a hóban
- Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- FK! FIRST Craft Beer Fantasy League 2024 – a 11. forduló
- Annyi jó teljesítmény volt az előző fordulóban, hogy Jared Goff is kimaradt
- Andy Reid vasárnap bebiztosíthatja a 19. kétszámjegyű győzelmes szezonját
- Megsérült az Eagles legdrágább pass rushere
- Mike Evans visszatér a héten!
Legutóbbi hozzászólások
- atis123juve on Rex Ryan kész azonnal visszatérni a Jets élére
- AD94 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- Ragi on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Kopi3.14 on Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- Jani_Kovacs on Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- Cseh Tibor on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- katonadani on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Ragi on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
Csak Bradburry ne legyen bust, a PFF szerint nem ő volt a class legjobb centere
Nem lehet bust! Dani megmondta, hogy centert bárki tud játszani. :D
Egyébként pedig a PFF-el ne törődj, s..rt sem értenek a focihoz. :D Higgy inkább az nfl.com és a fűzővel kifelé szakértőinek. Mindkettőn Garett volt a legjobb center. Ők csak jobban tudják! :)
De Elflein azért inkább csak próbálkozott ott játszani, nem igazan ment neki :)
Daninak biztos megfelel(t) ő is! Amíg nem az Eagles-ben tolja center poszton! :D
Eagles szurkolóként könnyű center posztról beszélni:)
ne beszélj össze-vissza, egy szóval sem mondtam h bárki tud centert játszani :D
És még le is tagadod! :) Ez nagyon nem szép dolog! :D
“belső támadófalban nem olyan nehéz újoncként kezdeni középső körös játékosként sem”
Ezt írtam szó szerint :D
és ez is arra vezethető vissza részben, hogy sok tehetséges játékos nem kel el első körben mert nem olyan értékes a poszt
Na ugye, hogy azt mondtad! :D :D :D
És ha nálunk játszana Kelce, akkor én sem tartanám olyan fontosnak az O-fal közepét. :) Viszont a tavalyi szezon után, had értékeljük túl egy kicsit a posztot (ezt a posztot is) a MInnesotában. :)
nagyon fontos a támadófal közepe, még mindig nem erről van szó :D
Na most már döntsd el! Most már teljesen összezavarsz! :D
nem értem mit nem értesz :D
fontos, hogy jó játékosok legyenek a támadófal belsejében, de találsz ilyen játékosokat középső körökben is :D
kb 5 első körös kezdő center van tán a ligában
Komolyra fordítva a szót. Nem is azon ment a vita, hogy kell e első körösnek lennie egy kezdő centernek vagy sem. Hanem, hogy egy 2-3. vagy később körben draftolt center tud e azonnal kezdeni vagy sem (most Kelce-t hagyjuk :) )? Vagyis a mostani kezdő centerek közül hány kezdett azonnal az első szezonjában, és hánynak kellett 1-2 év, amíg felveszi a játék ritmusát?
De lehet, hogy igazad van, nem tudok és ennyire nem is akarok utána nézni ennek, elfogadom amit mondtál.
A tavalyi évből egyébként is azt a tanulságot szűrtem le, hogy egy jó coach többet ér bármilyen játékosnál. :)
Andrews pl. draftolatlan volt és azonnal kezdett az első szezonjában. Igaz csak Stork sérülése miatt, de játszott 14 meccsen (nem is rosszul), és a következő szezonban már egyértelműen ő volt a kezdő.
Na ugye, hogy azt mondtad! :D :D :D
És ha nálunk játszana Kelce, akkor én sem tartanám olyan fontosnak az O-fal közepét. :) Viszont a tavalyi szezon után, had értékeljük túl egy kicsit a posztot (ezt a posztot is) a MInnesotában. :)
Nalunk az uj igazolasokon kivul sokkal fontosab az uj faledzo Sean Kugler erkezese, illetve hogy Murray kepes gyorsan passzolni es a sema is illik ehhez. Ezek osszessegeben elegendoek lesznek egy kozepes teljesitmenyhez. A fal miatt nem aggodom tulsagosan.
szerintem sem lesz olyan nagy probléma a fal, leginkább a rendszer miatt – Kingsburynek kb draftolt falembere sem volt soha az egyetemen, mégis jól működött a dolog -, ennek ellenére az emberanyag nem túl veretes :D