Connect with us

Ti írtátok

Fantasy 2015 – Legkiegyensúlyozottabb játékosok

Kis korrigálással nyitnék. Sleepereket ígértem nektek, de úgy döntöttem, hogy nekik nem szánok külön posztot, hiszen a top10-es listákból úgyis kiderül, hogy kik voltak azok. Inkább most olyan játékosokat szednék össze, akik a legkiegyensúlyozottabbak voltak a szezon során.

 

3037096-poster-p-1-9-different-definitions-on-the-meaning-of-work-life-balance

 

Sokszor belefutunk olyan játékosokba, akik az első x héten nem csinálnak semmit, utána meg elpusztítanak mindent. Vagy olyanok, akik két kiváló meccs után két (vagy több) meccsre is eltűnnek, és ez a sztárjátékosokkal is gyakran előfordul. Az ilyen játékosokon szoktak elmenni meccsek, ne adj isten szezonok, amiktől a sírás kerülgeti az embert. Azonban voltak olyan játékosok, akik egy minimum szintet mindig hoztak, és mivel nagyon kevés ilyen játékos van (tényleg), ők az igazi kincsek a fantasy világában. Nézzük is meg őket.

 

Irányítók

 

Egy irányítótól mindenki 20+ pontot vár el minimum fordulónként, ami irracionális, de ilyenek a vérmes tulajok. Viszont, ha minden meccsen hoz legalább 15 pontot, az úgy gondolom, hogy már jónak mondható, ennyi azért nem teljesíthetetlen egy QB-tól, és ez elég arra, hogy meccseket nyerjünk velük. Olyan játékosknak sem sikerült idén ez a 15 pont minden meccsen, mint Brady, Rodgers, vagy a legtöbb pontot szerző Newton, szóval ez egy elég kemény feladat. Ha szigorúan veszem, ezt egy játékosnak sem sikerült elérnie idén.

 

121015-NFL-air-it-out-ahn-PI.vadapt.620.high.62

 

Azonban ha előzékeny vagyok, akkor van egy irányító, aki 4 század híján abszolválta ezt az akadályt, ő pedig Carson Palmer volt, aki az Eagles ellen zárt 14.96 ponttal a 15. héten, a többin mind megvolt a minimum 15 pont. Nekem van egy olyan alaptézisem, hogy egy jó fantasy QB 300 pont fölött kezdődik, és Palmer ezt teljesítette is 302.08 ponttal, mindezt úgy, hogy előzetesen a 7-8+ körökre várták a draftolását.

 

Futók

 

A futó az egyik legfelkapottabb poszt a fantasyben, hiszen náluk a futott és elkapott yardok és TD-k is beleszámítanak a pontszámaikba, így sokkal nagyobb fegyvertények, mint az elkapók, sőt, néha az irányítóknál is. A mohó fantasy tulajdonos mindig 15+ pontokat várna a játékosától, én azt mondom, vigyük le ezt a határt 10 pontra, ez vagy 100 scrimmage yard, vagy 40 yard 1 TD. Nos, idén ez sem sikerült mindenkinek, viszont a nagy szívemnek hála egy játékos belefér a kategóriába. Kicsit unfair lesz, hiszen ő elsősorban cserének számított idén, azonban a sors úgy hozta, hogy több meccsen lesz kezdő, mint ahányon csere.

 

w638_h359_at__87703

 

DeAngelo Williamsről van szó, aki amikor kezdőjátékosnak számított, akkor csak a Browns ellen nem tudott legalább 10 pontot elérni a 10. fordulóban (ez amúgy elég nagy WTF). Ugye ő az első két meccsen, valamint a 9. forduló után lett kezdő (de még a Bengals ellen, ahol Bell megsérült is összejött neki ez a 10+ pont). Honorable mentionként megemlítem azért Jamaal Charlest, aki amíg játszott, addig összejött neki ez a bravúr, de ez csak négy meccs volt.

 

Elkapók

 

Ebből a szempontból az ő helyzetük talán a legnehezebb, hiszen sokan várnak el tőlük sok pontot, de az ő jó teljesítményük függ a legtöbb tényezőtől. Egyrészt belőle van 3 vagy 4 is a pályán, másrészt ha lesérül a kezdőirányító, akkor az ő számai is megcsappanhatnak. Az elkapóknál is ez a 10+ pont lenne az a határ, amivel minden fantasy GM megbékélne, sajnos nekik ismét csalódniuk kell. Viszont akadt egy olyan játékos, akinek a leggyengébb meccsén is 8.1 pontot szerzett, ami elfogadható, hiszen rengetegen zártak 3-4 pontos meccseket is, még Julio Jones vagy Antonio Brown is.

 

100214-NFL-jets-eric-decker-scores-touchdown-ahn-PI.vadapt.620.high.11

 

Ez a játékos kisebb meglepetésemre Eric Decker volt, aki WR2-ként abszolválta ezt az akadályt, ami egészen elképesztő. Négy meccse volt 10 pont alatt, és ugye ebből a leggyengébb 8.1 volt (a többi 9.7, 9.9 és 9.4), ilyenre más nem volt képes, még a csapattársának, Brandon Marshallank (aki összességében több pontot szerzett) is becsúszott egy 6 és 7 pontos meccs, így ő volt a legközelebb Deckerhez az elkapók közül.

