Connect with us

Összefoglaló

Ítéletidő Foxborough-ban, kiélezett végjáték a Superdome-ban, sima vendég siker Atlantában

A szakadó esőnek is köszönhetően kevéspontos meccset hozott a Cowboys New England-i vendégjátéka, óriási meccset játszott a Saints és a Panthers, a Falcons újra szezon eleji formáját hozta, a Titans pedig egy negyed alatt eldöntötte a Jaguars elleni rangadót. 

Dallas Cowboys @ New England Patriots 9 – 13

Ítéletidő tombolt Foxborough-ban, ami rányomta a bélyegét erre az összecspásra. Egész meccsen szakadt az eső, ami teljesen tönkretette mindkét csapat támadójátékát. Mind a Cowboys, mind a Patriots offense szenvedett, és igazából egyik egység sem tudott egy értelmes drive-ot összehozni. Még a vörös zónába is csak nagyon nehezen sikerült eljutni. A Patriots konkrétan egy blokkolt puntnak köszönhetően tudott csak red zone-ba jutni, igaz ezt a jó mezőnypozíciót legalább sikerült kihasználni, és Brady kiosztott egy TD passzt az újonc Harrynek.

Ugyan Bradynek sikerült egy TD passzt adnia, de ismét pontatlanul játszott, a passzainak kevesebb mint fele jutott csak célba. Igaz a körülmények valamennyire érthetővé teszik ezt a statisztikát, ilyen szakadó esőben mind az irányítónak, mind az elkapónak nehéz dolga van. Illetve a Cowboys védői is bravúrokat hajtottak végre.

A túloldal sem volt eredményesebb támadások terén. Prescottnak is csak a passzainak fele ért célba, és a futás sem ment igazán. Ennek ellenére végig meccsben volt a Cowboys, hiszen a védelem folyamatosan megállította a Patriots támadósort, és csak egy TD-t kellett volna szerezni az egyenlítésért. Viszont az időjárás és a Patriots védelem miatt a Cowboysnak egészen a negyedik negyed közepéig esélye sem volt a TD szerzésre. Ott azonban sikerült végre a vörös zónába eljutni, ahol Garrett hozott egy érdekes döntést.

3 kísérlet után nem sikerült TD-t szerezni, és logikusnak tűnt, hogy nekimennek negyedikre is. Garrett azonban inkább mezőnygólt rúgatott. Ezt a döntést többféleképpen is lehet értelmezni. Egyrészt érthető, ha jobban bízott abban, hogy a védelem még egyszer visszaszerzi a labdát (6 perc még hátra volt), mint hogy a támadósor negyedikre megcsinálja a TD-t. Ugyanakkor kétséges volt, hogy az offense képes lesz-e még egyszer TD közelbe jutni. A meccs egészét elnézve ennek nagyon kicsi volt a valószínűsége – a döntés és a sikeres mezőnygól egyébként 6%-kal csökkentette a Cowboys győzelmi esélyeit.

Végül az is történt, amire számítani lehetett. A védelem adott még egy esélyt a támadóknak, de a game winning drive még a félpályáig sem jutott el. Prescott 4. downos passzát Amari Cooper – akinek egyetlen elkapása sem volt a meccsen, Gilmore teljesen leszedte a pályáról – nem tudta elkapni, utána pedig a Patriots már lefuttatta az órát, és megnyerte a meccset.

(jarred)

Carolina Panthers @ New Orleans Saints 31-34

Azt mindig is tudtuk, hogy a kötelező meccsek az egyik legnehezebbek. Ha egy kis túlzással is, de a két csapat jelenlegi formáját tekintve mondhatjuk, hogy a Saintsnek hazai pályán a csoportrivális Panthers ellen kötelező volt a győzelem. De nem volt ez olyan könnyű, hiszen ezt a mérkőzést háromszor is meg kellett nyerniük Sean Payton tanítványainak, de végül így is csak egy W kerül pluszba a nevük mellé.

