A szabadügynökpiac nyitása előtt rengeteg mém és poén született arról, hogy Bill Belichick személyes sértésként élte meg Tom Brady bajnoki címét, és a szinte végtelen elkölthető pénz miatt idén az öreg mester visszavág. Úgy tűnik, Belichick tényleg személyes ügyet csinált a dologból, praktikusan többet költött idén, mint az elmúlt évtizedben összesen. 20 említésre méltó FA érkezett, közülük legalább 15-en kezdő szintűek, miközben hiányposzt szinte nem is maradt.
A Patriotsnak a szezon végén 62 millió dollárnyi cap space-e volt, így nem kellett kivágásokkal foglalkozni. Ellenben lejárt többek között Cam Newton, David Andrews, Joe Thuney, JC Jackson vagy Lawrence Guy szerződése, és az ő pótlásukon túl még meg kellett volna erősíteni a TE, a WR, az LB és az EDGE pozíciót is.
Nyolc égető hiányposztot számoltam össze, melynek már a felét is kihívás lett volna megoldani egyetlen FA alatt. Ugyanis hiába a rengeteg cap space, van még 31 másik csapat, melyek közül páran szintén szeretnének egy-két jobb szabadügynököt, mindenkit egyszerűen nem lehet leigazolni. Legalábbis eddig ebben a tévhitben éltem: Belichick ezzel szemben azon a véleményen volt, hogy lehet bajnokesélyes csapatot építeni 2-3 nap alatt is, így kvázi mindenkit leigazolt, aki csak életjelet mert adni magáról.
Kivétel erősíti a szabályt
[ppp_patron_only level=”3″ silent=”no”]
Mielőtt rátérünk az érkezőkre, nézzük azokat, akik nem New Englandben folytatják a pályafutásukat.
A védelemben nem volt nagy változás: Patrick Chung visszavonult, míg a főleg futás ellen hasznos Adam Butler a Dolphinshoz igazolt. Az támadósorból ellenben többen is távoztak.
Donte Moncrief és Damiere Byrd WR3-4 szintű játékosok. Utóbbi még akár vissza is térhet veteránminimum közeli összegért, de összességében egyikükért sem kár. Brian Hoyer még Jarrett Stidhamhez képest is visszalépés, jó eséllyel vissza is vonul lassan, míg Ryan Izzóból nem lett az új Gronkowski (a tavalyi TE-draft nagyon mellé ment). Mellettük még Marcus Cannon távozott, akiért pár hátsóbb körös picket megcserélt a Texans és a Patriots – ő kezdő szint, de tavaly opt out miatt nem játszott, illetve érkezett a helyére pótlás, így nem keletkezett űr utána.
A legnagyobb nevű távozó természetesen Joe Thuney, aki rekordfizetést kapott a Chiefstől. A megtartása nem ártott volna a támadófalnak, de évi 16 millió dollárt nem ért. New Englandben mindig is jó volt a támadófalember-képzés, egy guard miatt nem omlik össze az egység.
Azt is, azt is, azt is
A Patriots darabra közel 30 játékost igazolt, ebből legalább 15-ben van kezdő potenciál, illetve még öt játékos lehet nagyon hasznos kiegészítő ember. Ez már önmagában egy jó dolog, amihez ráadás adalék, hogy a legtöbb szerződés értéke jelentősen kisebb lett, mint amennyiről az első hírek szóltak.
Az egyszerűség kedvéért menjünk a szerződések nagyságának sorrendje alapján. A Patriots legdrágább idei igazolása a Ravens korábbi pass rushere, Matt Judon lett, aki négy évre évi 13,6 millió dollárért írt alá. Nem vagyok Judon nagy híve, túlságosan rendszerfüggő játékos, ugyanakkor olcsóbban játszik, mint az egyszezonos csoda Trey Hendrickson, és évi 3 millióval keres kevesebbet, mint Bud Dupree vagy Leonard Floyd.
Yannick Ngakoue-nál ugyan drágább egy kicsit, de cserébe futás ellen hasznosabb, illetve jobb napjain még coverage-be is be lehet küldeni. Nem egy tökéletes igazolás, de mivel a Patriots rendszerében lubickolhat, így nem is kell nagyon lehúzni, emellett hiányposztra érkezett, ár/érték arányban korrekt értéken.
