Lassan kezdődik a szezon, ilyenkor még mindenki ugyanolyan jó és ugyanannyi esélye van bármire – legalábbis azt mondják. Mi azonban a Power Rankingünk után újra megkíséreljük a lehetetlen, rangsorba állítjuk az egyenlőket és megpróbáljuk kiválasztani az NFL öt legjobb elkapószekcióját.
A rangsor felállítása során egyedül azt vettem figyelembe, hogy melyik csapatnak vannak a legjobb elkapói, beleértve az elkapni tudó tight endeket és futókat is. Csak az elkapókvalitások számítottak – vagyis egy James White most többet ért, mint egy MVP Adrian Peterson – és a legjobb elkapóötösök kerülhettek fel a listára. Az alapkoncepció a 3 WR, 1 TE, 1 RB volt, de természetesen nem ragaszkodtam ehhez a felálláshoz: ha valahol volt két jó futó vagy TE, az is belefért. A lényeg az volt, hogy a minőség mellett a mennyiség is adott legyen.
5. Pittsburgh Steelers WR: Antonio Brown, JuJu Smith-Schuster, James Washington RB: Le'Veon Bell, TE: Vance McDonald
A Steelers évek óta az egyik legjobb skillpozíciós szettel rendelkezik az egész NFL-ben, a Bell-Brown duó a legjobb az egész ligában. Juju révén végre lett egy jó második számú elkapó is a csapatban, az újonc James Washington pedig tovább bővítheti a hagyományosan jó Steelers elkapó-pickek listáját. Az egyetlen probléma az offense-ben a TE-pozíció, ahol elég nehéz volt dönteni McDonald és Jesse James között, de hiába volt utóbbi tavaly többet használva, én inkább McDonaldnak szavaznék bizalmat.
A tavalyi teljesítménye ennek az ötösnek (pontosabban négyesnek, mert Washington újonc): 258 elkapás, 3 293 yard és 19 TD.
4. New England Patriots WR: Julian Edelman, Chris Hogan/Kenny Britt/Eric Decker RB: James White, Sony Michel, TE: Rob Gronkowski
Első nekifutásra nem tettem a Patriotst a listára, mert oké, hogy Gronkowski elit, White jól tud elkapni és Edelman is egy tök jó slot elkapó, Sony Michelből pedig egy nagyon jó, elkapni is tudó futó lehet, ez még mindig csak négy játékos és ők sem feltétlenül a legjobbak (kivéve persze Gronkot). De mivel mégiscsak elkapószekcióról beszéltünk, így helye van a Patriotsnak a toplistán, hisz nincs még egy csapat ennyi közepesnél talán jobb elkapóval, akikből bármi lehet.
És hogy miért van a Patriots a Steelers előtt? Mert bár Bell és Brown kétségtelenül elit és Juju is tendál a nagyon jó felé, ez így még mindig csak egy háromfejű szörnyeteg. White, ha csak az elkapókvalitásokat és az 51. Super Bowlt nézzük, nem sokban marad el Belltől, Sony Michel pedig simán hozhatja Washington számait. Persze a Brown-Juju duó sokkal jobb, mint Edelman és bárki más, de Pittsburghben viszont távolról sincs Gronk szintű TE, ő pedig annyival jobb a mint McDonald, James vagy a legeslegjobb elkapókon kívül bárki, hogy ha nüanszokkal is, de az ötszörös bajnok felé dönti el az összehasonlítást.
A tavalyi teljesítménye ennek az ötösnek (úgy, hogy Michel újonc, Edelman nem játszott és Hogannel számolva): 159 elkapás, 1 952 yard és 16 TD.
3. Cleveland Browns WR: Jarvis Landry, Josh Gordon, Corey Coleman RB: Duke Johnson, TE: David Njoku
Hihetetlenül sokat erősödött a Browns tavalyhoz képest, már amennyiben Landy mellé veszünk egy teljesen tiszta, egészséges Gordont is – amire nincs garancia. A tavalyi év elkapótéren ennek megfelelően pocsék is volt, a legtöbb elkapással rendelkező játékos a csapatban Duke Johnson, a harmadik pedig Njoku volt. Ők ketten maradtak is, ráadásul az újonc TE-k első éve mindig gyenge, itt egyedül az a kérdés (már Gordon mellett), hogy Coleman végre fel tud-e nőni az első körös státuszához. Egyelőre ordas nagy bust, de a potenciál mégiscsak benne van, és egyébként pont emiatt került ide a Browns: ha mindenki a legjobbját hozzá, brutálisan jó lehet a Browns offense akár Taylorral, akár Mayfielddel.
