Csak egy meccs van hátra a szezonból, így 30 csapat már a holtszezonját tervezi, és fél szemmel már mi is kacsintgatunk ebbe az irányba. Ez azt is jelenti, hogy érdemes ránézni arra, hogy a csapatoknak mennyi pénzük és drafttőkéjük lesz az előttünk álló időszakban.
A PFF rakott össze nagyon látványos és sokatmondó grafikonokat ezzel kapcsolatban (az Over The Cap segítségével). Az első azt ábrázolja, hogy a csapatoknak mennyi effektív cap space-ük van és mennyi drafttőkéjük. Az x tengelyen előbbi, az y tengelyen utóbbi látható, tehát jobb fent vannak azok a csapatok, amelyeknek mindkettőből sok van.
Azonban ennél mehetünk egy lépcsőfokkal mélyebbre is, hiszen önmagában a cap space még nem mutat meg mindent. Ahogy a tavalyi Saints, Falcons vagy Eagles példáján is láttuk, nem olyan nehéz cap space-t kreálni szerződések átalakításával. Könnyű lenne azt mondani, hogy a Saints hatalmas bajban van a mínusz közel 80 milliós helyzetével, de ha közelebbről megnézzük a szerződéseiket, akkor láthatjuk, hogy akár 120 milliós is felszabadíthatnak (ennyit azért nem fognak, de bőven van mozgásterük).
Ezt is figyelembe veszi az alábbi táblázat, ahol láthatjuk, hogy igazából a Falcons van a legrosszabb helyzetben a ligában.
A cap space-ből (0,4x súlyozás), az átalakítható cap space-ből (0,1x) és a drafttőkéből (0,6x) pedig kihozott a PFF egy összetett mutatót, amiből pedig az alábbi lista jött ki a legtöbb holtszezonbeli erőforrástól haladva a legkevesebbig.
Ezt pedig hozzákapcsolhatjuk a csapatok győzelmi mutatójához is, hogy a csapatok jövőképét megnézzük – sikeres csapat sok erőforrással értelemszerűen fényes(ebb) jövőt prognosztizál. Ezek alapján a Chargers és a Bengals szurkolói lehetnek a legboldogabbak, a Panthers és a Bears szimpatizánsai pedig a legkevésbé boldogok – bár Chicagóban legalább van egy fiatal, tehetséges irányító.

Legfrissebb cikkeink
- Második körös mock draft ’25
- Abdul Carter draftolása ellenére lehívta Kayvon Thibodeaux opcióját a Giants
- Ugyan a Giants húzott irányítót az első körben, de Russell Wilson a kezdőjük
- A Packers-szurkolók 23 évet vártak egy elsőkörös elkapóra
- A Falcons története során először draftolt (magasan) a szomszédból
- A legjobb elérhető játékosok a második nap elején
- Nézd vissza az élő Draft Show-nk első napját!
- Értékeljük az első kör minden választását
- TRADE: Első körös pickért cserélt fel a Falcons!
- BREAKING: A Giants felcserélt az első körbe egy irányítóért!
- Íme 2025-ös draft első 16 választása
- BREAKING: A Jaguars felcserélt a Browns helyére!
- BREAKING: Cam Ward az 1/1-es!
- Futóért cserélhet fel a Bears?
- Tyler Lockett a Titansben folytatja!
Legutóbbi hozzászólások
- Cseh Tibor on A Packers-szurkolók 23 évet vártak egy elsőkörös elkapóra
- Cseh Tibor on BREAKING: A Giants felcserélt az első körbe egy irányítóért!
- Jani_Kovacs on BREAKING: A Giants felcserélt az első körbe egy irányítóért!
- Newla on Értékeljük az első kör minden választását
- Cseh Tibor on BREAKING: A Giants felcserélt az első körbe egy irányítóért!
- Kopi3.14 on Értékeljük az első kör minden választását
- Cseh Tibor on Final Mock ’25 – alatriste
- AntalKovacs21 on Final Mock ’25 – alatriste
“A cap space-ből (0,4x súlyozás), az átalakítható cap space-ből (0,1x) és a drafttőkéből (0,6x) pedig kihozott a PFF egy összetett mutatót,”
látom szeretnek statisztikát hamisítani.
Érdemes ezeket a statokat összevetni a következő év(ek) teljesítményével: aki jó helyen szerepel attól elvárható lenne, hogy javuljon a teljesítménye, eredményessége (már ha van hová, Bengals(?)), aki pedig hátul kullog, ott először elporolni a felelősöket a rossz fizetési mérleg miatt (nyilván a draft pozíció más tészta), majd kitüntetni a HC-t (+stábot), ha ennek ellenére is javul a csapat. Ugyanis (szerintem) az, hogy milyen eredmény születik a potenciálból, az az edzők érdeme/sara.