A pass rush után BB a skill pozícióra, azon belül is a TE posztra áldozta a legtöbbet: nemes egyszerűséggel leigazolta a piac két legjobb tight endjét. Jonnu Smith és Hunter Henry közül utóbbi a tehetségesebb, vagyis ár/érték arányban a jobb választás, így egy fokkal jobb értékelést kapott, de összességében mindkét igazolás rendben van. Kapásból a csapat két legjobb elkapójává váltak, 25-26 évesek és még blokkolásban sem teljesen reménytelenek. Josh McDanielsnek kész aránybánya, Cam Newton is szeret a tight endeknek passzolni, ezerszer is inkább nekik adjon évi 12,5 milliót a csapat, mint Sammy Watkinsoknak vagy Nelson Agholoroknak.
Utóbbit nem véletlenül emeltem ki, ugyanis a speedster is New Englandben kötött ki (Watkins az előző szerződésével keresett évi 16 milliót). Alapvetően kellett egy ilyen stílusú játékos: megnyújthatja a pályát, jelenleg ő az egyetlen, akiben benne van a nagy játék, ráadásul a csapat legjobb WR-poszton játszó játékosa. Ugyanakkor a tavalyi remek éve ellenére is egy 7-8 milliós játékos: az évi 11 millió nagyon sok, talán a 20 közül ő a legrosszabb fogás ár/érték arányban.
Szintén a Raiderstől érkezett Trent Brown egy ötödik körös pickért, majd a 16,5 millió dolláros fizetéséről és a szerződése hátralévő éveiről lemondva aláírt egy 1 éves, 7,625 milliós kontraktust. Ennyi pénzért ajándék, Cannonhoz képest előrelépés, és mivel igazságtalanul kevés pénzért visszatért a center David Andrews és az akár kezdő guardként is bevethető Tedd Karras, így kvázi lett egy top 10-es támadófala a csapatnak.
Mellettük potom pénzért visszatért Cam Newton, aki jó eséllyel kap még egy évet a rendszerben, illetve James White, aki még mindig a liga egyik legjobb harmadik downos futója. Mellettük még egy WR3 érkezett Kendrick Bourne személyében: Agholorhoz hasonlóan ő is túlfizetett, a tavalyi 667 yardja inkább egy anomália, mint elvárás – ilyen kaliberből akad bőven a rosteren.
A támadósorba más már nem érkezett, ellenben Belichick felhúzott egy kvázi teljes védelmet. Egyrészt visszaigazolta Kyle Van Noyt, aki a tavalyi 12,75 milliós fizetése helyett mindössze 6 millió dollárért fog játszani. Tökéletesen ismeri a rendszert, linebackerként és edge rusherként is használható, ráadásul tavaly is jó volt, leginkább pénzügyi okok miatt szabadult meg tőle a Dolphins. Mellette maradt Deatrich Wise, aki hasznos rotációs játékos, Judonnal kiegészítve egy bőven átlagon felüli minőségű és mélységű pass rusher sora lesz a csapatnak.
A védőfal belsejének megerősítésére sem sajnálta a pénzt Belichick. Lawrence Guy nevetségesen olcsón tért vissza, így a futás elleni védelem alapja adott. Mellette tömegnek ott lesz Davin Godchaux, aki a védelem Agholor igazolása, pláne Guy fizetéséhez képest. A belső pass rush-t pedig Henry Anderson oldhatja meg, aki bár a többiekhez hasonlóan főleg futás ellen jó, de volt már 48 nyomás gyakorlása is egy szezonban.
A secondarybe két játékost hozott/tartott meg Belichick: a safety Jalen Mills egy túlárazott Chung-szerepkört tölthet be a pályán és az öltözőben, míg az elmúlt három évben 17 INT-t szerző és átlag 49,6-os passer ratinget engedő JC Jackson RFA-tenderrel bagóért marad a csapatnál.
Papíron Cody Davis és Justin Bethel is a secondaryt mélyítik, de ők inkább speciális egység játékosokként lehetnek hasznosak. Nem vagyok meggyőzve, hogy kell ennyit költeni a speciális egységre, de végül is elit ST-játékosokról van szó, a világ minden pénzének birtokában belefér – főleg, hogy Nick Folk jó áron írt alá.
Irány a rájátszás?
Egy top irányító nélkül nem sok esélye van a csapatnak arra, hogy megfogja a Billst vagy a Chiefst, de a rájátszásra mindenképp van esélye. A védelem javulni fog tavalyhoz képest (az opt outból visszatérő Dont’a Hightowert nem is számoltam az erősítéseknél), különösen a pass rush, míg az offense szinteket léphet. Thuney ugyan hiányozni fog, de cserébe a fal széle megerősödött és az a fontosabb. A legjobb esetben egy fél potens célpont (Julian Edelman) helyett hirtelen lett 4-5 a csapatban és a drafton még lehet hozni elkapót.
