Szeretnék gratulálni a csapatoknak, akik kitettek magukért akkor, mikor semmi értelme nem volt már!
Jets – Patriots 6-26
Tökéletesen eseménytelen mérkőzést láthattunk, tét nélkül, hiszen azért nem volt reális, hogy a Pats ne hozná le a meccset az első kiemelésért. Brady messze a legjobb QB-ként zárta a szezont, igaz a tegnapi számai nem ezt mutatják. A gárda körülötte nem volt annyira felcsiszolt, négy labdáját is elejtették, és legalább két playen rontották el az útvonalat. Ettől függetlenül Cooks és Lewis kitettek magukért, sokszor kockáztatva lehozták a kötelező eredményt. A védelem harapósabb volt a megszokottnál, Malcom Brown és Trey Flowers ketten megoldották a Jets-fal megrogyasztását és az utak zárását, és Harrison első meccsén a Hazafiak mezében szerzett is két sacket, az egyiknél ki is verve Petty kezéből a labdát. Van még az öregben, az biztos, és most nagyon szeretne bizonyítani is. Nem hiába pihent eddig a szezonban. A secondary sem volt feltétlenül rossz, bár egy Petty ellen nem feltétlenül nehéz.
A Jets a támadóoldalon teljesen vállalhatatlan volt, de ez elsősorban Pettyn múlik, egész egyszerűen a karrierjében hét kezdett meccsel nem lehet elvárni tőle ilyen szintű játékot. A csapat körülötte nem a legveretesebb, de vannak használható nevek (Powell, Kearse, Anderson), nekik viszont pont szükségük lenne egy veteránra – McCown már elég volt a sikerekhez. A felcsillanó értéket inkább a védők közt kell keresni, például Jamal Adamsben, aki félelmetesen tehetséges, és nagyon nagy játékos lehet belőle. Megállta a helyét a Pats ellen, pedig sokat volt fenn a pályán. Bowles megtartása jó döntés lesz, képes volt ebből a felállásból kihozni keményen küzdő játékosokat, 5 győzelmet, és van értelme a holtszezont várni New Yorkban.
Raiders – Chargers 10-30
Valaki mondja meg nekem, hogy miért egy számukra teljesen tét nélküli meccsen vannak Carrnak olyan megmozdulásai, amik idén eddig még nem? Miért most játszik Cooper úgy, ahogy a draft óta folyamatosan kéne? Miért egy drop volt csak az egész meccsen? Na azért nagyon elszállni sem kell, nem volt ez egy jó meccs, de most villanásokat láthattunk, hogy mit b*szott el az edzői stáb részben tavaly, de leginkább idén. (Vagy most elsején írva tavalyelőtt és tavaly.) Del Rio kirúgását nagyon sajnálja az egész szurkolótábor, de az ő mentalitása akkor jó egy csapatba, ha az nyer. Ha a gödörből kell kihúzni, nem sikerül, de őszintén remélem, hogy valahol megtalálja a számítását. Az biztos, hogy a kirúgásának hírére nevetés hallatszott az öltözőből a támadók részéről. A meccsen Marshawn Lynch volt az egyedüli értékelhető játékos en bloc, és ő sem száz százalék, hogy marad jövőre. 19/101-et futott az borzasztó Chargers-futásvédelem ellen, és ennek nagyobb részét kontakt és szerelési kísérletek után szerezte. Azért amikor maga előtt tolt karral védőt, az nem volt piskóta. A védelem simán csak sz*r volt, a magányos farkas Khalil Macken kívül (aki a saját oldalát egyedül lezárta a futások ellen) egyedül Bowman tudott akármihez kezdeni, a secondary folyamatosan vakon volt.