Esélyeshez méltón kezdte a mérkőzést a Saints, de az első félidő végére két pont híján leadták a két labdabirtoklásos előnyt. Gondolhatnánk, hogy a szünet 15 perce alatt megkapták ezért a magukét az öltözőben, ennek megfelelően újra nagyobb előnyt alakítottak ki, hogy aztán azt megint leadják és a végén egy Lutz mezőnygóllal legyen meg az idei kilencedik győzelmük.

Pozitív meglepetés volt a még mindig Cam Newtont pótló Kyle Allen játéka. Az elején még volt egy-két bizonytalansága (egy fumble, amit visszaszereztek és egy tiszta interception, amit a védők nem tudtak leszedni), de a második félidőre összekapta magát és eladott labda nélkül három TD-vel zárta a mérkőzést. Kedvenc célpontja DJ Moore volt, aki 126 yardja mellett két touchdownt is elkapott.

A hazai védelemnek egész héten azt kellett gyakorolnia, hogy mégis hogyan lehet megállítani Christian McCaffrey-t. Ez bizonyos szinten sikerült is és nem is, hiszen a liga egyik legjobb támadó játékosát nagyon nehéz teljes mértékben kivenni a meccsből, már az is sikernek számít, ha nem hoz űrszámokat. McCaffrey végül 133 yarddal és két TD-vel zárt.

A másik oldalt is megvolt a képlet, csak azt nagyon nehéz a pályán megoldani, hogy megállítsák a futást és Brees passzait is. Végül 118 futott yarddal és kereken 300 passzolt yarddal zárt a Saints. A siker a szokásos három emberen múlt megint, a Brees-Thomas-Kamara trió egyszerűen megállíthatatlan. A Panthers ellen most csatlakozott hozzájuk Latavius Murray és Jared Cook is, ez pedig már sok volt a vendég védelemnek. Ennek ellenére egy kis pozitívum lehet az egységnek, hogy 181 play után végre sikerült labdát szerezniük.

A Panthers nagyon közel volt a meglepetéshez, de ez egy személynek köszönhetően nem jött össze vasárnap. Joey Slye két extra pont mellett 31-31-es állásnál két perccel a vége előtt kihagyott egy közeli field goalt is, ez az öt pont pedig pont elég lett volna a Carolina győzelméhez. 9-2-es mérlegével a Saints gyakorlatilag megnyerte a csoportját, és most figyelhet a többi vetélytársra, hogy akár az első kiemelés is meglegyen, a Panthers pedig 5-6-os mérleggel már sok mindenben nem bízhat idén.

(kronikk)

Tampa Bay Buccaneers @ Atlanta Falcons 35 – 22

A Falcons az elmúlt két héten új erőre kapott, és idegenben legyőzte a Saints valamint Panthers csapatát is, ráadásul nagyon simán. Nos, a nagy menetelés eddig tartott, amint visszatértek Atlantába, máris azt a csapatot idézték, ami a szezon első felében képtelen volt győzelmet szerezni.  A védelem visszatért ahhoz a szokásához, hogy nem szerez sacket, de ezt a támadók gyorsan kompenzálták, ugyanis a 6 sacket engedtek a Bucs védőinek. Visszajöttek az elrontott tackle-ök is, aminek sokszor Buccaneers TD lett az eredménye. Ryan sem tudott csodát tenni, sok passza pontatlan volt (50%), bár nehéz úgy pontosan passzolni, hogy a védők folyamatosan a nyakában lihegtek.

A túloldalon már sokkal jobban mentek a dolgok. Ugyan Winston hozta a szokásos turnoverjeit (2 INT), de ezek még az elején történtek, miután összeszedte magát, már csak a TD-ket osztogatta. A kedvenc célpontja Chris Godwin egész meccsen bohócot csinált a Falcons védőiből, 184 yardot és 2 TD-t szállított. Winston 3. TD-jét pedig a 157 kilós DT, Vita Vea kapta el, aki ezzel az NFL történetének legnehezebb játékosa lett elkapott hatpontossal.

A Falcons a végsőkig próbálkozott, de túl sokat nem tudott elérni. A végén a 6. sacknél Ryan elvesztette a labdát, amivel Suh visszafutott, és ezzel véglegesen eldőlt a mérkőzés.