 

Honorable mention: tight endek és kickerek

 

Ha az elkapóknál nehéz a kiegyensúlyozottság, akkor a TE-knél még nehezebb. Nem minden csapat használja ugyanis a tight endjét, vagy nem úgy használja, mint a Pats Gronkot például. Talán ez a poszt a leghullámzóbb ebből a szempontból, bármikor benne van egy tight end játékában a 10+ és a 0-hoz közeli meccs is egyaránt, így a várt pontszámot/meccs is nehéz belőni náluk. Még az említett Gronknak is összejött egy 3.7 és es 4.7-es meccs is, ami azért karcsú, még egy TE-hez képest is. Így velük nem is foglalkoznék, de mindenképp említést érdemeltek ebből a szempontból. Kicker szempontból hasonló a helyzet, hiszen ők is az offense-től függenek, azonban a 10 pont nem várható el tőlük minden fordulóban, még a legjobbaktól sem. Ott is inkább az számít, hogy az ilyen 0-4 pontig terjedő meccsekből ne legyenek nekik lehetőleg egy darab sem.

 

Ők voltak tehát a szezonban a legkiegyensúlyozottabb játékosok, velük tutiba nyúltak azok, akik végig bennhagyták őket a csapataikban. Holnap pedig elhozom nektek a defensive backek top10-es listáját.

 

7 Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
7 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rynald
Rynald
2016-01-11 16:11

Jó téma nagyon, viszont pont azért mert kb mindenhol csak 1 játékos jött ki, vagy még annyi se, ezért én máshogy szabtam volna meg a limitet. Inkább átlagoljon nagyobb pontokat, és 1-2 nagyon gyenge szereplés belefér. Ha 16 hétből 2 gyenge, akkor azt én még mindig kiegyensúlyozott szereplésnek hívnám, ami bőven jobb, mint hogy egész idényben egyik héten rohadt jó, másik héten 0, vagy az említett fél szezonos játékosok. Egy szó mint száz, nagyon jó kritérium a kiegyensúlyozottság, csak nem kellett volna szerintem olyan szigorúan mérned :)

Chester
Chester
Reply to  Rynald
2016-01-11 16:27

Próbáltam úgy mérni ezt a kritériumot, hogy azért ne legyen nagyon lent, meg az se mindegy, hogy mikor voltak azok a gyenge pontok. Brady például 11 pontot hozott a döntő fordulóban, Brown meg csak hatot, előtte meg 300 meg 200-at 14 fordulón át :D. Volt olyan ligám, ahol a srác a legjobb 4-be sem került be úgy, hogy Peterson és Gurley volt a két kezdője, és a csapata sem volt rossz, ezért is véltem fontosnak a magas limitet a posztnál :)

Én is nagyon sok meccset szívtam meg amiatt, mert nálam 1-1 játékos, hiába volt összességében top10-es, becsúszott neki 3-4 gyengébb teljesítményt, amiken el is ment például az a meccsem.

Rynald
Rynald
Reply to  Chester
2016-01-11 16:36

Hát igen, az is fontos szempont, hogy a playoffba ne égjen be. Csak azért mondtam ezt, mert ezekkel a limittel összesen kb 3-4 játékosról beszélhetünk, és ez alapján én ha a kövi drafton a kiegyensúlyozottságra akarok építeni, akkor ez a poszt nem tud akkora segítséget adni nekem, mint amennyit potenciálisan adhatna 1-2 apró kritérium megváltoztatásával. Mert egyébként mégegyszer mondom nagyon tetszik az alapötlet, máshol ilyet még nem is olvastam :)
Összefoglalva akkor én így nézném meg:
– A pontkritériumok, amiket megszabtál azok kb jók szerintem
– De minden játékosnak belefér max 2 gyengébb meccs, de csak az alapszakaszban

Chester
Chester
Reply to  Rynald
2016-01-11 16:39

Megfontolandó kritika egyébként. :) Lehet ezeknek a játékosoknak majd szánok egy külön irományt hamarosan. :)

Mert amúgy tény, hogy Deckerrel nem lehetett szezont nyerni, de Brownnal igen, hiába az a 3-4 gyengébb meccs. De én sem olvastam még ehhez hasonló posztot máshol, így kipróbáltam, de nem gondoltam volna előzetesen, hogy ilyen kevés játékos lesz csak. :)

Rynald
Rynald
Reply to  Chester
2016-01-11 16:42

Jaja, de ezzel nincs gond, néha finomítani kell a kritériumokat, hogy minél érdekesebb/reálisabb képet kapjunk, és újra és újra el kell végezni a “kísérletet” :D

petipajti
petipajti
2016-01-12 01:05

teljesen egyetértek rynald-dal, baromi jó cikk, nagyon jó az alapötlet, de egy kicsit kevés játékos szerepel benne. én is amellett lennék, hogy vegyünk ki 2-3 meccset, de csak az alapszakaszból és úgy nézzük meg, hogy kik a leginkább konzisztensek.

Chester
Chester
Reply to  petipajti
2016-01-12 01:27

Megfontolom, de nálam ez mindenképp külön kategória ettől a három játékostól. :)

Legfrissebb cikkeink

Legutóbbi hozzászólások

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x