A Chargers mindent megtett, de nem rajtuk múlott. Rivers ott tépte meg a Raiders mélységi védelmét, ahol akarta, 20+ yardos passzokból 4/6, 166 yard, 2 TD, és teljesen kikapcsolta az ellenfél pass rush-kísérleteit a gyors passzokkal, ha kellett. Allen és Benjamin, Williamsszel karöltve nagyon nagyot mentek, egész egyszerűen falatoztak az Ezüst és Fekete zónáiból. A labda túloldalán Ingram és Bosa kötötték fel a partedlit, ugyanis Penn hiánya miatt Ingram előtt szabad volt az út, és ha esetleg figyeltek rá, akkor Bosa harapta seggen őket. Ketten együtt hat snapen helyezték nyomás alá Carrt, és számos alkalommal tizedmásodperccel maradtak le róla, meg ugye az apró a futójátékban. A Chargers 9-7-je nem tükrözi az erejüket, kis szerencsével jövőre rohadt félelmetesek lesznek.
Bears – Vikings 10-23
A Vikes a Panthers elleni vereség óta 73-17-re hozta le a meccseit, és a 17-ből csupán egy támadó TD volt, az is már garbage time-ban, amikor szórakozott csak a csapat. A Bears ellen mégis aggasztóan sokszor állt meg a támadássorozat. A franchise második legjobb szezonjának lezárásaként meg kell említeni a futójátékot, amit értelmesen tudnak használni végre (a Bears ellen száz yard fölé jutott, kemény gólvonali munkával), és felcsillant a tehetség a főleg passzblokkoló és speciális egység-tag David Morganben, aki 3/35 volt a levegőben, és keményen megtolta a belső futásblokkolást. A védőoldal parádés, a liga valaha volt harmadik legjobbja harmadik kísérleteken, Trae Waynes igazi első körösként játszik, és Sendejo is képes Smith mellé fellépni.
A Bears pedig lezárta Trubisky újonc évét. Van benne lehetőség, és Fox nem is kért tőle sokat. A safety csúnya volt, de ettől eltekintve látni benne, hogy miért lehet belőle jó irányító pár éven belül. Inmant lehet kiemelni, aki jókat játszott Rhodes ellenében, és amikor utóbbi elkezdett bicegni, onnan már nagyon jól érezte magát Inman. A védelemben lehet itt is a lényeget keresni, az Amos – Jackson páros teljesen életképes, és nagyon jó tandemet alkotnak. Ők ketten erős részei voltak tegnap is a csapatnak, majdnem teljesen lezárva a területüket földön és levegőben egyaránt. Akiem Hicks pedig minden egyes meccsén megszolgálja a szerződését, mivel rá figyelt a blokkolási séma több alkalommal is, ezért Robertson-Harris és Jenkins szabad utat kapott Keenum felé. A védőfal működőképes, itt is látszódott ez, nagyon fizikális játék kellett Murraytől, hogy haladjon, még extra blokkolókkal is.
Jaguars – Titans 10-15
A Titans az ellenszere a Jaguars védelmének, annak ellenére, hogy borzasztó a támadójátékuk. Behúzták ugyan a rájátszást, de az egyik legrosszabb, ha nem a legrosszabb csapat lesznek ott. Valamiért mégis működik, amit csinálnak, mert a JAX 3 pontot tett fel támadásból, a maradék 7 egy csúnya Mariota-Henry összeütközésből történt fumble visszahordásának eredménye. A támadók kénytelenek voltak passzolni, mert a futásukat teljesen megfogták, ennek örömére Henry screen passzból is vitt egy 66 yardos TD-t. Szenvedés volt az egész mérkőzés, gyenge támadósorok küzdöttek több-kevesebb (inkább kevesebb) sikerrel. A Titans védelme (különösen a secondary) viszont nem szerette volna, ha Bortles szépen zárja az eddigi talán legkevésbé rossz évét, ezért Byard, aki nagyon ígéretes safety, le is szedte két passzát, biztosítva ezzel a helyüket. (Byard tavaly a második legjobb rookie, idén a negyedik legjobb safety a PFF-nél.) Külön ki lehet emelni Adoree’ Jacksont is, aki a tökéletes első körös pick volt, amennyire látszik most, azonnali értékes kezdő játékos.