A tavalyi teljesítménye ennek az ötösnek (úgy, hogy Gordon alig játszott eltiltás miatt): 259 elkapás, 2 616 yard és 19 TD.
2. Atlanta Falcons WR: Julio Jones, Mohamed Sanu, Calvin Ridley RB: Devonta Freeman, Tevin Coleman
Az első csapat, ahol kénytelen voltam megbontani az alap felállást, mert TE-k terén nagyon nem áll jól a csapat, legalábbis Austin Hoopert messze nem tartom olyan hatékonynak elkapások terén, mint Tevin Colemant. Jones vitán felül a liga egyik top3-as elkapója, Sanu egy korrekt WR2, Ridley pedig egy első körös tehetség hatalmas potenciállal. A Freeman-Coleman duót sem kell senkinek bemutatni, a liga egyik legjobb futópárosa, ráadásul mindkettőjüknek remek kezei vannak, nem rajtuk múlott, hogy tavaly nem használták ki megfelelően a képességeiket (Freemannek például csak 36 elkapása volt, amikor tavaly és tavalyelőtt 54-et és 73-at mutatott be).
A tavalyi teljesítménye ennek az ötösnek (úgy, hogy Ridley újonc): 218 elkapás, 2 763 yard és 12 TD.
1. Kansas City Chiefs WR: Sammy Watkins, Tyreek Hill, Chris Conley RB: Kareem Hunt, TE: Travis Kelce
A Chiefs az a csapat elkapószekció terén, ami a Steelers lehetne, ha lenne egy jó TE-je. Kelce már-már gronki magasságokban van hatékonyságban, Hill a liga legjobb speedstere, Sammy Watkins pedig egészségesen és egy jó rendszerben brutális lehet, hisz már a Billsben is képes volt 1000 yardot szerezni a semmiből, Hunt pedig egy fiatalabb, még kiforratlanabb verziója Bellnek. Egyedül az ötödik tag megtalálásával voltak problémák, de végül is öt elit skillpalyer egyik csapatban sincs (négy sem a Chiefsen kívül), ez a négyes pedig bármelyik +1 fővel első lenne a ligában.
Ráadásul az egész ligában csak a Patriots (Cooks+Gronkowski) és a Lions (Golden Tate és Marvin Jones)volt képes két 1000+ yardos elkapót felmutatni a Chiefsen (Kelce+Hill) kívül, csak ugye Cooks már a Ramst erősíti.
A tavalyi teljesítménye ennek az ötösnek (úgy, hogy Conley csak öt meccsen játszott): 261 elkapás, 3 444 yard és 26 TD.
Legfrissebb cikkeink
- BREAKING: A Jets kirúgta Robert Saleh-t!
- A Coltsnál játszik a liga legjobb és legrosszabb irányítója is
- Derek Carr kihagyhatja a Bucs elleni csoportrangadót
- Touchdown Week #5 – Jayden Daniels MVP (?), bajban a 49ers, ideje leváltani Jacoby Brissettet
- A Saints sem volt akadály, 5-0-val kezdte a szezont a Chiefs
- Deshaun Watson a sackrekordra hajt
- Kokainbirtoklás és barátnője fojtogatása miatt letartóztatták a Patriots safetyjét
- A Panthers és a Cardinals falemberét, a Bengals cornerbackjét vesztette el a szezonra
- A Ravens megint jó úton halad, hogy megdöntsön egy elképesztő futós rekordot
- Egyre közelebb a kezdőhöz Drake Maye
- Antonio Pierce: Nem tudom, ki lesz a kezdő irányító
- A Browns és a Panthers nem cserél QB-t
- Második olvasás #5 – Az őrület folytatódik avagy a támadósorok megérkeztek
- Történelmet írtak a védelmek vasárnap
- A Vikings megállíthatatlan, a Bills és a 49ers összeomlott, roncsderbi New Englandben
Legutóbbi hozzászólások
- Csakeztne on Touchdown Week #5 – Jayden Daniels MVP (?), bajban a 49ers, ideje leváltani Jacoby Brissettet
- Fetyke on Touchdown Week #5 – Jayden Daniels MVP (?), bajban a 49ers, ideje leváltani Jacoby Brissettet
- Uatu on A Panthers és a Cardinals falemberét, a Bengals cornerbackjét vesztette el a szezonra
- Kopi3.14 on Egyre közelebb a kezdőhöz Drake Maye
- Csakeztne on Egyre közelebb a kezdőhöz Drake Maye
- atis123juve on Egyre közelebb a kezdőhöz Drake Maye
- Rambo on Egyre közelebb a kezdőhöz Drake Maye
- Fetyke on A Vikings megállíthatatlan, a Bills és a 49ers összeomlott, roncsderbi New Englandben
Ahhoz képest, hogy mennyit foglalkoztál ma velük a Vikings-ot kifelejtetted a listáról. Csak gondoltam szólok. :)
