New Orleans Saints – Carolina Panthers 22-27
Végig kiélezett küzdelmet hozott az NFC South csoportrangadója. A Cam Newton vezette Panthers offense végül legyűrte a csereirányítóval felálló Szenteket. A mérkőzést a Saints kezdte jobban és a második negyed elején egy mezőnygóllal és egy 94 yardos drive végén Mark Ingram TD-jével 10-0-ra vezettek. McCown nagyon meggyőzően játszott, mondjuk ehhez a Panthers D# is asszisztált rendesen.
A Panthers első pontjait Newton passzából Greg Olsen jegyezte, ezzel 10-7-re zárkózott a Carolina. A félidő vége előtt pedig egy mezőnygóllal egyenlítettek, 10-10-el várhatták a második felvonást a csapatok. A pihenő után minden Panthers szurkolóban megállt a vér, Markus Murphy 74 yardot nyargalt vissza a punttal és szerzett vezetést a Saintsnek.
Cam Newtonék azonban gyorsan összekapták magukat a speciális egység blamája után és újabb Olson TD-vel vették vissza a vezetést, 16-17.
A Saints válasza nem akart jönni, egy elvesztett fumble és egy punt után megint Newton villant. 13 yardtól a végzónától Newton átírta a playt, egy fake handoff után kifordult a zsebből és maga intézte a hatpontost csapatának, 16-27. A disznóbőrt egy szerencsés kölyök kapta meg:
Ennél a pontnál már nem volt mese, a Saintsnek passzolnia kellett, ha haladni akart, az idő pedig fogyott. McCown nem okozott csalódást, végig hajigálta a pályát, 2 yardról pedig Robinson vitte be a labdát. A két pontos kísérlet nem sikerült, a differencia 4 pont maradt, tehát kellett a Saintsnek a TD, ha nyerni akartak.
A Panthers megadta erre az esélyt, egy 3&out után visszaadta a labdát McCownnak, lehetőséget adva egy game winning drive-ra. Egész szépen haladtak, egy 3rd&10-et is sikerült abszolválni, aztán jött a döbbenet, Brandin Cooks volt a célpont az end zone-ban:
Josh Norman ezzel a pickkel simán feliratkozott az év végi összefoglalóba.
Bár a Panthers most 3-0-val áll holtversenyben a Falconsszal az NFC South élén, azért ez a védelem nem volt a helyzet magaslatán. A mérkőzés embere egyértelműen Cam Newton volt: 312 yard, 2 passzolt és 1 futott TD. A másik oldalon McCown 81,6%(!!!)-os pontossággal passzolt, de ez inkább a gyors rövid passzok és a botrányos Panthers védelem “érdeme”. McCown 20 yard fölé kétszer passzolt a mérkőzésen, abból az egyik a mérkőzést eldöntő INT volt (a másik se ért célt). A Saints mérlege 0-3-ra módosult, a szurkolók lassan végleg lemondhatnak a rájátszásról szőtt álmaikról.
Jacksonville Jaguars – New England Patriots 17-51
Erről a mérkőzésről nagyon nincs mit mondani, Brady továbbra is tűéles és rettentő mérges, Gronk megint 100 yard fölé jutott. Gyakorlatilag egy percig nem volt kérdéses, hogy a Patriots megnyeri ezt a derbit, az egyetlen kérdés az volt: hány ponttal? A válasz 34, mehetünk tovább.
Ezzel a TD-vel Brady átlépte a 400 passzolt TD-t (a 400.-at Amendola kapta ugyanezen a meccsen). Brady lett az NFL történetének negyedik irányítója, akinek sikerült a 400+. Legenda!
Atlanta Falcons – Dallas Cowboys 39-28
Pont-háborúba fulladt ez az NFC rangadó a két veretlen csapat között, aminek bizonyára más kimenetele lett volna, ha Romo és Bryant sem sérül le. A dallasiak bánatára ezen a meccsen ez nem így volt, abból kellett főzni, ami volt.
