Nem gyakori látvány, hogy két franchise irányító is könnyen szabadügynök lehet, ám jelen állás szerint bőven reális esély van erre. Kirk Cousins sorsa ismert, mivel nem valószínű, hogy hétfőig egyezség születik közte és a Redskins között, márciusra ismét szabadügynökként várhatja a piacot. A másik név viszont Drew Brees lehet, akinek erősen kérdéses a karrierje folytatása New Orleansban.
Breest még januárban kérdezték arról, hogy tervben van-e egy újabb hosszabbítás, de akkor azt válaszolta, hogy ő tavaly írt alá a 2016-os és 2017-es szezonra, ezeket mindenképp kitölti, a többit meg majd meglátja, ha eljön az ideje. Brees szerződése ráadásul nem is olyan egyszerű a megannyi toldozás-foltozás miatt, hogy beférjen a Saints salary capjébe, ez annyit takar, hogy például nem cserélhetik el az irányítót, illetve franchise taget sem tehetnek rá 2018-ban. Ezzel pedig egyszerűvé vált a képlet: vagy hosszabbítanak vele jövőre is, vagy távozik. A Saints ráadásul abban a szerencsétlen helyzetben van, hogy Brees akkor is terhelheti a jövő évi salary capet, ha nincs a csapatnál, hiszen $18 millió halott pénz maradna utána, ha szabadügynökként (!) távozik.
Egyelőre a távozást tartják valószínűbbnek a kinti sajtóban, hiszen 39 lesz jövőre, akire már nem biztos, hogy ekkora pénzt rászánnának, tekintve, hogy nem éppen rózsás az anyagi helyzetük. Érdeklődő szinte biztos lenne az irányító kegyeiért, de a visszavonulás sem zárható ki esetében, ám a közelgő rekordjai miatt szerintem bevállalna még egy évet azok megdöntésére. Aztán lehet megint az utolsó pillanatra tartogatják a hosszabbítást mint legutóbb…
Legfrissebb cikkeink
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Kezdődik a rájátszás! – Szombati beszámoló #13
- Túl rossz volt a Madden-értékelése, ezért nem cserélt a Jets Jerry Jeudyért
- Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- Rattler kezd a Saintsben, Kamara idényének valószínűleg vége
- Nagyon rég nem látott szabály is kellett hozzá, de a Chargers legyőzte a Broncost!
- George Pickens megint maródi, de TJ Watt ott lesz a Ravens ellen
- Jó esély van Patrick Mahomes játékára
- Visszatértek a vérrögök, így véget ért Christian Barmore szezonja
- FK! FIRST Craft Beer Fantasy League 2024 – Wild Card kör
- Mi lesz veled, Kirk Cousins?
Legutóbbi hozzászólások
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- bjeela on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- atis123juve on Nagyon rég nem látott szabály is kellett hozzá, de a Chargers legyőzte a Broncost!
- katonadani on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- Ragi on Túl rossz volt a Madden-értékelése, ezért nem cserélt a Jets Jerry Jeudyért
- atis123juve on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- Zotya on Túl rossz volt a Madden-értékelése, ezért nem cserélt a Jets Jerry Jeudyért
- renningan on Mi lesz veled, Kirk Cousins?
Texans :) oda kell pont egy ilyen irányító :)
Kellett volna, Brockweiler helyett. Watson már kibérelte a franchise qb helyet. De ott a Jets/49ers/Browns, simán beférne még a cap-be is.
Watsonnak még sokat kell tanulnia,hogy kibérelje a kezdő QB posztot. Brees mögött ez pont menne, és tőle pont tudna is tanulni.
Arról nem beszélve,hogy egy Brees-el sima SuperBowl esélyes lenne a Texans.
Brees drága a Texansnak, nem hiszem hogy beférne a capbe. Watson meg legkésőbb jövőre simán NFL érett lesz.
