Hír

Leg…leg…legek szombatról

Aaron Rodgers pályafutása során 0-7-re áll a hosszabbításokban (alapszakasz+rájátszás). Igaz, ebből az utolsó két alkalommal labdához se ért.

Larry Fitzgerald, a legenda. A tegnapi 176 yardjával immáron ötödször jutott 100 yard fölé a rájátszásokban. De nem, még nem ez a csoda. Hanem, hogy ehhez mindössze 8 meccsre volt szüksége, ami természetesen NFL-rekord.

fitzgerald

A Cardinals pedig még sosem vesztett mérkőzést hazai pályán a rájátszásban, 5-0 a mérlegük, egyetlen más aktív franchise sem mondhatja ezt el magáról. Ők lettek ezen felül az első csapat (legalább 1983 óta, amióta nézik ezeket a statisztikákat), amely TD-t kapott úgy, hogy 0 másodperc maradt az órán a negyedik negyedben és utána mégis nyert.

A Patriots lett a második csapat a történelemben, amelyik 5 egymást követő szezonban is bejutott az AFC konferenciadöntőjébe. Az első? Az Oakland Raiders 1973 és 1977 között. Ezen felül a Bill Belichick 3-0-ás mérleggel rendelkezik a rájátszásban olyan csapatok ellen, amelyek legalább 10 mérkőzéses veretlenségi sorozatot tudhatnak magukénak (2004 Steelers 15, 2006 Chargers 10, 2015 Chiefs 11).

Tovább tart a Belichick-Brady dominancia, előbbinek ez a 23., utóbbinak 22. rájátszás-győzelme volt már, mindkettő rekord (edző, irányító).