Nemrég láthattuk a Seahawks hogyan gázolt át szerencsétlen Szenteken. Most pedig szemügyre vesszük, hogy a Sasok apró darabokra cincálják-e vagy a torkukon akad-e a Sajt.
A Green Bay nem nagy meglepetésre jutott el idáig. A wisconsiniak kerete első ránézésre is a liga legjobb csapatai között van és ezt a csoportban vizsgált összehasonlításuk is bizonyítja. Az Eagles gárdája, érzésem szerint, azonban kisebb meglepetésre szerepel a legjobb nyolcban, mivel felületesen vizsgálva a keretük nem tűnik keménynek. Nem is gondolná az ember, hogy ahol egy egész évet sérülés miatt kihagyó Bradford és egy Sanchez küzd a kezdő irányító posztjáért az a csapat kompetens lehet bármilyen versenyben. Persze ha Tebow lesz végül a befutó, akkor mindent visszavontam és Isten se állítaná meg a csapatot a februári Superbowlig.
A pontozásnál és rangsornál a szokásos dolgokat alkalmaztam, de mivel a playoffban nem vehetünk semmit félvállról, így a részletekre való figyelemmel belenyúltam itt-ott.
Az irányítókat tekintve nem is lehet kérdés, hova kerül az első hely. Az Eagles irányítószekciója finoman mondva se hasonlítható össze Rodgerssel. A tavalyi év MVP-je akkor is győztesen jönne ki ebből a csatából, ha a szezont fél lábbal kéne lejátszania. A Sasoknak bízniuk kell Bradford egészségében is és akkor egy reményteljes szezon elé nézhetnek. Az első összecsapás tehát a Green Bay csapatáé.
A futószekciókat vizsgálva kicsit már nehezebb a helyzet. Kétségtelen, hogy a tavalyi yardbajnok Murray és Mathews nagy erősítés Spores elé/mellé, de Lacy mindegyiküknél fiatalabb, erőteljesebb és nagyobb a potenciálja is. Ráadásul mellette Starks is jó iparoslegény, ezért nem tudom őket könnyű szívvel a Philly mögé tenni. Gondolkodtam, hogy döntetlent hirdetek, de nem azért vagyunk itt, hogy egálokat osztogassunk, ezért legyenek a Sasok ennek a párharcnak a győztesei.
A következő rész az elkapóké. Itt kérdés sem férhet hozzá, hogy melyik egység győz. A Philadelphia rostere egyáltalán nem valami veretes ezen a ponton, a Packersé meg nem sok párharcban húzná a rövidebbet. A fiatalság és a potenciál ott van Agholorékban, de ez édeskevés egyelőre, amíg nem bizonyítottak élesben is (persze a Green Bay is fel tud mutatni tehetséges fiatalokat, például Adamsről sem feledkezhetünk meg).
A Tight endeket tekintve végre egy brigád, ahol könnyebb szívvel sorolom előre a Sasokat. Celek és Ertz is kezdőszintű játékos, akik elkapásokban és blokkolásban is hasznos tagjai csapatuknak. Ezzel szemben a Packers harcosai mérsékeltebb segítséget nyújtanak Rodgersnek. Nem azt mondom, hogy használhatatlanok, de főleg most Quarless valószínű kiesésével nem előzik meg a másik egységet.
Az offensive line-okat szükséges kicsit jobban is megvizsgálni. Egyrészt mert dupla súllyal számítanak, másrészt pedig mert nem egyszerű eldönteni, melyik egység is az erősebb. A Packers sora, ahogy korábban írtuk is, Bakhtiari kivételével teljesen rendben van és ő sem nevezhető katasztrofálisnak, csupán egy leheletnyivel gyengébb minőséget képvisel, mint a többiek. A fal közepén Sitton, Linsley és Lang kényelmes biztonságot nyújt Rodgersnek, ezzel megteremtve akár a megindulás lehetőségét is az irányítónak. A problémák a második sorral kezdődnek. Igazából bárki esik ki ebből a kezdőből, a helyén keletkező űr gyenge láncszemet fog szülni. Az Eagles soráról nagyon hasonló dolgokat lehetne elmondani. Peters, Kelce és Johnson közel hibátlanul végzi a feladatát. Az maradék két kiadó helyen viszont akárki kezd, egy minőséggel mögöttük van. Sérülés esetén, pedig ugyanúgy bajban lehetnek, mint a Packers. Ezek alapján nehéz lenne bármelyik oldal felé dönteni a mérleg nyelvét. Hosszas gondolkodás után Sajtfejűek egységére teszem a voksom, mégpedig azért, mert minden egység olyan erős, amennyire a leggyengébb láncszeme és a Packersnél Bakhtiari még mindig a jobb megoldások közé tartozik. Egált ugyan nem hirdettem, de úgy érzem, hogy nincs két pont a két egység közt, ezért itt belenyúlok a dolgokba és egy plusz pontot kap az Eagles, ezzel egyre csökkentve a hátrányt.
