Ti írtátok

Fantasy 2015 – Újonc Dream Team

Published on

Ahogy azt tegnap ígértem, megkezdődik a posztsorozatom a 2015-ös évi fantasy szezonról, méghozzá az év rookie csapatával kezdve. A kezdő a FK! Ligák csapatkritériumai alapján áll össze, vagyis QB, RB1-2, WR1-2, TE, W/R, K, DL1-2, LB1-2, DB1-2 és DP. Ne is halasszuk tovább, lássuk fantasy szempontból hogyan is teljesített az idei rookie class!

 

(Az offense játékosok pontjait a “normal” ligák alapján néztem, míg a védőjátékosokét a FK! Ligák alapján, tehát nem tartalmazzák egy-egy offense játékos szerelését például, illetve a special team TD-ket sem. Fontos még megemlíteni, hogy ezek mind fantasy szempontok, a valóságot nem feltétlen igazolják, illetve ezek az adatok az alapszakasz első 16 meccsére vonatkoznak.)

 

QB – Jameis Winston, 258.58 pont

 

A nem túl nagy konkurenciában az idei év 1/1-ese került ki győztesen.

 

Mivel Mariota több meccset is kihagyott sérülések miatt, így nem volt nehéz dolga bezsebelni ezt a díjat rákláb úrnak. Winston minden meccsen pályán volt a Bucsban, 3717 passzolt yardja 22 TD-re és 13 INT-re volt elég, ezek mellé (ami igazán felhúzhatta a pontjait) 199 futott yardot és 5 TD-t szaladgált össze, ami összesítésben posztján a 14. helyre volt elég az idei fantasy szezonban. A  legrosszabb pontszámát a Texans ellen érte el (12.44 pont), vagyis 10 pont alá egyszer sem ment a szezonban – az idei QB helyzetet nézve ez igencsak ritkaságnak bizonyult. Jövőre ha normálisan összeszokik Evansszel, illetve végig egészséges lesz Seferian-Jenkins és Jackson (és megtartják valahogy Martint), akkor még jobb számokat produkálhat, érdemes lesz felírni a nevét a jövő évi QB választások közé.

 

RB1 – Todd Gurley, 187.6 pont

 

Gurley valósággal berobbant az NFL világába, potenciális OROY esélyesként várhatja az alapszakasz végét.

 

Úgy sikerült a legjobb újonc RB-nek lennie, hogy az első két meccsen még nem játszott, és a harmadikon is csak pár snapet kapott, ráadásul ebben a döglődő Rams offense-ben, ami Adrian Peterson tetszését is elnyerte. Utána viszont beindult a henger, a következő négy meccsén rendre 100 yard fölött futott, később már a TD-k is jöttek ezek mellé, a szezont pedig 1108 futott (+ 188 elkapott) yarddal és 10 TD-vel zárta. Ezzel az összesített 5. helyet foglalja el az RB-k között, ami kiváló mutató, főleg úgy, hogy a legtöbb helyen az 5-6. körben draftolták a fantasy GM-ek. Ha jövőre sikerül egy életképesebb offense-t összeraknia a Ramsnek, és nem csak a futásokra kell figyelnie az ellenfeleknek, akkor ennél is brutálisabb számokat szállíthat a tulajdonosainak.

 

RB2 – David Johnson, 167.9 pont

 

Johnson 3. számú RB-ből küzdhette fel magát posztján a top RB-ek közé.

 

Bátran állíthajuk, hogy a szezon egyik legnagyobb felfedezettje lett a Cardinals új üdvöskéje. Miután Ellington és CJ2K is kidőlt a sorból, Johnson RB1 lett a csapatában, és megállíthatatlannak bizonyult. Úgy lett a 7. legtöbb pontot szerző futó a fantasy szezonban, hogy jobbára az utolsó négy meccsén számított kezdőjátékosnak. Sokat mondó adat, hogy mielőtt RB1 lett, 139 futott yardja volt 10(!) mérkőzésen, utána ahogy megkapta a karmesteri pálcát, 417 futott yard 4(!) meccsen, brutális. 979 scrimmage yard mellé 12 TD igen imponáló szám egy újoncnak, kérdés, hogy jövőre rá, vagy Chris Johnsonra bízzák a kezdő pozíciót. A jövő évi draftolásával kapcsolatban óvatosan kell bánni, tavaly C.J. Anderson vagy Jeremy Hill is ugyanígy robbant be, és idén mindketten csalódást okoztak.

 

WR1 – Amari Cooper, 138.7 pont

 

Az AC/DC kapcsolat remek bemutatkozó évet produkált

 

Hatalmas elvárás volt vele szemben, főleg, hogy tavaly milyen számokat produkáltak az újonc WR-ek. Nos, hozzájuk képest elmaradt Cooper idei statisztikája, mégis elég volt ahhoz, hogy posztján a legjobb újonc legyen, ráadásul Gurley mellett a másik fő esélyese az OROY díjnak, nem véletlenül. Sikerült átlépnie az 1000 yadot (1050 yard, 6 TD), ami nagyon szép mutató, viszont nem a kiegyensúlyozottság jellemezte az idei évét. Hol 10 pont fölött átlagolt három meccsen, hogy utána össz-vissz 4 pontot gyűjtsön a következő fordulóban, nem véletlenül csak a 20. helyre volt jó a posztján. Mivel Crabtree-vel hosszabbított a Raiders, így továbbra is fennál ennek a hullámzó teljesítménynek a veszélye, így jövőre is csak 3-4. körre várható majd a draftértéke.

