Hír

1980 után ismét egyetemi bajnok a Georgia!

Éjjel rendezték az egyetemi bajnokság döntőjét, ahol az első kiemelt Alabama játszott a harmadik kiemelt Georgia ellen, az alacsonyabban rangsorolt Bulldogok pedig vissza tudtak vágni az SEC-döntős vereségükért és 33-18-ra elintézték a Crimson Tide-ot. A címvédés tehát nem sikerült, miközben a Georgia ezzel 1980 után lett újra nemzeti bajnok.

Az első félidő igazi védőcsatát hozott, hiszen 9-6-os alabamai vezetéssel mentek a nagyszünetre a felek, majd a harmadik negyed végén is csak 13-9 szerepelt az eredményjelzőn, itt már a Georgia vezetett. Az utolsó játékrészben még visszavette az előnyt a Bama (18-13), de az utolsó 10 perc a Bulldogsé volt és zsinórban 20 ponttal eldöntötték a találkozót.

A nap folyamán bővebb összefoglalóval és elemzéssel jelentkezünk még a mérkőzésről.