A JAX számára teljes mértékben tét nélküli volt a meccs, viszont most örülhetnek, hogy a Bills ellen fogják kezdeni a playoffot. Bortles minősíthetetlenül játszott, Fournette nélkül pedig nincs haladás. Mivel Fournette 4 yard alatt hozott kísérletenként, ezért a matek egyértelmű, passzolni is kell. Bortles passzai, amik áthaladtak a scrimmage vonalán, csupán 32%-ban voltak sikeresek, 98 yardot és két leszedett passzt eredményeztek. A védelem persze odaszúrt, Calais Campbell megint átment berzerkerbe, öt futást fogott, és nyomást is helyezett Mariotára, a Jack-Smith-Gipson-háromszög pedig lényegében egyedül megfogott mindent, amit Campbell átengedett.
Saints – Buccaneers 24-31
Ugyan sokat nem bántottak vele, egyet még jól odasz*rt a küszöbre a Bucs. Godwin kilenc másodperccel a vége előtt, egypontos hátrányban húzott be egy 39 yardos elkapást a győzelemért. Ken Crawleyt még Winston borzalmas passzaival is megetette, 7/7 111 yardra. Winston tényleg nagyon rossz volt, idén az edzők és ő maga is beomlasztották a csapatot, és csak a meccs végére hozta ki szépre. Hét leszedhető passza volt, ebből hármat leszedtek, kettőt elejtettek, nem vigyázott a labdára különösebben. A túloldalon McCoy hozta a formáját, minden téren kiváló falembert láthatunk benne. A liga leggyengébb secondaryje hirtelen feléledt, Brent Grimes alig kapott célpontot, elsősorban Ryan Smithre és a LB-sorra pakolta fel Brees a labdákat.
A Saints számára nem volt tétje a vereségnek a Panthers vereségével, így őket fogadják jövő héten otthon. Brees kimérten játszott, patikamérleggel számolta a yardokat és a passzait, néha pedig meglódította messzire is, ezekből 3/5 106 yard lett az eredmény. Elsősorban rövid passzokon tépte meg a Bucs védelmét, ebben pedig Thomas és Kamara is a segítségére volt. Lattimore nagyon elengedte magát, simán élete eddigi legrosszabb meccse is lehetne, hogy egy WR4-nek 43 yardot engedett. A példáját követte a secondary egésze, igazából elsősorban Marcus Williams volt megbízhatóan jó. Nem ígéretes, hogy ennyire megborultak, de lehet New Orleansben reménykedni, hogy ez egyszeri volt – a feltett pontok sem ígéretesek, hiszen Kamara visszahordottja is kellett hozzá. A Saints playoff-menetelését az alábbi gifen mutatjuk be.
Andy Dalton Bills – Dolphins 22-16
A Buffalo az 1999 óta tartó PO-ínségét törte meg részben a Dolphins elleni győzelemmel. Sean McDermott álló f*sszal sétálgat a hírek szerint a stadionban, ugyanis mindenki biztosra vette, hogy ez egy bukó szezon lesz. A Bills végig vezetett, és gyorsan 22-3-ra ugrottak, mielőtt majdnem leadták a meccset. Taylor jobban játszott önmagánál, igaz a Dolphins védelme nem szokta a QB-kat nagy kihívás elé állítani. Charles Clay betöltötte azt a szerepet, amit mindenki várt tőle, McCoy sérülése azonban nagyon para, bár a JAX úgyis jól fogja a futást, oda lehet gyűrni Tolbertet végre. Az offense biztonsági rövid játékokkal lehozta szépen a játékot. A védelemben is érezték a lehetőséget, Jerry Hughes valahogy mindig átteleportált a fal mögé, és üldözte David Falest. Nehéz kiemelni akárkit, igazából életképesen játszottak, csak az a fránya Dolphins-feléledést nem kellett volna engedni.