A PFF szerint a Patriots erősödött a legtöbbet tavalyhoz képest, ami mérlegben könnyedén jelenthet 3-4 extra győzelmet. Ez nem biztos, hogy elég lesz a Bills ellen, de a rájátszás adott lehet: semmivel nem tűnik rosszabbnak a Patriots, mint a Dolphins, a Colts vagy a Steelers. Ráadásul nem is költekezett botrányosan túl a csapat: Andrews, White, Jackson, Guy és Wise áron alul érkeztek, Brown és Van Noy szintén áron alul játszik, Judon és Henry reális fizetést kap, és Agholor, Bourne vagy Godchaux is kevesebbet vihet haza az előzetesen nyilvánosságra hozott összegekhez képest.
A draftra így mindössze a guard és a WR1 maradt hiányposztnak, illetve természetesen mélyíteni, fiatalítani a rostert. Nem tökéletes, amit BB csinált, az ilyen nagy bevásárlások nem egyszer sültek el rosszul, de ha nem akar rebuildet, akkor csak így lehet gyorsan eredményt elérni. Sokkal inkább egy ilyen agresszív, ambiciózus építkezés, mint például az a langyos semmi, amit a világ második legtöbb pénzével rendelkező Colts csinált. Értékelés: A-
[/ppp_patron_only]
Legfrissebb cikkeink
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
- Kezdődik a rájátszás! – Szombati beszámoló #13
- Túl rossz volt a Madden-értékelése, ezért nem cserélt a Jets Jerry Jeudyért
- Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- Rattler kezd a Saintsben, Kamara idényének valószínűleg vége
Legutóbbi hozzászólások
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
- fakesz on FK! Preview #16
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- bjeela on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- atis123juve on Nagyon rég nem látott szabály is kellett hozzá, de a Chargers legyőzte a Broncost!
- katonadani on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
Há milyen borítóképet választol tee? Tüeee! Te Sinter! A Lumpen izé Bélabá üzeni, hogy ha lejössz Bátonba’ akkor el leszel intézve! Majd szopol mint a boci!
Naaaaa, ejnye kérem! Micsoda modor ez? Klasszikusokat csak pontosan! “Áztmondtá á lumper hogy á tudod mit mondott a lumper? Hogyha lemersz jönni megfog szoptatni! Egyenesen le fog téged szoptatni! Tudod miaz hogy szopol? Mint egy kismalac!”
Köszi Josh! Jó volt így összveszedve látni. Az utolsó mondat mennyire igaz.
“A draftra így mindössze a guard és a WR1 maradt hiányposztnak” az szép lesz, ha WR1 et draftról akar hozni az öreg.
Amilyen QB rush lesz a top3 wr egyike simán lecsuszhat
Várós ez a Draft és szezon is. Mint mindig. Mocskos amcsik jól összerakták ezt a sportot.
Várós ez a Draft és szezon is. Mint mindig. Mocskos amcsik jól összerakták ezt a sportot.
Várós ez a Draft és szezon is. Mint mindig. Mocskos amcsik jól összerakták ezt a sportot.
WR1et inkább hozol a draftról mint FA-ról az elmúlt két évben (vagyis az idei meg a tavalyi)
szerintem simán védhető gondolkodásmód
nem kifejezetten vagyok pats hívő.. khm.. :D
de ez elég jól néz ki (még talán az A- -nál is jobban)
ha a várakozásokkal ellentétben összerakna az öreg egy értelmes draft class-t (mint 7-8 éve) és Newton -nak összejön egy top 15 ös év, akkor még nagyot is szólhat a dolog
nem kifejezetten vagyok pats hívő.. khm.. :D
de ez elég jól néz ki (még talán az A- -nál is jobban)
ha a várakozásokkal ellentétben összerakna az öreg egy értelmes draft class-t (mint 7-8 éve) és Newton -nak összejön egy top 15 ös év, akkor még nagyot is szólhat a dolog
nem kifejezetten vagyok pats hívő.. khm.. :D
de ez elég jól néz ki (még talán az A- -nál is jobban)
ha a várakozásokkal ellentétben összerakna az öreg egy értelmes draft class-t (mint 7-8 éve) és Newton -nak összejön egy top 15 ös év, akkor még nagyot is szólhat a dolog
Érdekes lesz megfigyelni, hogy a drafton milyen irányba mozdul a csapat. Saját helyükön simán jöhet top WR, de nem lennék meglepve, ha megpróbálnának felmenni a Top5be irányítóért, pláne, ha a 49ers tényleg Mac Jones-t viszi ki.