Ugyan a Buccaneers nagyon simán nyert, de nem volt minden tökéletes. A rúgójuk  Matt Gay két extrát is kihagyott, a harmadikat pedig blokkolták (majdnem sikerült is visszafutnia vele a Falconsnak). Úgy tűnik a rúgójátékra még továbbra sincs igazi megoldása a Buccaneersnek. Itt most nem számított különsebben, de ennyi extrát nem lehet minden meccsen kihagyni.

(jarred)

Jacksonville Jaguars @ Tennessee Titans 20-42

A héten már a második AFC South csoportmérkőzést láthattuk, ahol a Jaguars tökéletesen bemutatta, hogy mérkőzésén belül egy negyed alatt hogyan lehet teljesen összeomlani. A Titanst már-már leírta az ember, de az utóbbi hetek teljesítményével rászolgáltak, hogy újra playoff esélyes csapatként beszéljünk róluk.

Már múlt héten is láthattuk, hogy a Jaguarsnak egyszerűen nincs futás elleni védelme. A Colts elleni is bőven 200 futott yardot engedtek, és most a Titans is összekapart 219-et. Ennek nagy részét Derrick Henry tette meg, aki 19 próbálkozásból 159 yardig jutott és két futott TD-je is volt, amik között 16 másodperc telt el, miután a kezdőrúgást a saját red zone-jukban sikeresen elhagyták a jaguárok.

A futójáték mellett Tannehill is dicsérhető, amióta megkapta a lehetőséget kezdőben rá is szolgál erre és könnyen meglehet, hogy inkább vele képzelik el a jövőt a Titans, mint Mariotával. 259 passzolt yard mellett ő is futott két touchdownt Henryhez hasonlóan, a negatívum az egy fumble-je lehet, amit az ellenfél szedett össze. Még kiemelhető a hazai offense-ből az idei második körös elkapó, A.J. Brown. Négy elkapásból 135 yardot és egy hat pontost szerzett.

A vendég oldalt nézve eddig Foles visszatérése nem igazán jött be a csapatnak, hiszen két csoportellenfél ellen kikaptak úgy, hogy a végjátékhoz közeledve a hátrányuk már tetemes volt mindkét mérkőzésen. Foles saját számait hozta és a labdára is vigyázott, de most nem tudott touchdownt passzolni. Futásokat nézve Fournette átlagos számokat hozott, 24 próbálkozásból 97 yardot szedett össze lábon, de a csapat két TD-jét ő hozta.

A félidei 7-3 után nem sokan számítottak pontzáporra, de a harmadik negyed első felében csak egy csapat volt a pályán. A Titans 28 pontot szerzett nem egész kilenc perc alatt, amivel el is döntötte a mérkőzést. A franchise rekordhoz is közel álltak, aminek beállításához még három pont kellett volna nekik.

Győzelmével a Titans utolérte a Coltsot a csoportban, de még az egymás elleni eredmény miatt a második helyen állnak. Jövőhéten ezen lehet változtatni, hiszen a Lucas Oil stadionba látogatnak, ahol egy igazi ki-ki meccset láthatunk majd. A Jaguars 4-7-es mérlegével inkább már a jövő évi szezonra készülhet.

(kronikk)

38 Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
38 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Patriota
Patriota
2019-11-25 08:20

Ezt a döntést dallasi reszrol még én sem értettem Pats szurkolókent.
Ha nekimennek negyedikre és nem sikerül, ugyanott vannak mint így:Kell egy Td. Ha viszont sikerül, már csak egy FG és nyernek.
Egész meccsen szenvedett mindkét csapat és én is a gyenge meccs miatt. Na mindegy. A W az W. És itt csak ez számít.

Zoltán Debreczeni
Zoltán Debreczeni
2019-11-25 08:20

Lehet, hogy Tibi számai szarok voltak, de most jobban játszott mint az előző 5 meccsen. Remélem ez tényleg fordulópont volt és nem föllángolás. Látszik, hogy hiba volt Jacobit ilyen keveset játszatni korábban.
Érdemes a rutinját építeni.