A Dolphins pedig – érezve a reménytelenséget – inkább leültette Cutlert az első támadás után, és bemutatkozott David Fales, aki NEM VOLT ANNYIRA ROSSZ. Ez igazi nagy bók, ugyanis nyomás nélkül szépen játszott. Jarvis Landry jövőre szerződést akar valahol, ezzel a játékkal pedig egy kicsit feltolta az árát, rövid passzokból csinált hosszú elkapásokat. A védelem viszont nagyon rossz volt, Tannehill sérülése ide vagy oda, az egész szezont átívelő motívum, hogy Suh, Wake, és Jones személyein kívül senkiben nem lehet bízni, hogy támadásokat állítson meg, ez a Bills ellen sem sikerült.
Legfrissebb cikkeink
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
Legutóbbi hozzászólások
- Kopi3.14 on A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FaragoT on Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
- fakesz on FK! Preview #16
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
Ez a Saint vereség nagyon érdekes. Mert írjátok, hogy nem volt tétje a vereségnek, de ugye nem tudhatták, hogy a Panthers kikap-e, mert egy időben voltak a meccsek. Ennek ellenére nem tudták hozni a meccset, pedig nem hiszem, hogy a 4.hely miatt megkockáztatták volna a vereséget. Ha igen, akkor bejött és jó esélyük lesz az NFC Championsipre, de ott viszont idegenben a Vikings/Rams nagyon kemény lenne.
hát az ugye úgy volt, hogy kb 5-6 perccel a vége előtt a saints 24-20-ra vezetett, a falcons meg 19-10-re. az fix, hogy tudták a másik eredményt, illetve azt is, hogy a ramst nem érdekelte egyáltalán a meccs, aminek eddigre bőven vége volt. amikor meg a bucs beért tdre a végén, már 22-10 volt a falcons, szóval ott talán már nem vették komolyan eléggé. vagy nemtom.
Miután a Rams bejelentette, hogy pihentet, rögtön beindult a matek. Személy szerint jobban örülök a Panthers-nek, de nem lefutott a meccs. A Rams megszívta a Falconsszal, nagy meccs lesz. Ha nyer a Falcons borul minden spekuláció. Se Goffnak, se Keenumnak nincs rutinja abban, milyen az, ha egy meccsen múlik a szezon, szerintem ez döntő lehet, mert eddig nem volt rajtuk ilyen típusú nyomás.
Én is ezt mondtam, hogy jobb a Panthers, mint a Falcons, mert Ryanékben benne van, hogy elkapják a tavalyi formát és átgázolnak a mezőnyön. A Patnhers meg hozza amit tud:jó a védelem, erős futójáték és ha előnybe kerülnek, akkor nem szúrják el. Egy jó védelem ellen, mint a Falcons volt, már meg voltak lőve teljesen. Az irányítók rutinja szerintem is sokat számít majd és annak ellenére, hogy kétszer idegenbe mennek majd nagy valószínűséggel a Vikings után a legesélyesebb csapatnak tartom.
A félidőben a Panthers is megtudta, hogy fölösleges törnie magát, mert a Vikings biztosan vezet, így legfeljebb a nem kívánt 3. kiemelést érhetik el egy győzelemmel. Kicsit olyan érzésem volt tegnap, mintha az egész NFC a Vikings-ot akarta volna valahogy elkerülni tegnap (már aki tehette persze), és azért játszott volna. :)
Pedig szerintem azért az Eagels-t nem kellene ennyire leírni. Nagyon jó kis csapat az még így a csereirányítójukkal is.
melyik eagles meccset nézted? :D
Te, mint Eagles szurkoló nem tartod elképzelhetőnek, hogy megy a vakítás mennyire megzuhantak Wentz kiesése miatt? Én úgy érzem, hogy a lehető legkevesebbet mutatták meg abból, amire Folessal képesek lehetnek. Nyilván nem fog Wentz szintű teljesítményt nyújtani, de annyira messze talán nem lesz egy Keenumhoz képest.
nem :D
A múlt heti MNF-en a védelem engem elkápráztatott. Hihetetlen, hogy milyen mezőnypozícióból kellett a csapatnak folyamatosan és rengeteg időt védekeznie és mégsem fáradtak el és pontokat is alig engedtek, viszont 4 labdát is szereztek. Erre szerintem lehet építeni, ez a védelem képes meccsben tartani a csapatot végig.