A világ röheje lenne, ha eladnák. Soha a büdös életben nem volt ilyen szintű irányítójuk. Az meg pláne röhej lenne, ha Brees abbahagyná, hiszen fizikailag minden rendben nála, tavaly 70%-os dobáspontossággal és egyéb rekordokkal igazolta, hogy csúcsformában van és nagy vonalakban hat csapatot leszámítva nincs senki, aki ne kapna tíz körömmel utána. A srácban legalább 4-5 év simán van, márpedig akkor az összes rekordot átírja az NFL-ben, az tuti.
Brees a szerencsés Dan Marino, mert ő tudott gyűrűt nyerni. Tehetséges irányító, nagyon pontosan passzol, de nem látom benne azt az alázatot, amit a legnagyobbakban, illetve mohónak érzem, amiatt, mert nagyon a pénzre megy, ráadásul úgy, hogy az nem is látszik, mint mondjuk Lucknál.
Ezt gondold át még egyszer.
A srácok itt fentebb leírták a lényeget, két dolgot hagytak csak ki.
1. Domeban játszik, évente minimum 9-szer (otthon+Atlanta), továbbá se Tampa se Dél Karolina nem egy hideg hely, így kicsit könnyebb összehozni a számokat, mint ARod vagy Brady.
2. Nem az az alázat, hogy kihajtod a beled a pályán, a magad érdekében, ahogy mondjuk OBJ is teszi. A csapat is számít. Én ezt pedig nem látom benne.
Ezt miből sikerült leszűrnöd?
Nem azt mondom, hogy igaza van mindenben, de nem annyira jó, mint a számai mutatják. Az alázatos résszel nem értek egyet, de a fizetéssel kapcsolatban igaza van.
Nem annyira jó, mint a számai mutatják??? Ember, ez a fickó mindenkinél pontosabban dob az NFL történetében, a harmadik legtöbb yardot termelte az NFL történetében, a harmadik legtöbb TD-t passzolta az NFL történetében, a hetedik legjobb QB ratingje van az NFL történetében, a legtöbb yardot ő szerzi meccsenként az NFL történetében, etc., és ez a fickó szerinted nem annyira jó, mint a számai bizonyítják? Észnél vagy, ember? Épeszű csapat egy ilyen fickóért az anyját eladná és ha lenne olyan csapat, amelyik végre rendes körülményeket teremtene köré, akkor ismét SB esélyessé léphetne elő. Ez a fickó egy élő legenda és nem hogy kopna vénségére, de tavaly az egyik legjobb szezonját teljesítette.
Fentebb leírtam, hogy a passzolt yardok önmagában miért nem jelent mindent. Texans drukkerként én is oda adnám az 1.körünket érte még, ha csak egy évet játszik. Ezzel a védelemmel biztos, hogy komoly SB contenderek lehetne a csapat.
Elnézést, de akkor még nem volt olvasható a fentebbi magyarázatod, de azzal együtt sem értünk egyet. Már csak azért sem, mert nem csak a passzolt yardokról beszéltem, hanem a pontosságról, a ratingről és egyebekről, amiket fentebb leírtam. Brees majd mindegyik QB statisztikai adatban az első ötben van, vagy minimum a 20-ban, amivel simán kijöhetne az a logika, hogy egy Belichick szintű vezetővel legalább 3-4-5 gyűrűnél tarthatna. Én Bears funként – édes istenem, mit nem adnék egy Breesért, bár ezen a Bearsen ő sem segítene – beszélek róla, nem Saintses elfogultsággal. És igen, a Texans vele simán SB szintű csapat lehetne. Ami meg Bradyt és Paytont illeti a velük való összehasonlítást is simán kiállja Brees, nem egy statisztikai mutatóban jobb, sőt, sokkal jobb náluk, tehát igenis korszakos zseni. Vedd csak hozzá, hogy mit érhetett volna el, ha hasonló körülmények közé keveredik, mint a másik két zseni.