Nem felejtettem ki. A Vikingsnál nincs jó elkapni tudó futó és normális harmadik számú elkapó sem, TE-ben is inkább csak jók, mint kiemelkedőek. 2,5 jó játékossal fel sem merült, hogy itt legyenek :)
mondjuk Cookra azért vess majd egy pillantást :)
Akkor hadd vitatkozzam! :D
Cook 4 meccs (igazából 3,5) alatt 11 elkapásból 90 yardot szerzett. Ezt vetítsd ki akkor egész szezonra és kijön egy 45 elkapás és 400 yard körüli teljesítmény. Mindezt úgy, hogy a 2. fordulóban egy kényszerű irányító csere is közbejött. Mi kell még, hogy egy futó elkapni tudjon? :)
TE poszt! Inkább elit az, mint “csak” simán jó. A Steelers és a Browns Te-je a nyomában sem és Rudolphnak. Rob nyilván más dimenziót képvisel a Pats elkapó sorát eleve csak ő húzza fel igazán jelenleg, és Kelce is jobb ezt belátom. De Kyle a RZ szituációkban TOP 3, ráadásul még blokkolni is tud, a yardokat pedig a liga legjobb elkapó párosa mellett nyilván nem neki termelnie mezőnybe. Bőven TOP 8, ha nem TOP 5 játékos ő a maga posztján.
3. számú elkapónak pedig leigazoltuk Wright-ot a maciktól, ahol tavaly 614 yardot termelt. Szerintem WR3-nak ez bőven megteszi.
Tehát adva van egy minimum TOP 8 TE, egy Hunt tehetségű (kicsit jobb is) futó (Cook) és a liga legjobb elkapó párosa (hármasa). Reálisan (is) nézve ennek a mostani Vikings elkapó szekciónak nem 2,5, hanem 4-4,5 jó játékosa van, és a helyük valahol kicsit megelőzve a Kansast lenne a listán. :D
Melvin Gordonnal 58 elkapása volt tavaly 476 yardért és TD-ért. Ez mennyiségileg tök szép, de ezek mind ilyen pofonegyszerű passzok voltak, ha a Chargersnek egyértelmű passzszituációja volt, amikor nagyon kellett a pár yard, akkor nem Gordont keresték a labdával. Az pedig tök mindegy, hogy milyen jól fut valaki, az most nem számít. Cook is elkaphat ennyit, de ettől még nem fut útvonalakat, nem lehet kiküldeni akár szélre is (vagy legalábbis eddig nem nagyon láttuk), azért messze nem egy Bell.
Rudolph szerintem messze van az elittől, ahogy amúgy a legtöbb TE, szóval szerintem a jó egy tök reális dolog, de ahogy Cooknál nem számít, hogy milyen jó futó, itt sem számít, hogy milyen jó blokkolni. Az irányítócsere pedig
BTW a Lionsnál van két nagyon jó elkapó (csak Detroitban volt két 1000+ WR az egész ligában), egy tök jónak kinéző WR3, az egyetlen futó, aki LeVeon Bellel egy szinten van elkapások terén (igaz, futni egyáltalán nem tud), csak hát ugye nincs normális elkapó TE. Ha csak a PFF értékeléseket nézzük, akkor Tate a legjobb WR, utána jön Thielen és Diggs, majd picit lemaradva Jones, ezt akár egyenlősíteni is lehet, vagy ha a Vikings nyer, akkor is csak minimálisan. Riddick minden fennmaradó játékosnál jobb elkapásokban, az újonc futó annyit biztosan tud majd elkapásokban, mint Cook, a WR3 meg Golladayt elnézve inkább a Lions.
A Lions mellett is lehet érvelni :D ahogy pl az Eagles mellett is, akiket eredetileg a Pats helyére tettem. A Vikings szvsz top10, de a top5 azért túlzás, és pláne túlzás a Chiefs elé tenni őket :D
Mióta lett az NFL pontozásos sportág? Mióta ér többet az, ha valaki fut egy úgynevezett 10 yardos útvonalat, és aztán megkapja a labdát, mintha megkapná a passzt a LoS mögött és még elviszi azt 10 yardnyi távolságra.? Nem ugyanoda teszik le a disznóbőrt? Azt sem értem, hogy milyen alapon nyilvánítunk egyes passzokat pofon egyszerűnek, másokat pedig nem? Ez szerintem olyan lenézés, aminek nincs helye a fociban! Az NFL-ben nincsenek pofon egyszerűen elkapható labdák (lásd Howard), nincsenek pofon egyszerű szerelések (lásd Minneapolis Miracle) és nincsenek pofon egyszerű passzok sem (lásd mondjuk Ryan INT-ek a Saints elleni hazai meccsen). Pontosan az a szép eben a sportágban, hogy itt minden játékért, minden egyes yardért vagy pontért kő keményen meg kell izzadni, nem ritkán az egészségedet is oda kell adnod érte. És mindezt illene tisztelni!
