Connect with us

Prémium cikkek

Azok az eladott labdák… – Super Bowl XLV Steelers vs Packers

Folytatjuk a sorozatunkat, amelyben a Super Bowlok kerülnek bemutatásra, a mai napra a 45. döntő jutott, ahol a Steelers és a Packers küzdött meg a Lombardi trófeáért. Ebben a döntőben is bebizonyosodott, hogy ha sokat hibázol, nem nyerhetsz gyűrűt. A Steelers kemény védelme és a Packers rettegett támadósora közül végül csak egy juthatott fel a csúcsra. 

[ppp_patron_only level=”3″ silent=”no”]

 

A Steelers útja a döntőig

Nem indult túl biztatóan a szezon a Steelersnek, hiszen a holtidény alatt a franchise első számú irányítóját, Ben Roethlisbergert szexuális zaklatás miatt hat mérkőzésre eltiltották, amit szezon közben lecsökkentettek négyre. Emellett még a 43. döntő MVP-jét és hősét, Santonio Holmest is elvesztették, aki a Jetshez igazolt, de hogy jó dolgot is említsünk, a drafton például a hatodik körben egy bizonyos Antonio Brownt sikerült kiválasztani 2010-ben. A nehézségek ellenére végül második kiemelést szerezték meg az AFC-ben, a Patriots mögött. Ha az akkori Steelersről beszélünk, akkor elsősorban a védelem jut eszünkbe és nem hazudtolta meg magát most sem az egység, hiszen a ligában a legkevesebb pontot kapták, mérkőzésenként 14,5-öt átlagban. A rájátszás első körében a csoportrivális Baltimore Ravens volt az ellenfél, szoros csatában a második félidőben 21-7-es hátrányból sikerült nyerniük, majd már mindenki várta a Patriots-Steelers AFC-döntőt, de a Jets megviccelte riválisát és végül ők jutottak egy lépésre a nagydöntőtől. Ez sem volt egy könnyű mérkőzés a pennsylvaniai csapatnak, az első félidőben kialakítottak egy komolyabb előnyt, de a másodikban már nem tudtak pontot feltenni a táblára, a negyedik negyedben azonban sikerült megtartani az előnyt, így utazhattak Arlingtonba.

A Packers útja a döntőig

A Green Bayt természetesen 2010-ben is az NFC egyik nagy esélyeseként tartották számon, ehhez képest 10-6-os mérleg és hatodik kiemelés jött csak össze. Ezt is annak köszönhették, hogy nekik nehezebb sorsolásuk volt, mint a Giantsnek és a Buccanneersnek, így a szintén 10-6-tal végző New Yorki és floridai csapatok lemaradtak a playoffról. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nagyon senkinek sem sikerült elvernie a Packerst, a hat vereség alatt összesen 20 ponttal voltak jobbak az ellenfelek és két mérkőzésen is hosszabbítás után maradtak alul a Redskins és a Dolphins ellen. A wild card körben jöhetett a Philadelphia Eagles (az Eagles mérlege is 10-6 volt az alapszakaszban) elleni mérkőzés, az utolsó negyedre komolyabb előnnyel érkezett a vendég Packers, amit sikerült is megtartani, így mehettek az első kiemelt Falconshoz. Láttuk már sokszor, hogy egy éppen rájátszásba jutó csapat akkora erőre kap, hogy egészen a Super Bowlig menetel, na ez volt a Green Bayjel is, az első helyen rangsorolt atlantai csapatot hazai közönségük előtt alázták meg és 48-21 arányban diadalmaskodtak. Az NFC-döntőben a csoportrivális Bears volt az ellenfél, az első három negyedet átalvó Bears későn ébredt, így a Packers mehetett a Super Bowlba.

Super Bowl XLV

A döntőt a Cowboys otthonában, Arlingtonban rendezték, a Steelers nyolcadik, míg a Packers ötödik alkalommal vehetett részt a szezon utolsó mérkőzésén. A két csapat játékfelfogása között lényeges különbség volt, hiszen a Steelers a ligaelső védelmében bízott, hogy meg tudja állítani az Aaron Rodgers által irányított kiváló Packers támadóegységet.

A döntő első játékrésze után nem úgy tűnt, hogy a Steelers meg tudja állítani Rodgerst, hiszen a tizenöt perc alatt kétszer is végigértek a pályán, először Jordy Nelson szerzett touchdownt, majd Big Ben eladott labdáját Nick Collins vitte vissza hat pontért. Akár itt le is fújhatták volna a mérkőzést, hiszen eddig ha egy csapat a Super Bowlok történetében touchdownt szerzett interceptionből, akkor mindig nyert.