A feltételes móddal van a problémám. Igen, valószínűleg ő is tarthatna ennyi gyűrűnél, de nem tudjuk meg már sohasem. Az egyik oldalon tényekről a másik oldalon feltételről beszélünk. Számomra ez a különbség.
Stimmel, ezeket nem tudjuk meg sosem, de a statisztikája alapján és a képességek tekintetében a legjobb három-öt QB közé sorolható, miközben azoknak összehasonlíthatatlanul jobb csapataik voltak, különösen Bradynek és Montananak. A feltételezéseim erre utaltak, nem fikciógyáros vagyok. Ha csak simán a tényekre hagyatkozom, akkor Brees a legjobb QB-k egyike és korszakos élő legenda.
Igen. Csak a jó statisztikájához paradox módon az is hozzájárul, hogy neki gyenge csapata van. :) Sajnos itt kommentek formájában nem tudom kifejteni teljesen a véleményem. Ha lesz lehetőségem megpróbálom összeszedni jobban, hogy mit miért gondolok. Mindenesetre köszönöm, hogy ilyen kulturáltan tudtuk megbeszélni a témát, amiben nem teljesen értünk egyet. ?
Amennyiben egy zseniális QB-ra hárul egy gyenge csapat eredményessége, akkor fajlagosan többet is termel, mint egy jobb csapatokban játszó QB, erre utaltam már fentebb. Nagyjából ennek köszönhető Manning statisztikája és rekordjai. Azonban Brees pontossága tökéletesen mutatja, hogy egy megosztottabb támadásvezetési stratégia mellett is a legjobb fegyver maradna, ergo – természetesen feltételes mód ez is – vélhetően továbbra is kiemelkedő statisztikái lennének, utalnék pl. Bradyre. Azonban akárhogy nézem, az istennek sem jön ki más, mint hogy Brees korszakos zseni, hiszen ilyen csapatösszetétel és támadásvezetési stratégia mellett sem égett ki – sőt, az utolsó hat évében a legjobbját nyújtja, nagyjából ennyit az alázatról és a kitartásról, koncentrációs képességről, felkészültségről, szakmai elhivatottságról, etc. -, zuhant középszerűségbe, vagy még alább, mert képes volt vezérré lenni és a hátán vinni egy nem túl acélos csapatot, amire mások elvétve voltak képesek az NFL történetében. Tiszteletben tartom a véleményed, de a tények makacs dolgok, Pelikán. :D
Figyelj. Én sehol nem írtam, hogy Brees ne lenne alázatos vagy középszerű lenne. Ezt az első kommentelő írta, én már rögtön írtam, hogy azzal nem értek egyet. Én továbbra is azt tartom csak, hogy a számai ellenére ( megdönt majd minden létező rekordot) szerintem kicsivel rosszabb irányító, mint a Manning-Brady páros. Korszakos zseninek csak az imént említett 2 úriember miatt nem tartanám. Vagyis úgy fogalmazok, hogy ha valakinél volt 2 jobb játékos, akkor ő rá már nem használnám el ezt a jelzőt.A megosztottabb támadás vezetési stratégia alatt mit értesz? Az nem volt világos nekem.