A mérkőzést a Dallas kezdte jobban, bár Weeden irányította passzjátékok többségben voltak, de ez nem akadályozta meg Joseph Randle-t a remeklésben. Csak 14-szer kapta meg a labdát, 6,2 yardot átlagolt és 3 TD-t szerzett. Marion Barber óta nem volt dallasi RB, aki egy negyed alatt kétszer volt eredményes az end zone-ban. Az pedig nem tegnap volt. Ehhez még McFadden is hozzátette a maga hatpontosát, 28 pontot raktak fel a táblára az első félidőben. Aztán megállt a tudomány. A második félidőben nem működtek a futások, de nem is próbálkoztak sokat vele, 5 futásból elértek -4 yardot és csókolom. Érthetetlen, az első félidőben felpakoltak 131 futott yardot és 4 TD-t. Ehhez mondjuk az is kellett, hogy az Atlanta telepakolja a boxot a második játékrészben, Weeden passzaitól kevésbé tartottak, mint Randle futásaitól.
A Falcons gépezete viszont nem fulladt le, az egész mérkőzésen szépen muzsikált az offense és bár a negyedik negyed elején is még hátrányban voltak, a folyamatos stabil, kiegyensúlyozott játék meghozta az eredményét. Julio Jones és Devonta Freeman a hátán vitte az atlantai támadásokat és zabálták a yardokat. Kettejük csatáját Jones nyerte yardokban (164 – 141), viszont Freeman szerezte a több TD-t (3 – 2). Julio Jonesra egyszerűen nincsenek szavak, megállíthatatlan a kétszeres Pro Bowler elkapó. Teljesen mindegy, hogy 45 yardról:
Vagy 2 yardról kell bevinni:
N-e-m-e-m-b-e-r!
Oakland Raiders – Cleveland Browns 27-20
Bár az eredményből nem látszik, ez egy meglepően sima Raiders győzelem volt, gyakorlatilag végig vezettek a mérkőzésen, s bár az utolsó negyedre leengedtek, a hátrányt már nem bírta ledolgozni a Browns. A lehetőségük megvolt rá, 7 pontos hátrányból támadtak a végén, ám Charles Woodson, 38 éves veteránként lezárta a mérkőzést ezzel a megmozdulással:
Az Oaklandi támadások remekül ültek, a Browns védelmének se a futások, se a passzok ellen nem volt hatásos ellenszere. Amari Cooper 8 elkapásból 134 yardig jutott, DeSean Jackson (2008) óta ő az első rookie elkapó, aki az első három mérkőzésből kétszer 100+ yard fölé jutott. 290 eddig elkapott yardjával jelenleg a legjobb újonc elkapó a ligában. Volt ugyan egy felköhögött labdája, amit TD-re váltott a Browns, ennek ellenére remekül kezdi profi karrierjét.
A futásokért Latavius Murray felelt, 139 yarddal, 1 TD-vel járult hozzá a Raiders idei második sikeréhez:
Az offense fal teljesen uralta a line of scrimmage-et a Browns védőivel szemben, nem csak a futásokhoz blokkoltak jól, Carrt is tökéletesen védték meg, egy QB-hit nem sok, annyit nem engedélyeztek a nem létező Browns pass rushnak. Ezzel szemben a clevelandi fal totális csőd volt, Josh McCownt összevissza verték 5-ször gyalulták a földbe sacket érően (ebből Mack 2) és további hétszer meg is ütötték.
A második félidőre összekapta magát a Browns, s mivel futójátékuk nem volt, McCown vezetésével zárkóztak szépen. A végére 341 yardig és 2 TD-ig jutott, no meg az említett INT. Ezt a mérkőzést egyértelműen a Browns védelme bukta el, s a Raiders se lehet büszke a védelmére, ezen a meccsen a Fosztogatók támadói jobban muzsikáltak. Ahogy Packernation mondta a mérkőzés közben: Raiders = 100+ yardos elkapó, 100+ yardos futó, 300+ yardos QB. Ki emlékszik mikor volt ilyen utoljára?!