Ja. Meg értem, hogy nagy divat Agholort kutyázni. De basszus nézzük mán mög a Pecc elkapókat.

https://www.foxsports.com/nfl/stats?season=2019&week=100&category=RECEIVING&opp=0&sort=10&qualified=1&sortOrder=0

vabu
vabu
Reply to  Zoltán Debreczeni
2019-11-25 08:31

Oké de ti ezt 8-1-nél teszitek (már mint a droppokat) az Eagles meg 5-5-nél, na ez a nem mindegy.

stanley
stanley
2019-11-25 08:26

Most valóban volt 4-5 olyan laszti is, amit össze kellett volna szedni a Harry, Edelman, Watson, Meyers vonalnak.
Ettől függetlenül nagyon kellene ma az a Ravens vereség már.

Vicgeordie
Vicgeordie
Reply to  stanley
2019-11-25 08:26

Nem 4-5, hanem 6-8 ilyen volt sztem…

Vicgeordie
Vicgeordie
2019-11-25 08:26

“utána pedig a Patriots már lefuttatta az órát,”

Legalábbis lefuttatta volna, ha a sporiknál nem görbülne az idő és az utolsó másodperc nem három másodpercig tartana…

Zoltán Debreczeni
Zoltán Debreczeni
Reply to  Vicgeordie
2019-11-25 08:41

Time travel gate! 2 meccs eltiltás Bradynek!

Zsolt75
Zsolt75
Reply to  Vicgeordie
2019-11-25 09:47

Az ott teljes homály volt… De az utolsó előtti drive is…

bjeela
bjeela
2019-11-25 09:02

Aszongyák, hogy a W-t nem kell magyarázni és a pecc megen nyert. Hááát, ilyen ez a BB…

A Falcons meg olyan bizonytalan, mint a kutya vacsorája. A legrosszabb, hogy teljesen rendszertelenül szarok vagy épp jók, totális totógyilkos cég, szerintem őket a Szerencsejátékosok Nemzetközi Szövetsége támogatja.

Minshewt vissza! Nálam kevesebb lelkesebb Foles rajongó volt/van, de ez egykalapszar, amióta visszajött. Minshew legalább lendületben van… Tannehill meg zseniális, karrierrekord szinten jáccik. Szerintem ő sem érti.

vabu
vabu
Reply to  bjeela
2019-11-25 09:16

Nagyon érdekes lesz az AFC South és a Titans lesz a mérleg nyelve, mert kétszer játszik a Texansszal és a héten meg a Coltscal. És a Houstonnak ott van még a Pats, a Coltsnak pedig a Saints.

bjeela
bjeela
Reply to  vabu
2019-11-25 09:40

A Titans annyira a mérleg nyelve lesz, hogy még az is előfordulhat, hogy megnyeri a csoportot…

Fetyke
Fetyke
Reply to  bjeela
2019-11-25 09:40

Hát még ha eleve Tennehillel kezdték volna a szezont…

bjeela
bjeela
Reply to  Fetyke
2019-11-25 11:37

Akkor már lehet, hogy IR-en lenne a srác, mert abban jó. ;)

Csabesz20
Csabesz20
2019-11-25 09:22

Amúgy milyen csalóka a statisztika: Brady az elmúlt időszak messze legjobb meccsét hozta le, sokkal kevesebb pontatlan dobása volt, mint az elmúlt időszakban, csak sajnos az időjárás miatt a tűpontos labdáit sem tudták elkapni az elkapók. De a fal végre tényleg jó volt előtte 1-2 játék kivételével, illetve végre a futójáték is életjeleket mutatott.

Bélabá a csótány
Bélabá a csótány
Reply to  Csabesz20
2019-11-25 09:40

comment image

bjeela
bjeela
Reply to  Bélabá a csótány
2019-11-25 09:40

Bááár ezek a kölkök nem igazán minősítik fel Tibit, mint apukát…

Megawatt Szvetozár
Megawatt Szvetozár
Reply to  Bélabá a csótány
2019-11-25 16:18

Tudtam én, hogy Zsizellben nem lehet megbízni! Antonio Brown csak pár napig lakott náluk és itt az eredmény! A legkisebb viszont tényleg hasonlít Bradyre :)
Egyébként meg elképesztő, hogy a nőnek milyen hosszú karjai vannak. Ha elég gyorsan fut, játszhatna elkapót. Mondjuk tackle után nehéz lenne leszedni róla a védőket…

Fanyul23
Fanyul23
2019-11-25 09:22

Tannehill előtt le a kalappal, öröm nézni amit csinál, még akkor is ha nem sikerül mindig, elképesztően motivált és bevállalós. Persze ennek 1-2 forduló múlva meg is lesz az eredménye egy sérülés formájában, ahogy azt tőle már megszoktuk Miamiban, de kívánom neki hogy minél tovább tartson ki.