Elnéztem, sorry. Ami a Brady-Manning duó mögöttiséget illeti, ebben nem vagyok teljesen meggyőződve, mert számos statisztikája jobb, mint a két zsenié. De tételezzük fel, hogy igazad van. Ettől még ezek a játékosok az NFL történetének – szigorúan a statisztikák szerint, hiszen korábban sokkal több futójátékot alkalmaztak a csapatok, így a QB-knek nem lehettek ilyen statisztikái és sokkal kevésbé védték a QB-kat, mint manapság – Top 5 játékosai. Miért ne lehetne egy korszaknak akár négy korszakos zsenije? Nálam még ARod is az, nem véletlenül nézi meg minden meccsét Brady… Volt pl. olyan korszak, ami meg a sackkirályok korszaka volt és ez a korszak kitermelt jó néhány korszakos zsenit. Most a QB-k az istenek és temérdek zseniális QB formálja át a rekordokat. A megosztottabb alatt azt értem, hogy más csapatoknál sokkal több volt a futójáték, míg Brees kezéből szinte kivehetetlen a laszti és ez rohadtul megfelel(t) Sean Paytonnak. ;)
Én pont azt érzem, hogy mivel a futball nagyon más volt, a különböző időkben, ezért nem összehasonlíthatók a játékosok. A sackkirályok (Smith,Doleman,White) hiába vannak 150 sack felett, szerintem semmivel sem rosszabbak náluk a maiak (Watt,Miller,Mack), holott egyik se jut szerintem 150 sack fölé. Az akkori időkben a játék stratégiák miatt könnyebb volt sacket szerezni. A QB-k mondjuk egy érdekes helyzet, főleg amit mondasz. Mert alapvetően könnyebb dolga volt a régi irányítóknak (sokkal könnyebb, mint a pass rushereknek) a maiakhoz képest. Tehát egy SB győzelem manapság egy QB-ra épül, míg régen elég volt a védelem és futás.Én mondjuk Rodgerst egy későbbi korszaknak mondanám, de a sajátjában szerintem is a legjobb. Nem lehetetlen amit mondasz, hogy egy korszaknak több zsenije is van, ezzel egyet értek. Ha az Ingram,Peterson, Kamara futótriónál se veszi ki Payton a labdát Brees kezéből, akkor sose. :)
Na, ebben teljesen egyet értünk. Ezért is preferáltam annyira az oldal szerkesztőinél, hogy fejezzük már be ezt a GOAT témát, mert nincs ilyen, leginkább az eltérő játékrendszerek és szabályok miatt, de más szempontok is ide igazíthatók. A sackkirályokban is egyet értünk, más kérdés, hogy ettől még azok a játékosok a korszakuk legjobbjai voltak és baromi nehéz közöttük sorrendet felállítani, ezért is hoztam példának, hogy korszakonként több zseni is kitermelődhet. Ami meg ARodot illeti, valóban van 3-5 év differencia közte és a Brady-Manning-Brees trió között, de azért ez nem annyira számottevő eltérés, ha figyelembe veszem, hogy közel 10-12 éve ugyanabban a korban produkálják magukat. Ami meg Brees és a futók kapcsolatát illeti, volt ott pár jó futó az elmúlt években és bár szépen teljesítettek, de azért Brees még akkor is ragaszkodott a lasztihoz és röpködtek a kezéből a yardok. :)
Azért Manning és Rodgers bemutatkozása között van egy évtized is. :) (98-08). Breeshez képest valóban csak 6 év. Talán abból a szempontból lehet külön választani őket, hogy Rodgerstől kezdve várnak egyre több futást egy irányítótól. Mondjuk ez így lehet hülyén hangzik, de azóta jött be Kaepernick (mondjuk ő már el is ment ??), Wilson, Newton, Mariota akik szeretnek futni. De ha Rodgerssel együtt bemutatkozó Ryant és Staffordot veszem ők is tudnak futni. Brady és Manning nem igazán. Ők voltak a klasszikus zseb irányítók. Ha Brees idén is annyit passzol, mint tavaly akkor a Saintsnél nem értenek se a drafthoz se a free agencyhez.
Jó, Manninggel tényleg nem egy korosztály, de a többiekkel a pályafutásuk több mint felét együtt tolták/ják, sőt, vélhetően még legalább 2-3 évig pályán láthatjuk őket. ARodban ugyan benne van még 7-8 év, de azért a legjobb szezonjaikat egy időszakban teljesítették. Az stimmel, hogy ARod többet fickándozott a zseben kívül, mint Brady vagy pláne Manning, de ez nem stratégiai okokból van, hanem mert mindkét QB iszonyat lajhár, mintha lassított felvételen mozognának. Tehát a kényszer miatt lettek zsebirányítók és nem a támadási struktúrák miatt. Előtte is voltak sokat futkározó QB-k, főleg a futókat preferáló korszakban. Ma viszont kétségtelenül alapelvárás, hogy egy QB atletikus legyen, hiszen az egy újabb fegyver. Persze, ha felbukkan egy új Manning, akkor el fogják nézni neki, hogy nem rohangál, már amennyiben felismerik korai szakaszában. ;) Ami Brees és a Saints esetét illeti: őőőőő, izééééé, khm… nem értenek se a drafthoz se a free agencyhez. :D (ebből logikusan következik, hogy Brees idén is szarrá dobálja majd magát, ahogy szokta)
Hanem mennyire jó? És miért csak annyira? Esetleg azt gondolod, hogy az elkapói tették naggyá?