 

WR2 – Tyler Lockett, 98.1 pont

 

A visszahordónak hozott fiúból fő célpont lett a Seattle offense-ében.

 

Abszolút meglepetés az ő neve ezen a listán, hiszen special team játékosnak hozták, aztán az egyik legveszélyesebb célpontja lett Wilsonnak. Hogy ez egyben a kritikája is-e az idei WR classnak, azt ki-ki döntse el maga, mindenesetre Lockett köszönte szépen a bizalmat, és 528 yard, 6 TD mutatóval befarolt a legjobb rookie elkapók közé, összesítésben ez csak a 41. helyre volt elég. Az ő éve leginkább David Johnsonéhoz hasonlítható, az utolsó pár meccsen mutatott igen jó átlagának (10.78 pont a 11. és a 15. forduló között) köszönhetően sikerült az élmezőnybe verekednie magát, ehhez persze kellett Russel Wilson elképesztő feltámadása is. Szerintem a következő szezonban nem fogja megérni őt draftolni, hiszen ha Graham visszatér, könnyen lehet, hogy az ő számai is megcsappannak, na meg Wilson sem fog örökké ilyen formában dobálni.

 

TE – Will Tye, 49.7 pont

 

Megvan az új Larry Donnell?

 

Bevallom őszintén, túl nagy konkurencia itt sem volt, az idei TE class közül csak ő és a Raidersös Walford versengett az első helyért, a többiek jócskán le vannak maradva. A fantasy világában nem egy hálás a tight end poszt, hiszen a 4-5 elit játékos után hatalmas a szakadék, így sokan hagyják is hátsó körökbe ezt a választást. Tye Donnell hiányában lépett elő első számú TE-nek a Giantsben, és ahogy tavaly Donnell, idén ő is meghálálta ezt, vagy mondhatjuk úgy is, hogy Eli Manning most őt tette naggyá. Kérdés, hogy jövőre marad-e kezdő, különben esélyes, hogy jövőre kevesebb pontszámmal fog rendelkezni, így a draftolása is felesleges. A szezont egyébként 369 yarddal és 2 TD-vel zárta, ami összesítésben a 30. helyre volt elég.

 

W/R – Jeremy Langford, 124.2 pont

 

Szoros versenyben végül a Bears játékosa lett a győztes.

 

Egy huszáros hajrá következtében az utolsó fordulóban sikerült Langfordnak bekerülnie a csapatba. Mivel nagyon valószínű, hogy Forte jövőre FA lesz, így a Bears jövőbeli első számú futójáról beszélhetünk most, aki nagyszerűen használta ki azt a kis időt, amíg Forte sérüléssel bajlódott. Ezen a három meccsen 20.86 pontot átlagolt, ami egészen elképesztő, még a gyenge ellenfelek ellenére is. Forte visszatérte után is folyamatosan megkapta a snapek felét általában, így történhetett meg az, hogy végül az utolsó meccseket sérülés miatt kihagyó Yeldont és Rawlst megelőzve bekerült a legjobb újoncok közé (összesítésben a 20. legtöbb pontot szerző RB volt a szezonban). 802 total yardja és 7 TD-je valószínűleg az első négy kör valamelyikébe repíti majd a jövő évi fantasy drafton.

 

K – Josh Lambo, 104 pont

 

Nem az újoncon múlt a Chargers idei szezonja.

 

Nem volt nehéz dolga az élen végezni, ugyanis ő az egyetlen kezdő kicker az újoncok között. A pontosságával voltak gondok, 30 FG kísérletből csak 24-et értékesített, és 4 extra pontot is kihagyott, mégis az igencsak gyengécske Chargersben sikerült 104 pontot összerúgnia, közte 3-at is 50+ yardról, ami a 17. helyre volt elég a rúgók között. Mivel kickert utolsó körben is ráérsz választani, így könnyen lehet, hogy jövőre nálad landol majd Lambo, nem ő lesz a legkelendőbb rúgó.

 

DL1 – Preston Smith, 53 pont

 

Az utolsó fordulóig a Raidersös Mario Edwards jr. volt ennek a címnek a nyertese, de az Eagles ellen bemutatott pazar játékának (3 sack, 1 force fumble, 11.5 pont) hála ő lett az első. A védelmek közül amúgy sem a DL poszt az, ahol sok pontgyáros játékos születik, így nem csoda, hogy 53 pont elég volt a legjubb újoncnak DL cím eléréséhez, ráadásul úgy, hogy nem is kezdőjátékos. Összesítésben a 32. helyen zárt. 23 tackle, 10 assist, 7 sack, 3 kierőszakolt fumble, 1 összeszedett fumble, egész szép mutatók, ugyanakkor meglepődnék, ha a következő drafton elvinné valaki.