Lehet most árazódik be a srác igazán, hogy a hulladék dolphinsban mikor egészséges volt ő tartotta a lelket.

bjeela
bjeela
Reply to  Fanyul23
2019-11-25 09:40

Bár mélységesen szimpatizálok azzal a gondolattal, hogy többszereplős egy játékos teljesítménye, de szerintem még nem született meg az az ember, aki megmondaná, mitől olyan szar a májámi már évtizedek óta. Naggyából, mint a Bears…

Fetyke
Fetyke
Reply to  bjeela
2019-11-25 09:40

Na!!! A Bearsre emlékszem, hogy játszott SB-t, a Miami-ra nem… :)

bjeela
bjeela
Reply to  Fetyke
2019-11-25 11:01

Merakkor még nem éltél.

Fanyul23
Fanyul23
Reply to  bjeela
2019-11-25 10:17

Bár mélységesen szimpatizálok azzal a gondolattal hogy többszereplős egy franchise teljesítménye, de szerintem még nem született meg az az ember aki memondaná hogy a csoportjában lévő soha nem látott
évtizedek óta domináns (!!) rivális, rossz menedzsment, sok napsütés, ace ventura átok, shemale nyomozók tehetők esetleg felelőssé. :)

Amúgy szerintem kicsit túl kritikus vagy szegény csapatoddal szemben időnként. gondolj bele mit érezhetnek a browns, redskins, raiders, chargers (:)), giants, bills drukkerek :D

bjeela
bjeela
Reply to  Fanyul23
2019-11-25 11:01

Egyik sem, de a kikötözött Marino qrvára!!!

Már elnézést, de a Redskins, Giants és Raiders, de még a Bills is a SB óta jobban teljesítettek, mint a Bears. A Browns és a Chargers meg nem csapat…

Bélabá a csótány
Bélabá a csótány
2019-11-25 09:40

comment image

csak ezt ne
csak ezt ne
2019-11-25 10:47

A Pats meccsen az O hívások főleg az elején nagyon nem ültek megint, aztán már nem nézett ki annyira rosszul, mint a számok alapján tűnik. Sokat elejtett ez a 2. és 3. opcióját nélkülöző WR csapat, kis szerencsével lehetett volna sokkal jobb ez, Int fel sem merült, homály dobása is sokkal kevesebb volt TB-nek. A TE játék na ott volt gond, mert az, mintha sem blokkban, sem passzban nem látszott volna még nagyítóval sem. Az O fal viszont így már eggyel jobb, Michel átlaga meg is emelkedett rendesen, a párszor rossz ütemű, negatív vagy 0 játékot hozó eleve rossz hívások ellenére is. Kellett az az újabb ugly win, a védelem rendben volt, még akár több TO is lehetett volna, most a 2. meccs, hogy többször nem felénk pattant a labda, de a mutatott játékuk elég lehengerlő volt.

A Szenteknél nem értem mi van. Peyton megmérgezte Goodell macskáját, vagy mi? Ez most már túl rendszeres ahhoz, hogy puszta véletlen legyen.

Az AFC Dél még nagyon nyitott három csapat simán oda érhet. A Titans sorsolása nem könnyű, de a csoport meccsek miatt a kezükben a sorsuk, ha azokat hozzák, akkor a 9-7 is elég lehet a PO-ra.