Kérdés, hogy ki mennyire gondolja jónak. Lucknál én jobbnak tartom, azt hülyeségnek tartom amit írt. Én a Brady-Manning-Montana-Marino-Breadshaw-Favre vonal mögé, helyezem egy kicsivel. A számai alatt a következőt értem: tavaly is 5000 yardot passzolt. Ez tényleg jó szám és mindenképp top 5-ös irányító teljesítmény. De a Brady-Ryan teljesítménytől elmarad. Hogy miért is nem elég az 5000 yard. Nem mindegy, hogy milyen körülmények között passzolsz. Brees 1500 yardot, Ryan 300-at passzolt 2 labdabirtoklási hátrányban. Mi következik ebből? 1.Brees, akkor passzol jelentősen többet, amikor a védelmek kicsit engednek, csak a nagy játékok elkerülésére koncentrálnak. 2. Brees amikor igazán fontos (egy labdabirtoklási hátrány) nem játszik olyan jól, különben nem nőnne tovább a hátrány. 3. A Saints védelem szar. De a fentebb leírtakból következik, hogy a passzolt yardjainak ez jót tesz.
Statisztikái a tavalyi szezonból ezt nem támasztják alá.
Ezek az adatok a tavalyi szezonból vannak. Szóval mindenképp alátámasztják. Az lehet, hogy azokból a számokból más következtetések lehet levonni. Vagy az én következtetésem rossz. Ha így van, akkor kérlek fejtsd ki miért gondolod az enyémet rossznak vagy te mit látsz másként. Nem ragaszkodom szikla szilárdan a véleményemhez ( csak 2 éve követem a sportot), nem szégyenlem bevallani ha tévedek
Végre valaki nem csak benyög valamit, hanem meg is magyarázza miért gondolja úgy!
Bár nem értek egyet veled, szerintem Brees korszakos zseni, és más csapattal egész máshol tartana.
A számok amiket írtál érdekesek, és a következtetésben van logika, de azt sem szabad elfelejteni, hogy a fordítottja is igaz Bár a védelmek visszahúzódnak, de a támadó is kénytelen megnyújtani, gyorsítani a játékot. Ez alapesetben a pontosság rovására menne, de Brees így is kiemelkedő pontossággal játszik.
Ha mondjuk megnézed Brees utolsó két perces statjait láthatod, hogy 68.6-os pontossággal játszik, Ryan itt már csak 62.7. Véletlen ez a 68.6 előjön egyébként Ryan statjaiban is méghozzá, ha jelentős vezetésben vannak akkor játszik így. Ez meg ugye azt mutatná, hogy a jelentős vezetésnél szokásos rövidebb biztonsági játékokban azonos a pontossága Brees sietetett, hosszabb passzaival.
Ne érts félre, nagyon jó irányítónak tartom Breest. Ha nem lett volna Brady és Manning ebben a korszakban, akkor én is korszakos zseninek tartanám. Nagyon örülök, hogy értekeled a magyarázatom én is hasonlóan vagyok a tiedről. A passzpontosság viszont megint csak egy szegmens amit nézünk, nem elég csak arra koncentrálni. Brees yard átlaga kísérletenként 6.9 a 2 labdabirtoklásos hátrányban. Ami számomra arról árulkodik, hogy nem vállalja be a hosszabb passzokat, hanem az egyszerűeket csinálja meg, hiszen tudja, hogy az ellenfél a hosszút akarja levédekezni. A 2 perces statisztikája valóban lenyűgöző, bár nem tudjuk, hogy milyen körülmények voltak.