A támadó oldal látszatra valóban nagyon gyenge lett. De van még két hét (sőt ahhoz képest 3) ezen valamit javítani. Ráadásul a hazai pálya előnyét sem becsülném le, azért az NFC déli csapatok nem igen vannak ahhoz az időjáráshoz hozzászokva, ami majd feltehetően várja őket Philadelphiában.
És egyébként is mér magam előtt látom az Eagels-Vikings NFC döntőt, mekkora védelmi csata lenne az! :)
persze, mert a Raiders szar. a Giantstől meg benyeltünk 500 yardot. Jó a védelem egyébként tényleg, meg a Giants meccs egy outlier volt, de annyira nem jó, hogy kvázi offense nélkül megnyerje bármelyik NFC PO csapat ellen a meccset.
Nem rossz elmélet, de több helyen is sántít. A Vikings meccse már véget ért a Falcons-Panthersig, tehát a párducok nyugodtan felállhatak volna a cserékkel, ha nem akarták volna 3.helyet. Másrészt biztos lehetsz benne, hogy a csoportgyőzelem fontosabb,mint egy lehetséges könnyebb ág, amibe könnyen beleszólhat a 6.helyezet és akkor bukik az egész.
Fura egy meccs volt ez a Past-Jets.
Szinte biztos vagyok benne, hogy TB lába nem oké és az a titokzatos achilles sérülés az oka a rengeteg pontatlan passznak, ami miatt az elmúlt egy hónapban minden héten kap 1-2 plusz pihenőnapot (és pont azóta vannak a magához képest gyenge meccsei). Sokszor egyszerűen aluldobja az elkapókat, amiben bőven benne van az INT veszély. Tegnap persze az elkapók sem segítettek a sok droppal vagy pl Cooks a megtorpanásával, amivel egy sima hosszú TD-t engedett el.
Amúgy kicsit olyan érzésem volt, mintha a meccs egy kétcsapatos preseason edzés lett volna. TB gyakorolta a kevésbé használt célpontjai (Britt, Dorsett) megtalálását és a hosszú, kockázatosabb labdákat, míg a biztosra csak ritkán (Amendola) vagy soha (a folyamatosan double coverageben sínylődő Gronk) nem dobott. Kíváncsi vagyok Mitchellt aktiválják-e a rájátszásra.
Harrison pedig egy állat. Ha egy ilyen meccse lesz a PO-ban, akkor már megérte idehozni.
“Mivel Fournette 4 yard alatt hozott kísérletenként, ezért a matek egyértelmű, passzolni is kell.” ????
Ez hogy jön ki? :) Én akárhogy számolom, ha 3,34 fölött átlagol egy futó kísérletenként, akkor 3 down-ból megvan a first down. Szóval a 4 alatt nem mindegy hogy 3,8 vagy 2,1 :D.
Jogos. Precízebben úgy fogalmaznám meg, hogy 3.6-tal fut, ami azt jelenti, hogy átlaggal kell futnia háromszor egymás után, hogy meglegyen a down. Ha kicsit is kevesebbet megy, akkor jöhet a punt vagy a 4th.
Az jó ha mindíg futnak, mert nem lesz kiszámítható a játékuk :) :D
Őőőőő, ez hogy jön ide? :D Az volt a felvetés hogy ha valaki 4 yard alatt átlagol kísérletenként, akkor az a matek szerint azt jelenti hogy passzolni kell mindenképpen. Ez szerintem nem teljesen igaz, ennyi volt amit megbeszéltünk :D Az tök egyértelmű hogy ha harmadik és sok van, akkor nem fognak harmadszor is futni (bááár van egy-két edző, akinél még erre sem vennék mérget :D), de nem is ez volt a lényege a dolognak. :D