Indianapolis Colts – Tennessee Titans 35-33
Kínkeservesen, de megszerezte a nagy reményű Colts idei első győzelmét, tették ezt úgy, hogy a negyedik negyednek 13 pontos deficittel mentek neki. Nem újdonság ez Lucknak, az előző fordulóban is majdnem sikerült, tavaly is bemutattak pár szép fordítást, most sikerült. A vicc az, hogy egy Titans ellen is csak így sikerült győzni.
Pedig nem indult rosszul számukra a mérkőzés, először Gore volt eredményes, aztán Dwight Lowery vitte vissza a Mariotától szerzett picket, 14-0.
Aztán akárcsak a Dallas esetében, itt teljesen lefagytak. Luck jó szokásához híven elkezdte eladogatni a labdát, kétszer is sikerült neki ez a bravúr, 3 hét után vezeti az interception statisztikát 7 egységgel. Ez volt zsinórban az ötödik meccse, ahol eladta a labdát, ez eddig csak Carson Palmernek “sikerült” az elmúlt 15 évben.
A Titans viszont ezzel szemben gyönyörűen haladt előre a nem létező Colts defense ellen. Mariota kétszer is TD-t dobott, előbb Kendall Wrightnak majd Dorial Green-Beckhamnek. A negyedik negyed elején 27-14-re vezettek a Titánok, a Colts szurkolók lélekben pedig eltemették az egész szezont.
Aztán Luck jött, látott és győzött. Ellentmondást nem tűrő drive-okat vezetett a mérkőzés végén. Dorsett és Moncrief is kapott egy TD passzt, majd Frank Gore volt eredményes, 35-27.
A Titans még megkapta az esélyt az egyenlítésre, de Fowler futott TD-je után nem sikerült a két pontost begyötörni, maradt a 35-33.
A Colts végül elkerülte a gyalázatos 0-3-as nyitást, de nem lehetnek nyugodtak a csapat szurkolói, a védelemre a pocsék is egy túlzó jelző, és a támadóknak is eredményesebbnek kell lenniük, mert Luck ebben a formában nem fog minden meccset megfordítani.
Legfrissebb cikkeink
- Annyi jó teljesítmény volt az előző fordulóban, hogy Jared Goff is kimaradt
- Andy Reid vasárnap bebiztosíthatja a 19. kétszámjegyű győzelmes szezonját
- Megsérült az Eagles legdrágább pass rushere
- Mike Evans visszatér a héten!
- Másodéves figyelő – NFC
- A Steelers és a Browns nyitja a 12. fordulót
- Playoff Ranking 11#
- Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- Trey Lance helyett ismét Cooper Rush fog kezdeni a Cowboysban
- A Steelers holnap bebiztosíthatja zsinórban 21. nem-negatív szezonját
- A Giants játékosai ki vannak akadva Daniel Jones leültetése miatt
- A Jets tulaja a 4. forduló után le akarta ültetni Aaron Rodgerst
- Miért teljesítenek jobban a kirúgott főedzős csapatok?
- BREAKING: A Jets kirúgta general managerét is!
- Triple Coverage #568 – A hét meccsei, és amik miatt érdemes volt bekapcsolni a tévét
Legutóbbi hozzászólások
- AD94 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- Cseh Tibor on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- Cseh Tibor on A Giants játékosai ki vannak akadva Daniel Jones leültetése miatt
- AD94 on A Giants játékosai ki vannak akadva Daniel Jones leültetése miatt
- AD94 on A Giants játékosai ki vannak akadva Daniel Jones leültetése miatt
- AD94 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- AD94 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- ewzywv on Döntsétek el Ti, milyen témákról írjunk!