A 6.9 az szerintem tök átlagosnak mondható. Brady ennél sokkal visszafogottabb például.
Egyébként igazad van szerintem is egy hajszállal de azért Brady vagy Manning előtte van.
Viszont amikor az a kérdés meg ér e ennyi pénzt? Egy határozott igen a válasz. Egy jobban felépített csapattal igen magasan van az a plafon.
Amikor a Saints jelenkori állapotáról beszélünk szeretik az összes csapat problémát Brees fizetésére fogni, de szerintem a bountygate miatti büntetés is közre játszott ebben. Meg ugye Rob Ryen áldásos tevékenysége.
A 6.9 az ligaátlag alatti. 7.1-7.2 kb a ligaátlag. De mondjuk tényleg kicsi a különbség így mondjuk, azt hogy ligaátlag. Pont ezzel van a baj. Amikor ekkora hátrányban vagy nem az átlagos passzokat kellene megdobnia. Breesnek egyébként a teljes átlaga 7.7 tehát eszerint amikor igazán kellene gyorsan haladni, akkor önmagához képest átlag alatti.
Az a jó hogy úgy “‘vitatkozunk” hogy igazából nem is vitatkozunk. :)
Nem néztem utána de gondolom minden irányítónak romilk ilyenkor az átlaga, pont azért mert annál rosszabb mint ilyen szituban elveszteni a labdát nem nagyon van.
A lényeg, hogy ebben az aspektusban mondjuk liga átlagnak Breest, bizonyára van egy-kettő amiben bőven rosszabb is (pl. futás, vagy tetszett volna kicsit magasbbra nőni ugye ;) ), de a fontosakban vagy átlag vagy átlag feletti, és van egy pár amiben ligaelit.
Én őt mondjuk Rodgers szinvonalú irányítók közé sorolom. Ebben mondjuk kb egyet érthetünk.
Amit az 5000 yardról írtál, igaz, mondjuk nyilván azért is magasabb a 2 labdabirtoklásos hátrányban a yardjainak a száma, mert egyszerűen sokkal többet volt ilyen szituban a csapat.
Nem is akarom ezt tovább ragozni, Brees kiváló irányító, az én véleményem hogy megérdemelne még egy gyűrűt. Szerintem a hozáállásával sincs gond.
Az meg hogy mennyire jó és ezt mennyire tükrözik a számok? Hát szerintem pont annyira jó mint amennyire azt a számok mutatják. Minél hosszabb ideje van valaki a ligában annál pontosabban írják le a statisztikák a képességeit. Brees esetében különösen igaz ez, mert az ő teljesítménye akkor is viszonylag állandó, ha más-más csapat veszi körül.
Persze az fontos, hogy melyik statisztikáit vesszük alapul. Az amit írtál érdekes, de nem jelenti, hogy sokkal könnyebben dobálgatna pusztán azért mert vertebb helyzetben van (a yardátlag statból pont azt tudjuk levonni, hogy ilyenkor még jobban vigyáz a labdára). Tehát nem mondhatjuk hogy minden mindegy alapon feldobálgat, mint pont mondjuk Rodgers.
Szintén csalóka az is, ha a yard számokat nézzük, hogy ha jól tudom (és nagyon remélem nem égek épp be) a QB statban az is +yard ha az elkapás után sikerül még előre futni a labdával, így a levegőben 20 yardot töltő passz lehet 80 yard is egy nagyon szerencsés elkapással. Ebbe nem akarok részletesen bele menni, de szintén befolyásolhatja a kérdést.
