A Mesh koncepció az egyszerűsége és sokoldalúsága miatt egy nagyon kedvelt elem a csapatok playbookjában a foci minden szintjén. Alapja, hogy két játékos középen a line of scrimmage-től nem messze keresztezi egymás útvonalát, azonban e köré még sok mindent fel lehet húzni és több variációt ki lehet erre alakítani. Most megnézzük ennek a játéknak a működését, előnyeit, használhatóságát és változatait.
A Mesh koncepció az Air Raid rendszer egyik alapköve, az eredete LaVell Edwardshoz köthető, aki ezt a rendszert elterjesztette a BYU-n (1972 és 2000 közt volt ott főedző). Másik nagynevű edző Mike Leach (Washington State), aki finomította, tökéletesítette a koncepciót, ő szintén Air Raid mágus. Azonban nem csak Air Raid rendszerekben használható a Mesh, sőt, bármilyen playbookba könnyen beilleszthető.
A Mesh koncepció
A játék alapja tehát, hogy két elkapó keresztezi egymás útvonalát gyakorlatilag a center előtt pár yarddal. Ez a találkozási pont az úgynevezett Mesh point, innen a koncepció neve. Mivel ez még csak két jogosult elkapót von be a felrajzolt játékba, így sok mindennel párosítható, és sok olyan útvonal van, ami jól kiegészíti a két keresztező route-ot.
Íme egy Mesh design az 1999-es Oklahoma Sooners playbookjából, amikor Leach volt a támadókoordinátora a csapatnak (via Inside The Pylon):

Bejelentkezés Patreonnal

WP Bejelentkezés

Legfrissebb cikkeink
- Megvan a European League of Football 2023-as menetrendje!
- Parázs összecsapás várható Burrowheadben
- Gronk szerint Brady inkább marad Tampában, minthogy Vegasba menjen
- Tua Tagovailoa még mindig az agyrázkódás-protokollban van
- Összecsap a liga két legjobb kerete – 49ers @ Eagles
- Ez már egy új korszak – Bengals @ Chiefs
- Patrick Mahomes biztosan játszani fog a hétvégén
- Kinevezte új védőkoordinátorát a Falcons
- A Texans is a 49ers védőkoordinátorát akarja
- Patrick Mahomes: Miért ne kérhetnék tanácsot Tom Bradytől?
Legutóbbi hozzászólások