 

DL2 – Mario Edwards Jr., 48 pont

 

A trónfosztott, a szezont IR-en befejező újonc az utolsó forduló előtt az első volt a rookie DL-ek között, azonban fél pont híján majdnem be sem fért a keretbe, ennyivel előzte meg ugyanis a Jets első körös játékosát, Leonard Williamst. A Raiders brutális front7-jét, 33 tackle, 8 assist, 2.5 sack és 2 kierőszakolt fumble mutatóval gyarapíthatta, összesítésben ez a 44. helyre volt elég a posztján. Kérdés, hogy Tuck felépülésével sikerül-e a kezdőben ragadnia jövőre.

 

LB1 – Stephone Anthony, 107 pont

 

A Saints 1/31-en választott ILB-je lett a legtöbb pontot szerző újonc linebacker idén.

 

Ahogy az már a FK egyik podcastjében elhangzott, nem feltétlen szabad a fantasy pontok alapján kiindulni egy játékos szezonjának megítélésében, ez igaz Anthony esetében is. Azonban itt most csak a  látványos statisztika számít, így a 107 szerelés (ebből 42 assist), 1 sack, 1 int, 2 kierőszakolt és 1 összeszedett fumble, valamint 1 fumble TD a 15. helyre elég az LB-ek között. Az ő nevéhez fűződik az emlékezetes blokkolt extra pont utáni visszahordás is, ami az első volt az NFL történetében. Jó eséllyel kiválasztásra kerülhet a jövő évi fantasy draftokon.

 

LB2 – Kwon Alexander, 101 pont

 

Alexander eltiltása ellenére is simán odaért a második helyre.

 

Alexander Anthonynál is nagyobbat robbantott az idei szezonban, azonban 4 meccses eltiltása megpecsételte a sorsát, így csak a második legjobb LB lett a classból. Nem mindennapi szezonja volt, egy negatív esemény ellenére (amin egyébként élete meccsét játszotta) sikerült 93 szerelést (ebből 34 assist), 3 sack, 2-2 interception és kierőszakolt fumble, valamint 1 összeszedett fumble-t összehoznia. Nem kérdés, hogy jövőre a top LB prospectek között fog elkelni a fantasy draftokon, az idei összesített 21. helyét könnyen felválthatja jövőre egy top 10-es pontszámmal.

 

DB1 – Marcus Peters, 110.5 pont

 

Peters lett a legtöbb pontot elérő rookie védőjátékos, köszönhető többek között két pick sixnek is. A már linkelt podcastben kielemezték, hogy rá mindig érdemes figyelni, hiszen rajta mindig történnek nagy játékok, akár neki, akár az ellenfélnek kedvező végkimenetellel. Én inkább a jó oldalát nézném most a játékának, interceptionökben (8), INT TD-ben (2) és leütött passzokban (25) is (holtversenyben) első a ligában, mellette összejött 59 szerelés (ebből 7 assist) és egy kierőszakolt fumble is. Hogy a tényleges teljesítménye megérte-e az első kört a Chiefs-nek, arra talán majd katonadaniék egyszer választ adnak, mindenesetre a 6. legtöbb pontot szerezte a posztján, így jogosan láthatjuk jövőre is jó pár fantasy csapat keretében a draft után.

 

DB2 – Landon Collins, 105 pont

 

Egyre több azon játékos neve, akit a PFF nem magasztal az egekig, de ettől fantasy a fantasy. :D A Giantsnek mindenesetre fantasy szempontból megérte feltrade-elni érte, az újonc safety 104 szereléssel (ebből 24 assist) vetette észre magát 1-1 INT és kierőszakolt fumble kíséretében, amivel a 8. legtöbb pontot érte el a DB-k között. Mivel én a DB-nek safetyt válassz híve vagyok, így jövőre az én listámra biztos felkerül a top prospectek közé, de meglepődnék, ha draftolatlan maradna a következő szezonban.

 

DP – Ronald Darby, 89.5 pont

 

A puzzle utolsó darabja, a szakértők által is sokra tartott Darby

 

Mivel a Billsnek tavaly nem volt első körös pickje, így Darby volt az első kiválasztottjuk a a drafton, és baromira megérte az árát. Ő azon játékosok közé tartozik, akiknek nem csak a fantasy pontszáma a kiváló, a szakértők is elismerő véleménnyel vannak róla. Ehhez hozzájön a 68 szerelése (amiből 7 assist) és 2 interceptionje, valamint a 21 leütött passza, amivel holtversenyben második a ligában. Ez a teljesítménye a 21. helyre volt elég összesítésben, de biztos vagyok benne, hogy jövőre ennél jobb számokat fog hozni.

 

Ők lennének tehát a legjobb rookie játékosok, holnap pedig elhozom nektek a top 10 fantasy QB rangsorát. (A képekért köszönet a foxsports.com oldalnak.)

 

9 Comments

Popular Posts

Minden jog fenntartva. © 2024 FK Media Group