Na ez jó hosszú válaszra sikeredett. ? 1. Rodgerst szóba se hozd, mert abból aztán tényleg véget nem érő vita lenne, hogy jobb-e Bradynél. ? 2. De verthelyzetben könnyebb egy pl. 7 yardos passzt megcsinálni, mint ha döntetlen lenne. A labdára vigyázás meg egy érdekes kérdés. Mert sajnos nincs pontos adatom arról, hogy ez a játékstílus mikor elég és mikor nem. Rodgersről sajnos még inkább nem tudom, hogy ilyenkor türelmetlené válna-e. 3. A yard számoknál ne aggódj nem tévedsz. :) Általában azt mérvadónak vesszük. Persze, ha valakiről beakarjuk bizonyítani, hogy nem olyan jó, mint a számai (pl. Bortles,Kaepernick,Alex Smith), akkor bizony elővesszük, hogy egy 80 yardos TD passza valójában egy screen volt. ??
Ja, pedig rövidnek indult :D
1. Mondjuk én sokat nem vitatkoznék rajta! :D
2. Na jó vert helyzet… Mint mondjuk a superbowlon? Persze vannak olyan szituk amikor már a csoda sem segíthet, de pont ez az egyik jó dolog az NFL-ben, hogy sokszor láttunk már igazán nagy fordításokat is. Ez a dönteltlen meg olyan, hogy van akit motivál (Stafford?!) van aki meg nem bírja a nyomást.
3. Persze, meg fordítva is. Ezért szeretem az összetettebb statokat, az egyszerű számok csalókábbak. Mondjuk szintén ennél a passz-hossz témakörben fontos az is milyen a támadó stratégia. Lásd Brady mennyire nem dobált eddig hosszúakat, de tavaly meg idén várhatóan megugrik a dolog.
Szóval a végső konkulúzió, hogy az NFL 95%-ban olyan mint az ízlés. Nem lehet róla vitatkozni. Hiába vannak itt statok, azokat is könnyű így vagy úgy értelmezni és lehetetlen minden körülményt vizsgálani. :)
(Persze vitatkozni attól még muszáj, és szükséges is már csak a szemléletmódok találkozása és egymásra hatása miatt is! :) )
Dolgozom válaszon, az adatok összeszedése időbe telik, hogy formába is tegyem őket, minden aspektusból. Munka mellett el fog tartani, szóval türelem. Legfeljebb elküldöm majd katonadaninak, kezdjen vele amit akar.
Szerintem KatonaDani és az egész szerkesztőség örömében tapsol, hogy a legunalmasabb időszakban előjött egy érdekes téma. ?? Már én is gondolkodtam rajta, hogy egy alapos utánajárással megpróbálják erről valamit összehozni. De ez 2 héten belül nem tud megvalósulni. Szóval én várom az írásod akármilyen formában is érkezik. ?
Nincs benne alázat? Na, ne röhögtess. A fickó 15 éve játszik top irányító szinten, és az utolsó hat szezonja vagy 5000 yard feletti vagy a környéki teljesítményű. Azaz vénségére egyre jobb. Ez neked nem elég alázat? Amúgy meg az NFL történetének legpontosabban passzoló, a harmadik legtöbb yardot és harmadik legtöbb TD-t passzoló, hetedik legjobb ratinggel rendelkező, meccsenként legtöbb yardot passzoló játékosa szerinted nem érdemel kiemelt fizetést?
Hol van olyan védelem, amelyik képes a szerezzünk többet, mint amennyit kapunk minimális elvárást hozni, jó a fal és nincs jó irányítója? Mert magát össze töretni nem menne el sehova.
