A hét játékai ezúttal magyar játékokat is be fog mutatni, hiszen hazánk nagyon szép teljesítménnyel, 42-3-ra verte a szlovákok válogatottját. Rengeteg szép játékot, jól felrajzolt és izgalmas play-t láthattunk. A HFL-t is figyelemmel követő nézőknek az alábbi jelenetek nem lesznek idegenek, Kovács István a Budapest Wolves playbookjából emelt ki egy oldalt, ami végül meg is hozta a gyümölcsét.
[ppp_patron_only level=”3″ silent=”no”]
Az egész játék értelmezése előtt, vessünk egy pillantást Bencsics Márk snap előtti munkájára, hiszen észrevesz néhány érdekességet a játék elindítása előtt, amik később majd fontos szerepet fognak betölteni.
Bencsics a védelem felállásából látta, hogy extra nagy nyomás fog érkezni a falra, ennek megfelelően osztotta le a falban a blokkokat, majd a futóját, Roják Richárdot a jobb oldalára hívta át. Gecser Mátét felé pedig jelezte, hogy motionből kell megfutnia a rá bízott útvonalat.
A játékról készült egy jobb felvétel is, a cabelcam szemszögéből jobban láthatjuk, mi is zajlott le a pályán.
Az offense részéről három elkapó, egy tight end és egy futó volt a pályán, tehát Kovács István (OC, HUN) a 11-es personnelt alkalmazta. A slotból induló Gecser a képen épp a rövidebb oldalra mozgott át, míg Czirók Márton (aki a képen sajnos nem látszik) bal oldalt foglalt helyet, párja Elek Ádám volt a jobb szélen. A védelem extra nyomást mutatott, hat ember állt fel a LoS-re, erre reagált a fenti videóban az irányító. A védekezés cover 1 man volt, ahol a free safety a labdától 10 yardra helyezkedett el.
A játék elindítása után a rutinos magyar irányító egyből balra nézett, ahol Czirók egy gyors slantet kellett, hogy fusson. Az ő útvonala viszont a pálya közepe felé haladt, amire a linebacker és a vonalhoz aránytalanul közel álló safety könnyen le tudott volna reagálni. Ez volt a játék egyik kulcsa, a mély zónáért felelő védő manipulálása, elterelése. Ekkor a védelem azt gondolhatta, hogy egy gyors játékos könnyen összeszedi azt a hat yardot, ami a first downhoz kell, ezért kellett gyorsan reagálniuk. A másik oldalon pedig Gecser egy wheel route-ot, míg Elek egy curlt futott. A fenti képen látható is, hogy a nickel corner (aki Gecsert fogta) a motion közben jóval lemaradt az elkapójától, illetve nagyon éles szöget választott, melyből az irányváltás igencsak nehézkesnek bizonyult.
A következő pillanatban már egyértelmű volt, hogy a linebacker és a safety is – a védelem szemszögéből nézve – jobb oldalra mozdult el, megették Bencsics szemjátékát, aki így 1-on-1 szituációt teremtett a wolvesos csapattársainak. Mindeközben a fal tökéletes munkát végzett, mind a hat rushert felvette, Roják pedig ott maradt biztosítéknak a RT Hartai Gábornak. A QB-nak iszonyatosan sok ideje volt, hogy elvégezze a munkáját.
Mikor Bencsics oldalt váltott, mindkét elkapója jobb helyzetben volt, mint a vele utazó védő, Elek már lelassított és visszavágott, míg Gecser egyszerűen atletikusságból és sebességből verte meg a cornert. A safety és a linebacker nagyon messze helyezkedett el játéktól, gyakorlatilag már nem voltak befolyásoló tényezők, az irányító kedvére választhatott a két lehetőségből. Meg kell említeni Varga Péter (TE, #46) blokkját is, szépen oldotta meg a szélső linebacker hatástalanítását.
A passz elengedésének pillanatában látszik, milyen sima játékot sikerült Bencsicsnek és Gecsernek összehoznia, gyakorlatilag csak az end zone-ba kellett bedobni a labdát, hogy TD legyen, illetve az elkapónak figyelnie kellett, nehogy elejtse a játékszert. A falat ki kell emelni, hogy mindvégig tisztán tartotta a zsebet, Roják is szépen taszította ki a Hartai által átengedett szélső linebackert. Ugyan Elek is megjátszható lett volna, de Bencsics a sima TD mellett döntött, mellyel hazánk szerezte meg magának a vezetést. Látható, hogy a corner teljesen elvesztette az elkapóját, kiszorult a pályáról.
Meg kell dicsérni a játékhívást is, hiszen Kovács István olyan playt hívott be, amiről tudta, hogy biztosan működik, hiszen rengeteg hasonlót futtattak a HFL-ben is. Gecser sokszor kapta meg ezt a szerepkört, nem volt ismeretlen senkinek a játék, ráadásul a szlovák védelem még az offense kezére is játszott.
A hét további kielemzett játékait ide kattintva találjátok.
[/ppp_patron_only]
Legfrissebb cikkeink
- Andy Reid vasárnap bebiztosíthatja a 19. kétszámjegyű győzelmes szezonját
- Megsérült az Eagles legdrágább pass rushere
- Mike Evans visszatér a héten!
- Másodéves figyelő – NFC
- A Steelers és a Browns nyitja a 12. fordulót
- Playoff Ranking 11#
- Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- Trey Lance helyett ismét Cooper Rush fog kezdeni a Cowboysban
- A Steelers holnap bebiztosíthatja zsinórban 21. nem-negatív szezonját
- A Giants játékosai ki vannak akadva Daniel Jones leültetése miatt
- A Jets tulaja a 4. forduló után le akarta ültetni Aaron Rodgerst
- Miért teljesítenek jobban a kirúgott főedzős csapatok?
- BREAKING: A Jets kirúgta general managerét is!
- Triple Coverage #568 – A hét meccsei, és amik miatt érdemes volt bekapcsolni a tévét
- Justin Tucker annyit rontott már idén, hogy többé nem ő a valaha volt legpontosabb rúgó
Legutóbbi hozzászólások
- AD94 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- AD94 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- ewzywv on Döntsétek el Ti, milyen témákról írjunk!
- Fetyke on Döntsétek el Ti, milyen témákról írjunk!
- Fetyke on Döntsétek el Ti, milyen témákról írjunk!
- Atreus on Döntsétek el Ti, milyen témákról írjunk!
- camillo7777 on A Jets tulaja a 4. forduló után le akarta ültetni Aaron Rodgerst
- camillo7777 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
Érdekes volt magyar csapatról olvasni az elemzést, és az is tök jó, hogy már vannak olyan minőségű felvételek amiket megéri elemezni.
Köszi a cikket.
Nekem még az időzítés is nagyon tetszik. A snap akkor indul, amikor a motionben mozgó játékos jó lendületet vett, hogy gyorsan tudjon váltani a hosszú routera. Másik jó húzás, a WR útvonala ideális a motiont követő védő és a sajátja blokkolására is, így gyönyörű szabad teret kap az elkapó.