Ha a 49-ers Mac-et viszi, akkor hülyeség lenne a top 5-be felmenni irányítóért, mikor a 8-adik helyre is elég lenne, esetleg a 10-11-re.
QB needes csapatok draftsorrend szerint a top 3 után:
9 – Broncos
12 – Eagles
15 – Patriots
19 – Washington
20 – Bears
Eagles nem cserél fel, nem azért szerzett egy valag picket, hogy az itt most eldobja, és visszamenjen oda, ahonnan indult.
Washington és Bears esetén elég sokat kellene feladni a jövőből, és ott azért más potens játékosra is szükség van, ami a helyükön kihúzható. Bears a Trubi projekt után nem valószínű hogy ismét több picket feláldozva felugorjon a class lepattanó QB-jaiért.
Így szerintem kimegy a top3 helyen 3 QB, de utána lesz 4 darab nem QB húzás, ez fix.
Azaz hogyha a 8-adik picknél még bent van 2 QB, és az egyiket nagyon szeretné a Pats, akkor elég oda felmenni. (ha mindkettő tetszik neki, akkor elég a Dallassal trade-elni) És az nem kerülne sokba, nem kell eladni a jövő évi első körös picket. Sőt ezeknél a cseréknél be lehet dobni Gilmore-t is, így nem eladva a jövőt.
Abban azonban biztos vagyok, hogy ha trade-el is a Pats, akkor csak az idei első körösét hajlandó beletenni, jövőbeli első körös picket nem (hátsóbbat esetleg)
Igen, ez is egy eshetőség. Bár azért én a Falcons-t és a Pantherst sem zárnám ki, mint QB-ra hajtó csapatok. Falconsról pont ma volt egy cikk, hogy benne van a QB húzás a pakliban. Illetve a Panthers hiába cserélt Darnold-ért, ha at ölébe hullana egy top irányító, ide a rozsdás bökőt, hogy kivinnék, úgyhogy ha a Falcons QB-t húz, akkor rá kell menni a Cincinatte helyére, ha a csapat idén komolynak mondott irányítót akar.
Ez azért elég optimista forgatókönyv.
Ha a Bears-nek/ Washington-nak tetszeni fog valamelyik bent maradt Qb- akkor fel fog menni, (Chiefs-ről se gondolták sokan, hogy felmennek, aztán… nem is volt Qb- needes csapat)
Én inkább onnan közelíteném meg, hogy ki az aki tuti, hogy nem megy lejjebb..
1/4 Atlanta – simán lejjebb mennének sztem (vagy pickelnek egy Qb-t)
1/5 Cinci – határeset, szerintem a Broncos helyéig visszamennének ők is (jöhet akár a Panther is, ha még bent van akit szeretnének..
Így kvázi elértünk oda, hogy simán elképzelhető, hogy az első 5 pickel Qb megy ki..
1/6 Dolphins – tuti nem cserél vissza
1/7 Detroit – ha bent van Qb akit szeretnek simán pickelhetik, ha nincs bent akkor szerintem két kézzel fognak kapálózni egy visszacseréért..
1/8 Carolina – simán vihet Qb-t, visszacserélni nem hiszem, hogy fognak (bár attól függ mennyire bíznak Darnoldban, mert ha nem annyira, akkor tankolhatnak is jövő évi pickekre)
1/9 Denver – simán vihetnek Qb-t, nem hiszem, hogy visszacserélnek
1/10 Dallas , nem hiszem, hogy lejjebb mennek
1/11 Giants – szintén
1/12 Phili – simán mennének hátrébb ide már a Washington és a Bears bőven lőtávolban van
summa summarum – nem nagyon hiszem, hogy a 8. picknél még bent lesz 2 top Qb…
1/1 Lawrence
1/2 Wilson
1/3 – na itt lesz rohadt érdekes, mert nem tudjuk, hogy kiért jöttek fel.. ha Lance vagy Jones , akkor Fields-ért fel fog jönni valaki legkésőbb a 5. pickig (éppen ha a Denver vagy a Panthers akar feljönni, akkor lehet a Dolphins oda visszamozogna még amúgy)
szerintem arra, hogy 1/8 ra bent maradjon 2 top Qb csak akkor van reális esély, ha a 49ers Fields-et viszi, és se Jones-t se Lance-t nem értékeli nagyon magasra egyik csapat se a(z) Atlanta, Detroit, arolina, Denver, Phili, WFT, Bears csomagból..