A Lions mellett szépen érveltél, de tegyük ezt egy kicsit helyre. :) Az elkapó párosokat hozzuk ki döntetlenre. :) De azt azért már te is csak viccnek szántad, hogy Riddick a sorban következő elkapó a két rosterről. Mondjuk humornak is erős. :) Riddick a kanyarban sincs Rudolphoz képest. Néha nem ártana a statisztikákat is megnézni, mielőtt leírsz valamit. Hogy az új futótok miben mit tud teljesíteni előbb nézzük meg, ne jósolgassunk! A WR3-at is úgy adtad Gollodaynek, hogy nem egész 140 yard mínuszban van Wrigth-hoz képest a tavalyi szezon alapján. Szóval összegezve: WR1-2 döntetlen, Rudolph sokkal jobb Ridicknél, WR3-ban pedig Wright számai verik Gollodayt, és a Lions kerete el is fogyott, míg nálunk a Vikingsnál még azért akadnak játékosok (Cook vagy Treadwell).
És itt most nem csak a Vikings-ról van egyébként szó, bár érintettként én nyilván értük kampányolok. Teljesen értem a Saints vagy a Giants szurkolókat is, akik szintén nem értik, hogy a 1,5 (legfeljebb 2) emberes Pats és Browns elkapó szekció hogy kaphatott helyet a top5-ben az ő sokkal jobb és mélyebb soruk helyett (főleg Saints).
Sorry, ez van. Azóta ér többet egy jól megfutott 10 yardot útvonal, mióta Gordon helyett az egyértelmű passzszituációkná egy undrafted futó lesz fel a pályán, mert faszság Gordont fennhagyni, mert sokkal nagyobb az esélye, hogy elszarja a játékot, mint az, hogy nem :). És vannak pofonegyszerű labdák és szerelések, amiket kötelező megcsinálnod, különben kikopsz a ligából.
Riddicken lehetne vitázni, de ettől függetlenül a legtöbb szaki az NFL legjobb gadget játékosa: semmit nem tud igazából, csak elkapni, azt viszont zseniálisan. A statok pedig nem feltétlenül jelentenek bármit is: Eric Ebron például kb hasonló számokat hozott, mint Rudolph, de a kanyarban sincs hozzá képest.
Egyébként: ha az amcsiknál rákeresel, találsz majd olyat, ahol a Vikings az első és találsz olyat is, ahol a Patriots az első. Sőt, olyat is, ahol pl a Bucs a harmadik :D De olyat is, ahol a Cheifs az első :D Nyilván, mindenki a saját értékítélete szerint rakja ezt össze. Ameddig tudsz mellette érvelni, addig jól van ;)
Akkor ezt jól megbeszéltük! :)
Bocsi, ha esetleg néha már sok voltam, de kezdődhetne már a szezon. :D
És ha már így “összejöttünk”, meg szabad kérdezni, hogy te mit vársz a Lionstól idén és a csoportunktól?
Nem volt ezzel semmi gáz, így lehet szerintem vitázni :D
Szerintem a Lions kerete még mindig 7-9 és 9-7 között van reálisan, eddig Stafford formájától függött, hogy jött ki a lépés. Ha Patricia tényleg össze tudná rakni a védelmet annyira, hogy top10-es legyen kapott pontokban, a támadófal egészséges lenne és nem a Lionsé lenne megint a legszarabb futójáték, akkor egy magabiztos 10-6 és egy PO szerintem összejöhet, vagy akár jobb is, de az már meseszerű lenne.
A Vikings a legjobb a csoportba, szerintem vagy 13-3-as szezonjuk lesz, vagy 8-8-as és teljesen érthetetlenül bezuhannak, mint tavalyelőtt. Most előbbire tippelnék, kétszer vernék a Packerst és 1. vagy 2. kiemeltek lennenének a csoportban.
A Bearsszel én egyelőre nem számolok, a Packers pedig valahol 10-6 és 12-4 között lesz szerintem. PO-ba a Vikings és a Packers szvsz biztosan bejut, a Lions lehet a meglepetés harmadik.