Brees körül nincs csapat. De olyan szinten nincs, hogyha őt kiveszed onnan, simán esélyes lenne a Saints évek óta 1/1 esélyes lenne. Gyakorlatilag mindent eltűntetnek Brees körül és mégis folyamatosan számolni kell velük. Védelem, fal, playmakerek. Ha ebből a megközelítésből nézzük a fizuja érthető. Ha gondolkozunk azon, hogy mennyire az ő fizetése az oka ennek, akkor már kérdéses. Szerintem nincs olyan irányító aki többször nyert volna a csak dobjuk túl a másik csapatot taktikával, de ez itt már nem elég. Egy kicsit tudatosabb csapatnál, még simán hozhatna egy SB-t. Elway már foglalja is a repjegyet jövőre :)
A fal az közel se számít rossznak.Sőt! A WR-ek se rosszak, bár most Brees végleg megmutathatja, hogy bárkiből sztár csinál, Ted Ginnen. Nektek Palmer helyére nem lenne érdemes megpróbálni?
Ki tudja mi lesz egy év múlva. Ha Palmer abbahagyja és biztosan van még Breesben 3 5000 yardos év, akkor ki ne akarná? Az ember egy zseni. Irányítóért pedig még Keim is hajlandó fizetni :) De az az egy év nagyon sok idő, ki tudja mi fog történni.
Egyelőre én bízom abban, hogy Palmernek lesz egy nagyon jó éve, most hogy a fal megint egész jó előtte, aztán meg hogy nem hagyja abba :)
Amúgy nem mondom, hogy a fal vagy az elkapói most épp rosszak lennének. Én arra gondolok, hogy simán elengednek onnan bárkit, Brees majd megoldja felkiáltással. De ennyi mindent nem lehet egy ember vállára tenni.
A fal, hogy változott nálatok? Azt tudom, hogy tavaly pocsék volt. Idén már bizakodhatok?
Tavaly a sérülések miatt volt rottyon. Veldheer felgyógyult és megcserélték Humphriessal, aki nagyon jó volt bal oldalon. Ha Veldheer fele annyira lesz csak jó a jobb oldalon mint amilyen a balon volt, már meg van oldva a tackle kérdés és nagyot léptünk előre. Iupati bőven jobb mint a sokévi átlag, a centerben Shipley egy átlagot hoz, jobb guard-ban pedig egészen vállalható volt az utolsó pár meccsen Boehm. Ha ő marad (ceruzával ő van beírva oda), akkor nagy baj nem lesz ott sem. Ezen kívül a többiek mind voltak pályán tavaly a sok sérülésnek köszönhetően, úgyhogy le lettek tesztelve és ha megint pályára kell lépniük, akkor sem kell temetni a szezont, mert nem gyógyegerek.
Ahogy én látom – nem biztos, hogy jól – Sean Payton támadó felfogása is szerepet játszik abban, hogy Brees így játszik/hat és onthatja a yardokat, igaz, ehhez olyan zseninek kell legyen, amilyen. Tehát Payton teljesen ki- és felhasználja Brees zsenijét, miközben a védelemmel vagy kevesebbet törődik, vagy nem ért hozzá eléggé, vagy rosszul vásárolnak, építenek védelmet. Akárhogy is, de 2011 óta a Saints fokozatosan leépül védelmi mutatókban és ennek köszönhetően nincs esélyük még a saját divíziójukban sem érvényesülni. Ezért is írtam máshol, hogy Brees más edzői felfogás és csapatvezetés – álmodjunk például egy Pats-es vezetésről és Belichickről… – mellett sokkal több gyűrűvel rendelkezhetne, bár az is lehet, hogy akkor nem lenne ilyen statisztikai mutatója. Száz szónak is egy a vége: Brees egy rohadt nagy korszakos zseni és Elwayen kívül vagy húsz csapat tíz körömmel kapkodna utána, mert az egészségi állapotát nézve Breesben simán van még 2-3-4 év nagyjából átlag 4000+ yardos teljesítménnyel. Vagy a fene tudja, lehet, hogy egy olyan csapatban, mint a Broncos ő is megtáltosodna és leverné Manning elképesztő 5477 yardját is. De ha csak 3 évet még tud játszani és hozza a tőle simán elvárható 4000+ yardos szezonokat, akkor megközelítheti a 80 000 yardos álomhatárt, ami agyament teljesítmény lenne.