De amúgy Dani mondta a múltkori podcastben… foggalmunk sincs, hogy ki hogyan értékeli a Qb prospecteket, nem tudjuk a céljaikat.. és még csak azt se tudjuk, hogy kiből lesz bust..
de simán elképzelhető szerintem, hogy BB felmenjen akár 1/4-re is ha elérhető még az a Qb akire a csapatot akarja építeni következő 15 évben.. épp az idei FA piac bizonyította, hogy nem lehet beskatulyázni, azt teszi – nyilván mint minden GM (még BOB is.. csak ugye ő butuska szegény GM-nek..) – ami a csapatnak szerinte a legjobb..
főleg az elmúlt 5-6 év első köröseit nétve lehet nem annyira kár ha beáldoz 1-2 picket :D
“szerintem arra, hogy 1/8 ra bent maradjon 2 top Qb csak akkor van reális esély, ha a 49ers Fields-et viszi, és se Jones-t se Lance-t nem értékeli nagyon magasra egyik csapat se a(z) Atlanta, Detroit, arolina, Denver, Phili, WFT, Bears csomagból”
Szerintem is. Még ha klasszikus QB-needes csapatból nincs is olyan borzasztó sok (végül is a felsoroltak közül talán csak a Denver, a WFT és a Bears az, ahol 2-3 évre sem lehet a jelenlegi irányítóval tervezni), de ezek közül mindegyik csapatnak előrelépést jelenthetne középtávon egy új QB (talán az Eagles a kivétel, ott nem hinném, hogy nagyon akcióznának idén).
Ha ráadásul Fields bentmarad a 49ers után, akkor nincs az az isten, hogy 1/8-ig benthagyják. Szerintem 1/4-re ki is viszik, akár az Atlanta, akár valaki más. És akkor ott vagyunk, hogy az 1/5-re fel lehet mozogni még irányítóért, de az 1/6 nem, az 1/7, 1/8, 1/9 közül pedig valamelyik tutira kiviszi az ötödik elit QB-t. De az is lehet, hogy nem is a helyükön, hanem előrébb.
Ha pedig netán Fields nem marad bent, még akkor is ott az Atlanta, Detroit, Carolina és Denver négyese, akik közül kettő szerintem alapesetben ki fogja vinni a negyedik és ötödik legjobb irányítót. Tehát kb. az 1/5-re, de akár inkább az 1/4-re kellene feljönni, ha valaki tetszik még BB-nek, hogy biztosan az övé lehessen a kiszemelt játékos.
Szerintem sem érdemes amúgy az elmúlt évtizedek draftjaiból kiindulni az idén a Patsnél. Az elmúlt 20 évben fel sem merült az komolyabban, hogy elit irányítót kellene húznia. Az idén viszont nincs nagyon más választása: ha jónak látja, simán fel fog menni 1/4-re vagy 1/5-re.
Imádom ezt a sztereotip szöveget:BB visszavág. :) Költött mert végre volt miből… ennyi!
Engem már nagyon idegesít ez a BB köré épített misztikum. Tavaly kitalálták, hogy akkor a Sötét Nagyúr majd SuperCammel végbe viszi régóta felépített tervét. Nem jött be. Most akkor túlfizetett átlagos/átlag alatti játékosokat és akkor most vissza akar vágni Bradynek, meg a legújabb mestervére készül. Annyi a történet amit te is mondasz: “Költött mert volt miből.”
Az lesz a vége, hogy Bill lefele cserél, mert Ő mindig valahogy máshogy gondolja…
https://imgflip.com/i/54tpxy
Szerintem 5 hiányposzt / project poszt maradt az FA után.
A legfontosabb a QB.
OT-t mindenképp húznék mert Wyyn állandóan sérül Brown nem biztos,hogy visszatér a bomba formához.
RB-t egyet húznék a 2.-3. körben Burkhead miatt.
CB-t is húznék egyet mert szerintem Gillmore jövőre nem lesz visszahozva sőt abban sem vagyok biztos,hogy a draft előtt/alatt/után nem lesz -e elcserélve.
És még egy WR pick is benne van, habár azért n a poszton talán darabra megvagyunk..
CB-t legalább a második körben?