Atlanta a totógyilkos.

bjeela
bjeela
Reply to  csak ezt ne
2019-11-25 11:37

Nem figyelsz, ez a te bajod és nincs empátiád. ;) Pedig egyértelmű: Sean szétrobbant a dühtől, hogy kibasztak vele a bírók, ezért kibaszott a bírókkal és rájuk hozta a frászt és a cikit ezzel a sztorival, hogy az edzők dobhassanak bírói döntésre piros zászlót DPI esetén – amivel hülyét csinálnak a bírókból -, mire a bírók most ott basznak ki az összes edzővel, ahol tudnak, 1%-os rátával vonnak vissza döntést, amivel igyekeznek igazolni, hogy ezt hülyeség volt bevezetni. És ki volt ezért a felelős a szemükben? Naugyi, hogy Sean Peyton. Tehát vele basznak ki a lehető legtöbbször. Ez olyan világos, mint a nap.

Fetyke
Fetyke
Reply to  bjeela
2019-11-25 13:12

Hozzátéve még, hogy van is némi igazságuk a zebráknak. A visszanézés alapja, hogy objektív dologot lehet visszanézetni, és egyértelmű képi bizonyíték szükséges a döntés megváltoztatásához. A PI pedig az egyik legszubjektívebb ítélet ebben a sportágban…
Érdekesség, hogy egy csomó olyan szabálytalanság, ami objektív (felállási szabálytalanságok, delay of game, fals start, sisakrács húzása, stb.) nem visszanézhető, csak ez…

ahanem
ahanem
Reply to  Fetyke
2019-11-26 17:31

persze, mert az objektív szabálytalanságokat még a vakok is látják

persze nem a zebraitis vakok

atis123Juve
atis123Juve
2019-11-25 12:40

A Pats-Cowboys meccsnél meg kell említeni, hogy az utsó előtti drive-nál a tripping az nevetséges volt. Iletve hogy a pats nem volt képes lepörgetni az órát. Miért nem rúgtak vagy egy laterál játék. Nem is értem…

Vicgeordie
Vicgeordie
Reply to  atis123Juve
2019-11-25 13:12

A tripping tényleg borzasztó fújás volt.

Az órát viszont lepörgette (volna) a Pats, csak a retard bírók megállították az órát akkor, amikor még levegőben volt a labda. Ami full szabálytalan…

Fetyke
Fetyke
Reply to  Vicgeordie
2019-11-25 13:12

Cserébe nem visszanézhető és megváltoztatható…

katonadani
Reply to  Vicgeordie
2019-11-25 13:30

(nem a bírók kezelik az órát a stadionban, hanem a Pats által alkalmazott órakezelő)

Vicgeordie
Vicgeordie
Reply to  katonadani
2019-11-25 13:52

De ők fújták le a játékot és állíttatták meg hamarabb, mint kellett volna :)

“Many instantly thought to blame the Gillette Stadium clock operator for the error. But after the game, Brady explained what happened. The Patriots quarterback, who sought and received clarity from the officials about the matter, told the media the clock stopped with the ball still in the air — probably when it went out of bounds — rather than when it landed.”

“While the play felt like it should have wasted enough time to secure New England’s tenth win of the season, officials blew the whistle with one second left to play in the game.”

Rpi
Rpi
2019-11-25 16:57

Látom, hogy Jarred írta a Falcons öf-t, szóval szeretném kérdezni, hogy mit gondolsz, elmenne ez a meccs egy jó MNF-nek? 😀

ahanem
ahanem
Reply to  Rpi
2019-11-26 17:31

volt olyan szintű szenvedés, szóval simán

Jarred
Jarred
Reply to  Rpi
2019-12-02 00:39

Falcons részről a minőség megvolt. A Bucs viszont nem ütötte meg a mércét.
(Sorry hogy ilyen későn, most láttam a kommented)

Rpi
Rpi
Reply to  Jarred
2019-12-02 17:36

Semmi gond, a szívem mélyén éreztem, hogy a Falcons megüti a mércét. 😍

Nandito
Nandito
2019-11-25 21:57

“A futójáték mellett Tannehill is dicsérhető, amióta megkapta a lehetőséget kezdőben rá is szolgál erre és könnyen meglehet, hogy inkább vele képzeli el a jövőt a Titans., mint Mariotával.” – Ez a mondat így helyes. A többit azért húztam ki, mert az már hetekkel ezelőtt eldőlt, hogy Mariota nem lesz Nashvilleben jövőre.

38
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x