Nagyjából így látom én is!
A Bears nem rossz csapat, de pont ott vannak hiányosságaik (pass rush és irányító poszt), ahol az eben a csoportban végzetes, így én egy 4 győzelemnél többet nem várok tőlük.
Valahogy az az érzésem, hogy a Packersnél túl nagyok az elvárások Rodgerssel szemben. Azért 35 évesen egy ilyen vállsérülésből szerintem nem lehet úgy felépülni, hogy ne érezze meg az ember azt a szezononkénti majd 500 dobást amit csak a meccseken el kell majd engednie (a tehermentesítését meg sem kísérelték). Ha így lesz, akkor a 10-6-sem biztos. Ha nincs igazam, akkor hozhatják a csoportot is.
Én tartok tőle, hogy Matt igen is képes összerakni az egyébként nem rossz nevekből álló oroszlános védelmet, és akkor egy nagyon jó kis ütős csapat lesztek (1 vereséget számolok is ellenetek) és én a csoport 2. helyére tenném a Lions-t. Főleg ha a draftolt futótok is beválik. Ja! És játszani a kezdő sípszótól kell, nem a 3. negyedtől. :)
Legerősebb, legkészebb csapat szerintem is mi vagyunk, de azért a 13-3 nagyon álomszerűnek tűnik. Idén megyünk az Pats, Eagles, Rams hármashoz, jönnek a szentek és még ott vannak a csoportrangadók (Lions, Packers) is. Én egy 11-5-öt számolok reálisan, és az nem biztos, hogy csoportgyőzelmet ér. De mint azt annyiszor láttuk, a PO amúgy is egy másik bajnokság mindig.
Így én Vikings, Lions (mindketten PO), Packers, Beras sorrendet várok és remélek.
Hát, ezt nagyon adnám :DD
Szerintem a Vikings egyébként oda-vissza veri majd a Packerst és egyszer a Lionst, plusz kettő a Bears ellen. A Pats nem lesz meg, de a Rams igen és a Saints-Eagles hármasból is az egyik szvsz. Rodgers válla pedig tényleg kérdéses lehet, de ameddig nem látom, hogy romlott volna a teljesítménye, addig nem merem alábecsülni.
“az egyetlen futó, aki LeVeon Bellel egy szinten van elkapások terén” ??? Öööö izé ööö….
Ez szerintem egy reális lista, lehet másokat is kiemelni, de ezek tényleg elég erős elkapó brigádok.
Sammy Watkins egy örök ígéret, de ha valaki, akkor Andy Ried kihozhatja belőle a nagy teljesítményt. A többieket láttuk tavaly, a nagy kérdés, hogy a kvázi újonc irányító többet-jobbat hoz-e össze velük, mint az örökké lefitymált “unalmas” Smith.
Falcons a másik örök reménység. Tényleg minden adott egy újabb komoly idényhez, Ridley komoly erősítés lehet, tényleg ki kell rúgni az O koordinátort, ha ebből az anyagból nem lesz top 3-as O.
A Browns, ahogy elemezgetem a csapatokat akár kitörési ponthoz érhetne, az első vereségek után bekiabálják Mayfieldet a pályára és akkor lehet, hogy megváltozik valami. (T-Mobil is sokkal jobb, mint az eddigi megítélése, de Mayfield akár komoly irányító is lehet, ha fejben összeszedi magát.) Csak ezt a rémesen béna edzőt, ezt tirhítanák el mielőbb a csapat mellől. Szinte szurkolok nekik.
A Steelers sajnos jobb ezen a téren, mint mi (Pats), ha Big Ben esetleg egy döntő meccsen végig csúcsformát fut, ez még egyszer akár ki is derülhet, egyébként mint általában ez megint csak egy elméleti előny lesz.
A Vikings mellett még érdekesnek tartom a Raiderst is, a Pats ezekkel van egy soron kb.
Elsőre nálam az Eagles is a listán volt, de a Raiders és a Dolphins eszembe sem jutott.
Talán a Giants is felfért volna: Beckham, Shepard, Engram, Barkley + bárki.
A Saints szerintem ráfért volna a listára, Micheal Thomas, Ted Ginn es Meredith elég jó WR trió, nem beszélve a Kamara-Ingram párosról es a QB, Drew Brees :D
A QB nem számít :D gondolkodtam a Saintsen, de egyszerűen a Ginn-Meredith duót nem tartottam jobbnak, mint a Washington-McDonaldot, vagy legalább nem voltak annyival jobbak, mint amennyire a Brown-Juju-Bell trió jobb az amúgy tényleg félelmetes Thomas-Kamara-Ingram hármasnál.