Ezután a hosszabb elmélkedés után térjünk is át a védelmekre. Itt sem lesz egyszerűbb a képlet. Amennyire lebecsültem az Eagles keretét elsőre, látni kell, hogy nevek alapján egyáltalán nem rossz ez a roster.
A front7 végre megegyezik és mindkét csapat a 3-4-es felállást favorizálja így egy fokkal könnyebb az összevetés. A fal összehasonlításából a Sasok jönnek ki győztesen, mivel a Cox, Thorton, Logan kezdő hármas erősebb, mint Packers első emberei. A cseréket tekintve pedig hasonló állománnyal rendelkezik mindkét csapat.
A pass rush szintén duplázós, ezért itt is jobb, ha megvizsgáljuk a dolgokat. Az első dolog, amit tisztázni kell az, hogy Matthewst hova soroljuk. Minden valószínűség szerint ILB-ként fog többször feltűnni a következő szezonban, ezért végül oda teszem, de mivel ezzel rosszabbul járnak, így plusz egy ponttal jutalmazom személyét. A pass rush így a Philly egységét illeti. Barwin, Graham és Curry is megbízható passzsiettető, a túloldalon pedig csak Peppers található kompetensként.
Következő alakulat a linebackerek sora. Ugye az előbb tisztáztuk, hogy Matthews itt foglal, helyet, ez azonban nem menti meg a Packers egységét. A Kiko Alonso, Ryans, Kendricks, Hicks sor egészen brutális lehet. Ez főleg Alonso felépülésén és az újonc Hicksen múlik, de mindenképpen ütős ez a sor. A Packers pedig bízhat abban, hogy Clay átmozgatásával rendbe teszik valamelyest a futás ellen kicsit visszafogott egységet.
Fura egy dolog ez, mert eddig a védelemben egyik összevetésből se jött ki a Packers győztesen. A cornerbackek rangsoránál végre ez megtörténik, de nem sokkal. Hayward és Shields jó játékosok, de ez elmondható Maxwellről és Boykinról is például. Azért előlegezem mégis ezt a győzelmet a wisconsiniaknak, mert Maxwell Sherman mellett könnyebben ficánkolt és nem vagyok benne biztos, hogy elsőszámú cornerbacként is meg tudja ezt tenni. A másik oldalon pedig Caroll már nem annyira jó játékos. Thurmond esetleg tudott volna segíteni ezen az egységen, de minden valószínűség szerint ő a pálya hátsó felében találja majd magát. Az újoncok pedig nem tudják eldönteni ezt a csatát, mert mindkét csapat igen korán draftolt ide játékost(okat) és majd a szezon eldönti ki húzott jobban.
És végül a safety versenyfutás. Jenkins tavaly tanári módon játszott az Eagles egységében. Mellette/mögötte azonban üresség tátong. Az előbb említettem, hogy Thurmond kerül a másik kiadó helyre és hát finoman fogalmazva is szkeptikus vagyok, ha egy cornert safetyként próbálnak alkalmazni. Ráadásul meccshiánnyal is igen erősen küszködik. A másik oldalon Burnett és Clinton-Dix érzésem szerint elfogadható párost alkot, és egyre magabiztosabban látják el a dolgukat.
Végül szoros versenyfutás volt, pedig mikor elvállaltam ezt a párosítást, legyintettem és a posztok 80%-át egyből a Packersnek adtam fejben. Rá kell döbbeni azonban, hogy az Eaglesnek egy irányító (Mariota?) hiányzik igazán és egy kis tapasztalat az elkapóknak, hogy igazi kihívója lehessen a „nagyoknak”. Kelly nem hiába akarta megszerezni az oregoni QB-t. Ez a csapat egy, a sémába illő irányítóra van az SB esélyes csapatoktól. Ráadásul egyre inkább hasonlít egy Kelly által preferált dinamikus, rugalmas brigádra. A fontosabb posztokat tekintve azonban még jóval erősebb a Green Bay és a súlyozásnak köszönhetően így is megnyeri ezt a csatát és ő jut a Super Bowl küszöbére.
Legfrissebb cikkeink
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Chase Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
Legutóbbi hozzászólások
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
- fakesz on FK! Preview #16
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- bjeela on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- atis123juve on Nagyon rég nem látott szabály is kellett hozzá, de a Chargers legyőzte a Broncost!