A Steeleres a második játékrészre próbálta összekapni magát, az első drive végén egy field goallal kerültek közelebb ellenfelükhöz, amit Shaun Suisham értékesített, de még mielőtt reménykedhettek volna a további felzárkózásban, Roethlisberger eladott egy újabb labdát és ha ezt most nem is sikerült visszavinni, azért Rodgers a támadás végén megtalálta Greg Jenningst, így már 18 ponttal vezetett az NFC bajnoka. A félidő vége előtt még egy kis remény azért volt a Steelers szurkolóknak, hiszen 37 másodperccel a vége előtt Hines Ward szerzett egy TD-t.

A második félidőre sikerült a mérkőzésbe megérkeznie a Steelers védelmének is és a maradék 30 perc alatt sokkal jobban kordában tudták tartani Rodgerséket. A harmadik negyedben sikerült közelebb lépnie a pittsburghieknek, egy sok futásos drive végén Rashard Mendenhall ért be a célterületre, így négy pont hátrány maradt az utolsó játékrészre.

A negyedik negyedre pedig az izgalmak is megérkeztek Arlingtonba, nem úgy indult azonban, hogy lesz miért aggódni a Packers fanatikusainak. Rögtön az elején a nemrég még TD-t szerző Mendenhall vesztette el a labdát, amit újra megbüntetett Rodgers egy touchdownnal, most is Greg Jennings volt a célpont az end zone-ban. Hét perccel a vége előtt viszont a Steelers hátránya már csak egy field goal volt, mert Mike Wallace TD-je után egy trükkös játékkal Antwaan Randle El szerzett kétpontost. A Steelers most nagyon bízott a védelemben, jól is indultak, hiszen harmadik és tízre kényszerítették a Packerst, de Rodgers megoldotta a hosszú játékot és a támadás végén Crosby mezőnygóljával hat pont lett a különbség, de még két perc hátra volt. Roethlisberger első passza sikeres volt ebben a fontos támadásban, de ezután

[/ppp_patron_only]háromszor sem találta meg elkapóit, így Rodgers ért fel a csúcsra és szerezte meg az MVP címet is.

5 Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
5 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Volesz
Volesz
2018-05-16 09:49

Felejthetetlen Packers menetelés…győzelmi kényszer már két meccsel az alapszakasz vége előtt… Rodgers megsérült Detroitban… megnyert onside kick kezdőrúgásnál a Patsnél, Flynn kontra Brady… 10-3 a Bears ellen szakadó esőben sártengerben…a csúcson lévő Vick ellen győzni Philadelphiában…tönkreverni a Falcons-t Ryan-nel… régi szép idők…

kitalaltnev
kitalaltnev
Reply to  Volesz
2018-05-16 13:12

+1 Tényleg jól nyomtátok az egész idényben! :)
Mi meg jól kiköptük a sajtot a szánkból a Jets ellen. :((

NeryPumpido
NeryPumpido
Reply to  Volesz
2018-05-16 18:17

Én az utolsó 3 alapszakasz meccsre emlékszem win or go home üzemmódban. (Utána valami hasonlót művelt a Ravens is)
Tényleg fantasztikus volt az a december, január.

Volesz
Volesz
Reply to  NeryPumpido
2018-05-17 16:22

Utsó három nem lehetett, mert a visszafelé harmadik meccs vereség volt, tehát ott már elszálltunk volna.
Amúgy a következő szezonban a Giants megismételte ugyanezt, utsó alapszakasz meccs win or go home a Dallas ellen, aztán át is gyalogolt a 15-1-es Packers-ön két meccsel később…na ez nem olyan szép emlék :-)

Ádám Jakab
Ádám Jakab
2018-05-26 16:16

Ne haragudjatok a kötekedésért de a cikk eleje rettentően félrevezető/pontatlan. Semmiféle “rettegett támdósor” nem volt még a Packersnél. Rodgers első évében, 2008-ban PO ba sem jutottak, majd 2009-ben már igen, de akkor sem a támadók, hanem a ligában akkor 2. védelem miatt. 2010-ben gyakorlatilag ezt kopirozták, még a Steelersé volt az 1. addig a Packersé a 2. legjobb scoring defense. A Packers támadósora a 10., a Steelersé a 12. volt pontszerzésekben. Ebből is jól látszik, hogy a két csapat játékfelfogása nem hogy teljesen különböző volt, hanem gyakorlatilag ugyan az. Ahogy az a meccs részletezéséből is kiderül, a védelem legalább akkora részt hozzátett a győzelemhez a labdaszerzésekkel, mint Rodgersék. A rettegett Packers támadósor ezután alakult ki, a 2011 es szezontól kezdve voltak mindig a liga krémjében, még a védelem folyamatosan romlott. Az ezt követő Green Bayre már ráillene a leirás, de ez egyel későbbi fejezet a csapatnál. Asszem kicsit belezavarhat a képbe, hogy utána mi lett Rodgersből és az offenseből, de akkor ez még nem volt rájuk jellemző.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x