Valaki elárulhatná hogy mit csinált a Colts az utolsó negyedben! Teljesen megváltozott a play-hívás. Addig Gore futkározott, Luck pedig a ‘b@zd előre’ szellemében hosszú paszokkal kísérletezett, TE-k, screen-passzok mintha nem is léteztek volna. A két INT-je is ennek köszönhető, meg annak, hogy TY (nyilván a sérülése miatt) önmagához képest lassú és nem tud elszakadni a védőktől. Na meg tripla coverage-ba se kellene dobni a labdát.
A 4. negyedre minden teljsen megváltozott, TE-k is kaptak passzokat, screen passzok is jöttek, rövidebb passzok is belefértek; szépen váltották egymást a passzok és a futás. Lett ritmusa a játéknak, Luck jól mozgatta előre az offense-t. és 21 ponttal tömték ki a Titans védelmét ami addig alig lépett pályára. Luck az első 3 negyed alatt 26-os passer ratinget hozott össze, a negyedikben meg 152-est. Szerintem a megváltozott playhívásook jót tettek. Meg az is, hogy Moncrief és Dorsett több szerephez jutott.
A hülye szabálytalanságok megint jöttek, volt vagy 6 holding, amiből Thorton egymaga 3-at vállalt. A legrosszabb az, hogy ezek szinte mind hosszú játékokat változtattak -10 yardra (pl. Andre Johnson 37 yardos elkapása és futása, amikor mélyen a Titans térfelén 1st&10 helyett 3rd&20 jött.)
A Colts 4. negyedbeli teljesítményére építhet. A középső két negyedet meg jobb elfelejteni. A Jags otthon kötelező győzelem, a Texans idegenben kemény lesz de nem megoldhatatlan feladat, a Pats-ra meg egyenlőre jobb nem is gondolni…
Luck fejében kell rendet tenni elsőre, mert ilyen TO mutatóval nem lehet sok meccset megnyerni.
először is adni kéne neki egy O-line-t. A bajok jó része onnan ered. meg hülye játékhívásokból. Meg persze Luck-nak se kéne gondolnia, hogy egyedül megnyerheti a meccset.
10 évet öregedtem a meccs alatt. A 4. negyeded már csak becsületből néztem, feladtam az egészet. Erre megfordították.
Amúgy minden elismerés Mariotta-nak, igaz hogy a megtépázott colts secondary ellen ment és nem volt igazán pass rush, de jól teljesített.
Meg talán Lucknak végre be kéne vállalnia a sacket, mert ez még rookie évében elment, hogy elhajítja a vakvilágba a lasztit, de ez az év elvileg már a nagy előrelépésről kéne hogy szóljon.
Persze a nem létező fal sem könnyíti meg a dolgát, plusz Hamilton playhívásai leginkább egy szefós orángután ötleteléseire hasonlít, de ezen át kell lépni, mert ez csak maszatolás.
Sérült bordákkal aligha vállaja be a sack-et. (források szerint nehezen öltözött át a meccs után, segítségre volt szüksége, bordasérülésre gyanakodnak, jóllehet hivatalosan nem sorolják sérültként)
Hamilton hívásait hagyjuk…teljes homály.
7 eladott labdát és ki tudja hány fumble-t nem lehet csak bordasérüléssel és a szar fallal magyarázni. Ahhoz nem fájt a bordája, hogy 3rd&10-re scramble-lel akarjon first downt csinálni? Valami nincs rendben a fejében, az is lehet hogy tényleg a vezetésben feszülő ellentét nyomja rá ennyire a bélyeget a játékára, nem tudom.
A vezetésben komoly ellentétek vannak. Pagano pl. nem változtathat az edző csapat összetételén. A hírek szerint Pep Hamilton Grigson embere, Pagano annak idején Chudzinskit akarta OC-nak. Így azért nehéz csapatot irányítani, és a surlódások rányomják a bélyegüket az egész csapatra (a játékosok állítólag nagyon szertik Pagano-t).